Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 119 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hacı mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    hacı mehmet coşkun
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sevgil dostum vermiş olduğun telefon numarasından şef selim kırık beyide aradık ben işitme sorunum yüzünden konuşamadım ama telefonla görüşen abime buraya gelin ben sizi ne yapmanız konusunda yönlendireyim demiş..sitedeki siz degerli kader dostlarımdan bi cevap alamazsam ve gerekirse adanaya gelmeyi dahi düşünüyorum..ama önce bülent beyden bi cevap alayım ne yapmam konusunda ondan sonra..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Külliyen işgüzarlık, külliyen ceberrutluk, külliyen saçmalık! Onlara şu minvalde yazıp "kendinize gelin efendiler" deyin!

28. maddede 25. maddeye yapılan atıf, iddia edildiği üzere sadece sigortalı olmadan önce malul sayılanları kapsamıyor. Böyle olmasının dayanacağı tek bir mantıklı bir argüman olamaz. Bu çok net:
    1- SSK, Bağkur, Emekli Sandığı tek çatı altında birleştirilmedi mi?
    2- 4a ve 4c'liler 28. madde kapsamında "öncesinde malul olman gerek" gibi bir kısıtlamayla asla mağdur edilmiyorken, yani aynı 28. madddeye bakan ssk-emekli sandığı böyle yapıyorken, Bağkur neden emekli etmiyor?
    3- Madem 28. madde "sigortalı olmadan önce malul olanları kapsıyor", %40-49 ve %50-59 kriteri ne oluyor? Bir kişi hem ilk bağkurlu olduğunda malul (yani %60 ve üzeri derecede sakat) olup hem de bugün %40-59 arasında rapor nasıl alır! X tarihte malul, bugün iyileşmiş olmak mümkün mü?!
    4- Malum, malulen emeklilik 10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 gün primle mümkün. 28. maddede 25. maddeye yapılan atıf, doğuştan malul derecede işgücü kaybı olan kişiler 1800 gün primle emekli olamasın diye eklenmiştir. Eğer bu ekleme olmasa, avantaj içeren malulen emekliliğin temelini oluşturan "ilk sigortalı olunduğunda maluliyeti gerektirecek derecede işgücü kaybı bulunmamak" argümanı geçersiz olur ve %60 ve üzeri sakatlı olan herkes 10 yılda 1800 gün primle malulen emekli olur! İşte, yasa yapıcılar bu olmasın diye, ilk sigortalı olduğunda maluliyet derecesinde sakatlığı olanları malulen emekliiğin dışında bırakıp, "bu kişiler malulen emekli olamaz, ancak 28. madde kapsamında "15 yıl sigortalılık ve 3960 günle emekli olur" diyor.
    5- Nitekim 28. maddenin 6. fıkrası hiç bir şart koymaksızın, sakatlık oranı %40 ve üzeri olan herkesin kademeli olarak emekliliğini düzenler. Sizin iddianız doğru olsa, bu fıkra hiç yazılmaz, 28. madde " Sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce 25 inci maddenin ikinci fıkrasına göre malûl sayılmayı gerektirecek derecede hastalık veya özürü bulunan ve bu nedenle malûllük aylığından yararlanamayan sigortalılara, en az onbeş yıldan beri sigortalı bulunmak ve en az 3960 gün malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla yaşlılık aylığı bağlanır." denerek kesilirdi. Sizce 6. fıkranın devamla yazılmasının mantığı ne olabilir o zaman?!

Bu mantık gereğince kararın yeniden değerlendirilmesini, gerekirse Kurum başkanlığından görüş istenmesini, yaşadığımız mağduriyetin giderilmesini ve tahsis işlemlerimin tamamlanarak tarafıma yazılı bilgi verilmesini arz ve talep ederim
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hacı mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    hacı mehmet coşkun
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili bület bey kardeşim iyki varsın ..senin ALLAH'ına kurban olurum ben..yazmış olduğunuz bu yazın bi cıktısını alıp tekrar bağkura gitcem.bakalım bu defa ne diyecekler..sanki ben sadaka istiyorum veyada konuna nizama uygun olmayan bi durumun gercekleşmesini istiyormuşum gibi muamele yapıyorlar insana ..ama siz degerli dostlarımın tecrubeleri ve yüce allahın izniyle sonuça ulaşcam..şimdi bu konuda kırşehir bağkur çalışanlarımı yoksa ankaramı terslik yapıyor..sonsuz selanlarımı iletir herşeyin gönlünüzce olmasını temenni ederim..

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Eğer yinede kabul etmezlerse dilekçeyi,kabul etmediklerine dair sebebinide yazdırarak yazılı bir belge isteyin,ısrar edin müdüre kadar çıkın,kibar ve sabırlı olun...Ankaradan gelen yazıyla beraber gerekirse bakana kadar çıkacağınızı ima edin,şu aşamada yapacağınız bunlar,....

Üye
    hacı mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    hacı mehmet coşkun
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent beyin yazmış oldugu dilekceyle birlikte ben 5510 sayılı kanun 28 inçi maddesinin hangi şıkkına göre emeklilik dilekcesi yazcam ..bide ankaranın göndermiş oldugu kagıtta bu adam 5510 28 maddeden emekli olamaz diye bi madde söz konusum yoksa kıllık yapan kırşehir bağkur memurlarımı bide buna cevap yazarmısınız..

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Evet memurların işgüzarlığı veya bilgisizliği ama üstlerine çıkacağınızı hatta Ankara'ya kadar gideceğinizi hissettirin,mutlaka sonuç alacaksınız....

Üye
    hacı mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    hacı mehmet coşkun
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

T.C.
    SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
    Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü
    Kocatepe Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezi
    Sayı : B.13.2.SGK.4.06.20.01/Sağlık Kurulu/Vr: 10693450 07/06/2011
    Konu : Hacı Mehmet COŞKUN

SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNE
    KIRŞEHİR
    İlgi : 27.05.2011 tarih ve 10693450 sayılı yazınız
    Kurumumuz ......... Bağ-Kur numaralı Hacı Mehmet COŞKUN'a ait 5510 sayılı Kanunun 28inci maddesinin 4üncü fıkrasına değerlendirmesine dair ilgi yazınız ve eki dosya incelenmiştir.
    Bilindiği üzere; 5510 sayılı kanunun 28inci maddesinin 4üncü fıkrasında; "Sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce 25inci maddenin 2inci fıkrasına göre malul sayılmayı gerektirecek hastalık veya özrü bulunan ve bu nedenle malüllük aylığından yararlanamayan sigortalılara, en az on beş yıldan beri sigortalı bulunmak ve en az 3960 gün malullük, yaşlılık ve ölüm sigortaları pirimi bildirilmiş şartıyla yaşlılık aylığı bağlanır" hükmü yer almaktadır.
    Adıgeçenin maluliyet durumunun öncelikle 5510 sayılı Kanunun 25inci maddesi yönünden tespit edilmesine müteakip, Kurum Sağlık Kurulunca adıgeçenin 5510 sayılı Kanunun 25inci maddesinin 1inci fıkrasına göre çalışma gücünün en az %60'ını kaybettiği anlaşılmış ise de; sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı işyerine maluliyetini gerektirecek düzeydeki bu hastalığı veya arızası ile girdiği tespit edildiğinden söz konusu maddenin 2inci fıkrasına göre malullük aylığından yararlanamayacağına" karar verilmesi halinde anılan Kanunun 28inci maddesinin 4üncü fıkrasına göre değerlendirme yapılabilecektir. Bu nedenle ilgi yazınız eki belgeler ilişikte iade edilmiştir.
    Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.

Ankara'dan Kırşehir Bağ-Kur'a gelen yazı neticesinde Kırşehir Bağ-Kur'un almış olduğu kararı aynen yazıyorum:

T.C.
    SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

Kırşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü

Sayı : B.13.2.SGK.4.40.014.00.IX.360 / 10693450 13/06/2011
    Konu : Maluliyetiniz

Sayın : Hacı Mehmet COŞKUN

İlgi : 12.04.2011 tarihli maluliyet talebiniz.

