Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iş kazası olduğu için sürekli iş göremez ödeniğini al önce.

Üye
    safran_sahin Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim 01 06 2012 de eksikleri tamamlayıp gönderdiğim raporumun sonucunu bugün ankara ya tlf ederek öğrendim,bir yıl sonraya kontrol vererek onaylamışlar,ben hemen emekliliğe başvuracam ama bir yıl sonra tekrar mı rapor alıp ankaraya gönderecem,psikiyatriden de oran aldığım için mi kontrol verdiler acaba kafam iyice karışık,yüzde altmışsekizle aynen onaylamışlar ama süreli olması üzdü açıkçası..böyle arkadaşlar var mı paylaşırsanız çok sevinirim saygılarımla.......

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

Bu karışık bir konu... Emeklilik başvurusunda bulun ve emekli ol. Emekli olurken sgk'ya "vergi indirim hakkım 1 yıl süreli verilmiş. Bu süre sonunda emekliliğim açısından sgk'da yapmam gereken bir şey olacak mı" diye sor. Büyük olasılıkla onlar "maliye'nin kontrol muayenesi bizi bağlamaz. emeklilik kararında biz bir kontrol muayenesi istemezsek, emeklilik açısından sizin maliye ile ne yaptığınızın bizim için hiç bir önemi yok" diyeceklerdir...

İşin için epsikolojik duruma dair oran girdi mi, raporu illa ki süreli veriyorlar. Mümkünse psikoloji konusunu rapora hiç bulaştırmamak lazım.

Not: Altını çizeyim, sürekli iş göremezlik geliridnden değil, erken Yaşlılık aylığından bahsediyorum
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    safran_sahin Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok tşk ederim bülent abi,keşke psikiyatryi bulaştırmasaydım sadece tip bir diyabet yetiyordu ama hayırlısı artık bir yıl sonra uğraşmam ..sürekli işgöremezlik için için bimere şikayet dilekçesi yazdım cevap geldi takip ediyoruz diye 2 yıl oldu sgk dan herhangi bi çağrı gelmedi,gidip sorduğumda daha öncelikli olanlar varmış daha sonra sıra gelecekmiş,bi adamını filan bulsam öne alma şansım olur mu acaba?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

Kurum içinde işler maalesef çok çok yavaş işliyor.

Türkiye'de adamını bulsan, yarın emekli olman bile mümkün!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    safran_sahin Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saygıdeğer engelli arkadaşlarım,bugün 2.defa emeklilik kontrolu için sevk alıp tabiri caizse işkenceya maruz kaldım.emekliğimde kontrol gerektiren psikiyatri harici tüm drları dolaştım ve şu oranları aldım.ortopedi geçen yılla aynı yüzde 9.dahiliye tip1 diyabet hastası olduğum halde 2 yıldır yüzde 40 aldığım halde bugünkü dr. çok zorluk çıkardı yüzde 30 + hiperrtansiyonda yüzde on verdi yarın en son psikiyatriye girip öğleden sonra heyete girecem,endişem toplamda yüzde 49 olan puanım ne kadar düşer ve psikiyatriden hiç puan almadan yüzde 40 ı geçebilirmiyim arkadaşlar..emeklilikte 3. yılım ama hersene bu psikiyatri yüzünden kontrol..birde polis öğrencilerin akını var hastaneler inanın bugün çok zor bi gündü,benim gibi kontrolü olanlara sabirlar diliyorum...topladığım yüzde 49 puan çarpılmayla düşüyomuş bilen arkadaşalr varsa balthazarmıdır çok tşkler ediyorum saygılarımla......

Üye
    sabi_sabi Avatarı

Son Giriş
    04.02-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    ege ili
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

acele işe sabi karışır çok muammalı konuşmuşunuz saçlarını yoldurur bu soru insanın ama dönecekler size bilenler hiç merak etmeyin

Üye
    safran_sahin Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iki ayağın bi pabuca sıkışması gibi bişey aslında karmaşık gibi olan durumun özeti,bu 3. kontrolüm çok zorlu geçti topladığım 49 puan baltazara göre kaç eder ? harika bi soru dimi lisede benim bölüm edebiyattı.saygılar....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Süper yazmışsın, hiç bir şey anlamadım!

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12