Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 53 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ramazan79 Avatarı

Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    belki bana tesadüf denk geliyor ama tanıdığım hiçbir ssk lının şu an maaşı kesilmedi bazılarının kesildi sonra gene verilmeye devam ediyor ama bağkurlu bir kaç kişiyle görüştüm maaşları kesilmiş ve şu an mahkemede uğraşılıyor.bu arada bülent beyin bağkur memurları için söylediği iş bilmezliklerin tamamına katılıyorum herhalde özellikle seçiyorlar bende 2 gün önce sgk ya gittim ve durumumu anlattım 10 yılımın dolmasına 1 ay olamasına rağmen malulen emeklilik başvurusu için geldiğimi söyledim ve memur bayan hizmet süremi sordu bende 8.5 yıl ve aserliği borçlandım yani ödedim dedim ve 1 ay sonra dolacağını söyledim o da bana askerlik başlangıç tarihini geri çekmez başvuru yapamazsın dedi saolsun bülent bey bu konudada beni uyarmıştı askerlik borçlanması sigorta başlangıç tarihini geri çektiğine dair kanunu yazmıştı (ama orada hatırlayamadım kanunu) bu şekilde söyledim ama ısrarla olmayacağını diretti bende malülen emklilik bölümünde başka memurun olup olmadığını sordum oda başka odaya yönlendirdi beni oradaki memur içler acısı biri çıktı abuk subuk sorular soruyor sen sağlıklı görünüyorsun ne işin var emekli olupta git çalış gibi bir sürü gereksiz laf etti hatta sen bakıma muhtaç değilsin malulen emekli olamazsın dedi red gelir dedi bende malullük cetvelinde artık nakillilerin %70 aldığını söyledim farketmez dedi sgk nın beni emkli etmeyeceğini boşuna başvurmamam gerektiğini söyledi bende ısrar edince hizmet süreme baktı 8.5 yıl olduğunu gördü ve askerliğin başlangıç tarihini geri çekip çekmediğini bilmediğini ve şefine sormamı istedi sonra başka odada şefe gittik o da bilmediğini söyledi ve birine sordu oda tam bilmiyorum ama galiba çekiyor dedi, tamam madem başvuru yapabilirsin dediler ve getirmem gereken evrakların listesini verdi ameliyat epikrizi,fotoğraf , askerlik süre belgesi, bunları getir dediler ve 1 ay sonra gelmemi söylediler bakalım 1 ay sonra neler yaşayacağım

Üye
    ramazan79 Avatarı

Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

organ nakli olmuş Bağ-Kur mağdurlarının özür oranını % 70 çıkaran 16.12.2010 tarihli mükerrer sayılı Resmi Gazetedeki haberi teyit amaçlı 23/02/2011 tarihli ve 2011/894 sayılı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yazılan bir dilekçenin 10/03/2011 tarihli B.13.2.SGK.011.07.02./4280343 sayılı cevabi yazısında akıllara durgunluk veren saçma sapan bir yazı yazılmış. Şöyle ki 2 sayfalık yazıdan sadece bir paragrafı sizinle paylaşayım.Böbrek hastalarının malulen emekli olmak üzere yapmış oldukları başvurularda,Yönetmeliğin arıza /hastalık listesi,karın hastalıkları ve arızaları başlığı altında yer alan böbrek kısmında "diyaliz gerektirir böbrek hastalıkları veya böbrek fonksiyonlarının transplantasyona rağmen tekrar bozulması"halinin tespiti durumunda (Maluliyet) kararı verilmektedir yani böbrek fonksiyonların tamamen fonksiyonel (normal) olduğunun tespiti halinde sigortalı veya hak sahiblerinin çalışma hayatına dönebileceği kararı verilmektedir, denilmekte ve devamında konu hakkında yapılan çalışmalarda hemodiyaliz tedavisi görmekte iken organ nakli olan kişilerin çalışma hayatına dönüş süreleri sorulmuş olup,alınan cevaplarda "çalışma hayatına dönüş süreleri 3 ile 6 ay arasında" olduğu belirtilmiştir.denmektedir.Benim anladığım bu yazıda Sadece BAĞ-KUR'a özgüdür"çalışma hayatına dönüş süreleri 3 ile 6 ay arasında" olması öyle olmasa idi SSK ve EMEKLİ SANDIĞI'da aynı uygulamaya tabii olurdu ama değil, dediğim gibi bu uygulama ile sadece bağ-kur'a haksızlık yapılıyor.Yani kısaca % 70 ölçütünün sadece özürlülük oranı olup maluliyet için olmadığını söylüyorlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cssd Avatarı

Gerçek Adı
    Hayati
    Son Giriş
    25.03-2016
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey merhaba, bu konuya daha öncede deyinmiştim. 1979 doğumlu Mayıs 1999 iş başı Eylül 2003 böbrek nakli 4005 ssk primim var.Emekli olmak için işe ilk girişte özürlü olmamam, 15 yıl sigortalılık süresini bekllememi gerektirirmi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Hayati bey, 2003'de diyalizi gerektirecek derecede böbrek rahatsızlığınız var idiyse, malulen emekli olamazsınız.

