Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hasan kayı Avatarı

Son Giriş
    01.08-2015
    Saat
    12:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben 3.derece vergi indiriminden yalarlanarak 21-10-2010 tarihinde emekli oldum
    emekli olmadan çalıştıgım işyeri beni işten atmış ben de işe iade davası açmıştım
    mahkeme sonucu 2009 yılının 4-5-6-7-ve 8 aylara ait ssk primlerim bu ay işveren yatırmak zorunda kaldı
    ayrıca işveren bana kıdem ihbar tazminatı hariç bir de mahkemenin uygun gördügü tazminatı banka hesabıma yatırdı

benim ögrenmek istedigim bu primler maaşıma yansır mı
    ikincisi ben emekli oralı 6 ay oldu bu primler maaşıma yansırsa 6 aylık fark alabilir miyim

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Bahse konu 5 aylık süredefiili olarak çalışmışsanız ve işvereniniz sonradan da olsa bu sürenin primlerini ödemişse;
    prime esas kazanç tutarınız yüksekse ve emekli maaşınıza olumlu etki yapacağını düşünüyorsanız,sgk ya maaşınızın yeniden hesaplanması konusunda başvurabilirsiniz.
    Ancak primler asgari ücret seviyelerinde ise hiç strese girmeye gerek yok çünkü değişen birşey olmayacaktır.

Üye
    hasan kayı Avatarı

Son Giriş
    01.08-2015
    Saat
    12:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aylık maaş ortalaması brüt 2800 lira civarında 2009 un 4-5-6-7- ayları 30 gün 8. ay 21 gün prim yattı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hiç bulaşmayın...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...