İlgide kayıtlı malullük talebinize istinaden çeşitli Hastanelerden almış olduğunuz Sağlık Kurulu Rapor ve ekleri Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Kocatepe Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezince 5510 sayılı kanunun 25. Maddesine Göre değerlendirilmiş olup,07/06/2011-1069345 sayılı karar ile çalışma gücünüzün %60' nı kaybetmediğinizden talebiniz RED edilmiştir.

Bilgilerinize rica ederim.
    İmza
    Salih Rüzgar
    İl Müd. Yrd.
    Ekler :Karar yazısı

Sizce Ankara'dan gelen yazıya göre Kırşehir Bağ-Kur böyle bir karar verebilir mi? Benim şu an izlemem gereken yol ne? Nasıl bir dilekçeyle nereye başvurabilirim?

Üye
    hacı mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    hacı mehmet coşkun
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey dün akşam sizin yazmış oldugunuz yazıyla kırşehir bağkura bugün yine gittim ama ne yaptımsa laf anlatamadım memurlara..yukarıyada ankaradan gelen yazıyı ve bunun neticesinde kırşehir bagkurun almış olduğu kararı tekrar yazdım..memur bana ilgili kanunu resmi evragı getir öyle göndereyim diyor..
    ankaradan gelen yazıya dayanarak sen meslege başlamadan önce özürlü oldugun için (ama gercekte böyle birşey söz konusu deyil benim mesleyim şöförlük ve ben bagkur kaydımdan önce saglamdım hastalıgım tamamen sonradan olan birşey)malulen emekli olamazsın ,malulen emekli olamadıgın icinde 5510 28 madde seni kapsamıyor diyor..
    sizden ricam bu kanunu yasayı veyada ilgili maddeyi detaylıca bana yazıp göndermeniz ..veyada ben bu ilgili maddeyi nereden nasıl temin edebilirimki memura gösterip ikna edebileyim..lütfen sizden ricam bana gerekli yolu gösterin..sonsuz selamlarımı iletir herşeyin gönlünüzce olmasını temenni ederim..

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

icon1 - 94 yılından beri Bağkur'luyum. Emekli olmak istiyorum..? Engelli Hikmet Yılmaz'ın Bağkur'dan emeklilik serüveni

Arkadaşımın emeklilik sürecini onun okur yazarlığı olmadığı için ben bizzat ilgilendim.Bağ-kura gittim yazışmaları takip ettim,burayada belge...
    Konuyu açan: miremur, Bugün 18:55

Hacı Mehmet Abi dilekçenin hazırı Bağ-kurda var aynı senin konumundaki arkaşı emekli yapacağım Adana'da takip et...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Mehmet bey, işgüzarlık yapıyorlar... Müdürü ile konuşun. Yukarıda yazdıklarımı okusun ve aklına yatmıyorsa sgk başkanlığına sorsun...

28. madde
    [...]
    Sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce 25 inci maddenin ikinci fıkrasına göre malûl sayılmayı gerektirecek derecede hastalık veya özürü bulunan ve bu nedenle malûllük aylığından yararlanamayan sigortalılara, en az onbeş yıldan beri sigortalı bulunmak ve en az 3960 gün malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla yaşlılık aylığı bağlanır.
    Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucularının sağlık kurullarınca usûlüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum Sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının;
    a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün,
    b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün,
    malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla ikinci fıkranın (a) bendindeki yaş şartları aranmaksızın yaşlılık aylığına hak kazanırlar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Ayrıca aşağıda yer alan Adana Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Çukurova Sosyal Güvenlik Merkezi'nin resmi yazısında da Yetkili Memur Mehmet Uzunay açıkça yazmış, çalışma gücü kaybı %60'In altında olanların 28. maddeye göre emekli olabileceklerini...
    Bu yazının çıktısını da alı götürün yanınızda...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: miremur Mesajı Gör

8ld3fexa - 94 yılından beri Bağkur'luyum. Emekli olmak istiyorum..? pjvmf37z - 94 yılından beri Bağkur'luyum. Emekli olmak istiyorum..?

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Mehmet Abi,kurumdan sanada malulen red evrağı vermedilermi?aynı yukardaki Hikmet Yılmaz'a verilen gibi...

Üye
    hacı mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    hacı mehmet coşkun
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Emrullah bey kardeşim bağkurdan bana RED verdiler.yukardada aynen gelen yazıyı paylaştım..ankaradan gelen yazının altında olan yazı ..yarın yine gidecegim bağkura sizden gelen Hikmet bey kardeşimin red kararını ve yine bulent beyin göndermiş olduğu yazılarıda göstercem yine olmaz derlerse bana niçin olmadına dahir yazı yazın ben gerekli yerlere ona göre muracat etcem ..burdan dogru ankaraya gidip ordan ugraşcam diycem bakalım ne diycekler..yarın yine gelişmeleri paylaşcam..saglıcakla kalın..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Yazmalarına gerek yok. Okusunlar bu yazdıklarımızı ve ikna olsunlar. İkna olmuyorlarsa, sgk başkanlığına yazılı olarak sorup yanıt istesinler....

Üye
    hacı mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    hacı mehmet coşkun
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sevgili kader dostlarım.bu gün yine bağkura gittim..dogrudan il müdürünün odasına vardım sekreter hanım il müdürü bu konularla ilgilenmez siz dogrudan emeklilik bölüm şefine varıp durumu izah edin dedi..bizde emeklilik bölüm şefine vardık .şef genç ve iyi niyetli biri fakat bilgi namına bişey yok.ben yasayaı bilmiyorum şayet varsa haliyle uygulamaya koymaya mecburuz dedi.biz şefle karşılıklı konuşurken olmaz diyen memur geldi ve inan şefi konuşturmuyo bile şef yaş olarak memurdan küçük vallahı konuşmalarına bak şef olan memur sanarsın..nasıl şef olmuş anlamadım gitti..ben şefin yanında memura şuan ben seninle muattap olmuyorum şefe derdimi anlatıyorum sen bi sus diyorum adam hala bildigini okuyor..ne yaptımsa kanun oldugunu kabul ettiremedim .memur hala ben seni 28 maddeden sevk ettim birdahada dosya gönderemem dıyo başka bişey demiyo..inanın koca kirşehir bağ-kur il müdürlüğünü bi bayan bi erkek memur yönetiyo ..şu üç gün içinde bana enaz benim durumumdaki gibi 5 dosya gösderdi hep RED yazıp gönderiyo..vallahi içim sızladı..hadi ben iyi kötü yasayı kanun biliyom ya bilmiyen garip napsın..RED geldi olamadım diye ..bana memurun dedigi sen ankaradan bize yazı gelen yere dilekce yaz senin dosyanı bizden istesinler bizde gönderelim diyor ..bende dilekceyle işim olmaz ben haftaya kendim gidip bu işin yazılı evrakını kanununu sana getircem bakalım o zaman sen napcan dedim..
    şimdi sevgili bülent bey kardeşim ben nerelere ne şekilde muracat etmeliyimki bu memura dogru olan yasayı ögreteyim..inanın bu sade benim mucadelem deyil kırşehir genelini hep böyle yapıyor..bana ankaraya yazmam gereken dilekce ve nerelelere muracat etmem lazımsa bi zahmet yazarmısın..ben ankaraya kendimmi gideyim yoksa dilekceylemi derdimi duyurmaya calışayım..
    Bide yukardaki ANKARA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN gelen yazıda kırşehir bağkurun bana RED verme yetkisi varmı..ben dogrudan ankara sosyal güvenlik il müdürlügüne varsam bu konuda kesin sonuç alırmıyım..kırşehir bağkur evrakta göndermez yazıda yazmaz sonuca ben kendi imkanlarımla gitmem lazım..beni bu konudada bilgilendiriseniz inan cok mutlu olurum..

Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon