Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    safran_sahin Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaşlar,

ben iş kazası geçirdim ve sağ elimden 4. ve 5.parmağımı eklemden tamamen kaybetim,
    18 yıllık sigortam ve 4300 primim var. sakatlık oranım daha belirlenmedi, şeker hastalığım da var. yüzde 40ı geçebiilir miyim,

ayrıca işveren şikayetçi olduğuğum için işten de çıkarttı ceza mahkemesi devam ediyo tazminat davası açtığımda ne kadar tazminat alabilirim,

yardımcı olursanız çok sevinirim. saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.245

Parmaklar ve şeker hastalığı için hangi oranların verileceğini bulup sonra bu oranları Balthazar formülü ile toplayacaksınız. Çıkan sonuç %40 ve üzeri olursa ve o rapora karşılık defterdarlıktan 3. derece sakatlık indirimi alırsanız (http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html), erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilirsiniz. Ne zaman emekli olabileceğinize dair tablo:

2008 oncesi - İş kazası geçirdim. Emeklilik şartlarım nelerdir?

Ayrıca iş kazası nedeiyle Sürekli işgöremezlik geliri de alacaksınız. Bunun için sigorta müdürlüğünün görevlendirdiği bir müfettişin iş kazasına dair tespit yapması gerek...
    Diabet için:
    1- Diabetes mellitus
    a-Diyet ve oral antidiabetiklerle kontrol altına alınan, komplikasyon yapmamış Tip II Diabetes mellitus: %20
    b-Komplikasyon yapmamış olan, açlık kan şekeri 200 mg’ın altında tutulabilen, ketoz ve hipoglisemi göstermeyen Tip I diabetes mellitus: %30
    c-Açlık kan şekeri sürekli olarak 200 mg’ın altında tutulamayan, komplikasyon yapmış ketoz gösteren Tip I diabetes mellitus: %40
    Parmak için:

ust ekstremite amputasyonu - İş kazası geçirdim. Emeklilik şartlarım nelerdir?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    safran_sahin Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar iş kazası sonucu sağ elimden 4 ve5. parmaklarımı kaybettim
    hastanede doktorun verdiği oran toplam % 10. Bundan sonra nasıl çalışır hayatını nasıl idame ettirir hiç bi düşüncesi yok,söylermisiniz başka türkiye var mı adaleti keskin kılıç gigi işleyen başka bi türkiye varsa bana orada iş bulsunlar...şahin karabük

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

safran_sahin;
    Çok üzüldüm şahin kardeş
    İş kazası kusuru kimde sizde mi işverende mi?

Üye
    safran_sahin Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende tşk edrim fatih kardeş..
    takdirat böyleymiş,1.derece bilirkişi raporuna göre işveren kusurlu

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:47
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Öncelikle geçmiş olsun. Üzücü bir durum.

Ama siz ne gibi bir oran bekliyorsunuz? İşaret ve başparmak dışındaki parmak kayıpları elin fonksiyonlarını neredeyse hiç etkilemez. Eskiden yaptığınız her şeyi yine yapabilirsiniz. Yasa da bunu dikkate alıyor.

Ayrıca işverenden tazminat alma hakkınız da mevcuttur.

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

Peki tazminat aldınız mı?

Üye
    safran_sahin Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tazminat davası devam ediyo..

evet yasalara göre oran %10 diğer hastalıklardan da % 50 civarında alırım da çalışmadan sevk yaparlar mı acaba

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

Allah yar ve yardımcınız olsun şahin kardeş.
    Benim bir arkadaşım vardı.İşaret -orta parmak-yüzük parmağı yok geri kalan 2 parmağı vardı. %30 vermişlerdi ki oda çok üzülüyordu.

Üye
    safran_sahin Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam bülent abi benim öğrenmek istediğim malülen nasıl emekli olabilirim,şu an çalışmıyorum sigorta başlangıcım 1993 ve 4465 primim var,bi iş kazası sonucu iki parmağım ampüte vede şeker hastasıyım,malülen emekli olabilirmiyim ve nasıl başvurmam gerekiyo,beni aydınlatırsanız çok bahtiyar olacağım ve buradaki tüm engelli arkadaşlarımın geçmiş bayramlarını kutluyorum...şahin...........k

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.245

Üstteki mesajımda emekliliğinize dair bilgiler yer alıyor. Anlamadığınız yer neresidir?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    safran_sahin Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm bülent abi,anlamadığım nokta malülen emeklilikte defterdarlıktan mı yoksa nasıl başlangıç yapacağım şartları nelerdir,aydınlatırsanız çok sevineceğim saygılarımla..

selam bende 2010 da iş kazası geçirdim ve 2 parmağımı kaybettim,mevzuat değişti özür oranından sonra hastaneye sevkedecekler ve işgöremezlik maaşı bağlanacak diyorlar ama 1.5 yıl oldu daha herhangi aşama yok,sgk daki memurlar biz seni çağıracaz uzun süre beklemen gerekiyo diyolar,acaba sistemden nasıl takip edecem.e devlet şifrem var saygılarımla...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.245

Toplamda %40 ve üzeri rapor ve ona istinaden defterdarlıktan 3. derece sakatlık indirimi alırsanız, yukarıdaki tabloda belirtildiği şekilde erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanacaksınız.

Önce vergi indirimi için defterdarlığa başvurmalısınız. O hakkı elde ettikten sonra, diğer şartlar oluştuğunda emeklilik için sigorta müdürlüğüne başvuru yapacaksınız...

_____
    Sürekli iş göremezlik geliri bağlamması ne den bu kadar uzun sürdü ki. Bence BİMER'e yaz ve hem durumu öğren hem de gecikmeden dolayoı şikayetçi ol

Üye
    safran_sahin Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar emekli maaşı bağlamada özür oranı önemli mi?benim yüzde 68 özürüm var 4489 primim var
    acaba ne kadar emekli maaşı bağlanır bilgi verirseniz çok sevinirim,sigorta başlangıcım 1993 asgari ücretin üzerinde maaşım vardı. saygılarımla..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.245

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Emekli maaşına dair fikir edinebilmek için inceleyin: http://www.engelliler.biz/forum/emek...iyorsunuz.html

Sayfa 1 / 2 12 SonSon