Bunun dışında, ilk sigortalı olduğunda %60'ın altında işgücü kaybı bulunup daha sonra işgücü kaybı %60'ın üzerine çıkan kişilerin malulen emekliliği bence dava süreci ile mümkün. Yargıtay kararı bu konuda çok açık.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    akrep&26 Avatarı

Son Giriş
    31.01-2012
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ramazan79 sürenin dolmasına 1 ay kalmış başvurularını yaptıktan sonra gelişmelerden bizi haberdar et

Üye
    huseyin Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin göktan
    Son Giriş
    29.09-2013
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

açaba arkadaşlar dava kendimiz mi açmamız daha uygun yoksa bir avukadtan yadım almakmı lazım avukatlar hem para çı hemde bezen de bilerek duruşmaya girmediklerini duydum ne yapsam bilemedim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Bana sorsanız, mahkeme önündeki bir arzuhalciye dilekçe yazdırıp, davayı kendim açarım. Dayanağı belli olan bir dava için usül açısından sorun yaşanmazsa, avukatlık bir iş yok gibi geliyor bana...

Üye
    ramazan79 Avatarı

Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar geçen hafta itibariyle sgk ya gerekli evrakları teslim ettim sgk beni uludağ üni.tıp.fakültesine gönderdi bende oraya elden teslim edip doktoruma verdim doktorumda rapor düzenleyip yazı işlerine teslim edecek orasıda tahminim 2 hafta içinde sgk ya gönderecek..

sgk daki memur bu defa anlayışlı davrandı eksik evrağım olmasına rağmen bu işlemleri yaptı 10 gün içinde evrağı getir dedi tanıştık tabi gele gide tabi o evrağı da gönderdim bende dün

anlayacağınız umut olmasada başvuru yaptık bakalım. ama şöyle bir haber vermek isterim bu site dışında çok kişiyle görüşüyorum ve bu konuyla ilgili sn.çalıma ve sos.güv.bakanından randevu almak için uğraşılıyor bu dernekler düzeyinde daha önceki bakanla görüşülmesine rağmen seçime yakın çok ilgi olmadı ama BÖHAK genel sekreteri sn fatih arıcı gerçekten bu konuyla çok ilgileniyor inşallah olumlu sonuçlar gelir

Üye
    akrep&26 Avatarı

Son Giriş
    31.01-2012
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hadi hayırlısı inşallah olumlu sonuçlar alırsınız

Üye
    ramazan79 Avatarı

Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ve sgk ya yaptığım malülen emeklilik başvurum sonuçlandı tabi şaşırtıcı bir sonuç yok verilen cevapta 5510 sayılı kanunun malul sayılma başlıklı 25.maddesi ile çalışma gücü ve meslekte kaznma gücü kayıp oranı tespit işlemleri yönetmeliği çerçevesinde 'çalışma gücünüzün en az %60 ını kaybetmediğinize ' karar verilmiştir. bu nedenle malüllük aylığından yararlanamayacağınızın bilinmesini rica ederim.. arkadaşlar bu iş bireysel çabalarlapek çözüleceğini sanmıyorum BÖHAK derneği genel sekreteriyle dün itibariyle gene konuştum ve bu konuda çalışma bakanından randevu aldığını söyledi ama bizim durumumuzdaki kişilerin ilgisizliğinden yakındı en azından bakanın yanına giderken dosyamda 100 mağdur kişinin dilekçesi olsa daha iyi olur diyor ve banada sgk dan gelen sonuç evrağıyla birlikte bir dilekçe yazıp yollamamı istediyüzlerce kişiye haber verdiğini ama sadece elinde 13 kişinin dilekçesi bıulunduğunu söyledi sizlerden ricam sizde durumunuzu özetleyen bir dilekçeyle varsa sgk dan gelen red yazısını böhak sitesindeki fax numarasını yollamanız

Üye
    arasli05 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben,malul emek. oldum nakilden sonra konntrole çağrıyo ssk..bakalım maaş kesilirse belki dava açarım belki askerliği yatırıp özürlü emeklisi..düşünmekteyim.ancak ne olursa olsun nakil olcam nasibse diyaliz işkence..ayrıca avukat için de 5,6 bin gözden çıkardım dava için..selam..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Bu durumda olan arkadaşlarımız varsa Ramazan arkadaşımızın iki üstte yer alan mesajındaki çağrıya uyup buraya yazabilir mi lütfen...

Üye
    iso. Avatarı

Son Giriş
    13.10-2011
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba kardeşim bende bukonunun tam içindeiyim şüan ben bunlarıyaşıyorum malunen muracatımda ilk raporum %46 idi ret geldi % 60 isdediler nakil oldum için raporları iptal edirdim tekrar yeni rapor aldım 16/12/2010 yasasına göre %73 onda ret geldi ssk dan sonra üskurula müracat edim cevabını bekliyorum buda ret gelirse iş mahkemesine verecem bunun cevabını merak ediyorum olurmu olmazmı bukonudada bana yardım cı olun ssk ret edigi kararı yazacam size benim işlemlerimde 5yıl 9ay kurtarıyor ama ret geliyor ..

Üye
    ramazan79 Avatarı

Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    elinizdeki red yazısıyla birlikte durumunuzu özetleyen bir dilekçeyle kısa adı BÖHAK olan böbrek hasta haklarını koruma ve yardımlaşma derneği genel sekreteri sn.fatih arıcıyla irtibat kurun bu siteye girdiğinizde iletişim numaralarını zaten göreceksiniz ve buraya fax çekin bu iş bireysel çabalarla pek olacağa benzemiyor.en azındann dernekler de birleşirsek daha güçlü sesimiz çıkar ama malesef bizim durumumuzdaki mağdurlar birlikte hareket edemiyor onun içinde ağlamayan çocuğa meme vermezler misali hiç bir hak elde edemiyoruz

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon