Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 119 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hacı mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    hacı mehmet coşkun
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bülent bey vermiş oldunuz bilgiler için size ne kadar teşekkür etsem azdır...pazartesi tekrar gitcem bağ-kura hem raporun gelip gelmedini ogrenmek hemde bu işi halletmek için..sonuç hayırlı olsunda varsın bir aylık pirimim daha yatsın..mevlam ne muradınız varsa onu versin..görüşmek üzere..

Üye
    hacı mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    hacı mehmet coşkun
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlı akşamlar kader dostlarım..bazı sebeplerden dolayı bir süredir yazamıyorumdum..

raporum hastane tarafından ayın 17 sinde gönderilmiş. ayın 23 dede bağkura gelmiş.. bağkurdaki memur gerekli evrakları hazırlayıp bizde en kısa zamanda bölge saglık kuruluna göndercez dedi.. ama rapordaki yüzdelik oranın kaç oldunu ögrenemedim..
    bölge saglık kuruluna sade yeni aldıgım raporumu yoksa bağkurdaki tüm dosyayımı ve eski raporlarımıdamı gönderiyorlar ve ne kadar zamanda belli olur sizce..

herşey gönlünüzce olması dileğiyle ..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Malulen emekliliğe temel olan raporlarda oran yazılmaz. Maluliyeti gerektirecek bir durumun olup olmadığına tanıya bakarak sgk bölge sağlık kurulu karar verecek... 1 ay sürmeden bir sonuç çıkar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hacı mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    hacı mehmet coşkun
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey diyelimki emeklilik işi oldu ..( kısmet artıkta) o zaman maaş bağlama işinde raporun hastaneden cıkış tarihine göremi yoksa emekliliğin kurum tarafından onaylanış tarihi itibariylemi maaş bağlancak ..bu konudada bilgi ve deneyimlerinizi yazarsanız cok memmun olurum..herşeyin gönlünüzce olması dilegiyle..kandilinizi kutlar hayırlara vesile olmasını temenni edrim

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ankara'nın onay tarihinden geçerli zaten Bağ-kur dan derlerki:Emekli olacaksınız işlemlerin devam etmesi için prim borçlarınızı ödeyip makbuzu bize getirin derler....

Üye
    hacı mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    hacı mehmet coşkun
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba kader dostlarım..bugün bağkurdan kagıt geldi ve beyinsiz adamlar yine malulilen diye degerlendirmişler..gelen kagıtta yazanları aynen yazıyorum..
    ilgi:12/04/2011 tarihli maluliyet talebiniz
    ilgide kayıtlı malullük talebinize istisnaden çeşitli hastanelerden almış olduğunuz sağlık kurulu rapor ve ekleri sosyal güvenlik kurumu başkanlığı ankara sosyal güvenlik il müdürlüğü kocatepe sağlık sosyal güvenlik merkezince 5510 sayıl kanunun 25.maddesine göre değerlendirilmiş olup,07/06/2011-10693450 sayılı karar ile çalışma güçünüzün %60'nı kaybetmediğinizden talebiniz red edilmiştir..
    diye yazıyor oysa ben almış olduğum sevktede yazdıgı gibi 5510 maddenin 28 yasasından yararlanmak istedigimi belirtmiştim..bu nasıl iştir anlamadım..pazartesi bağkura gidecegim ne yapmam lazım(inanın yeminle söylüyorum bana kalsa o bağkurdaki insanlıkla alakası olmayan ve bizlerin yatırdıgı pirimlerle devletten maaş alıp evine ekmek götüren alcaklara bilyorumda ne yapcamı..)ama ALLAH'A havele ediyorum ne diyeyeim..

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Allah belasını versin onların ne iş bilmez adamlara kaldık.Size gelen yazı ile tekrar bağkur a itiraz edin...

Üye
    hacı mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    hacı mehmet coşkun
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vallahi ilker bey sinirden elim ayagım titriyor..bu adi herifler bizleri özürlü diye ne sanıyorlar bilmiyorum..ama mevlam büyüktür..
    ilker bey tekrar itiraz edince beni yeniden sevkmi edecekler hastaneye yoksa almış oldugum raporu 5510 28 maddedenmi degerlendircekler..

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır hacı mehmet bey sevk etmeyecek bende niğdeden uğraşıyorum bunların yeni yasadan haberi yok gerçi 2008de çıktı bunlar için yeni
    ben yasayı ve genelgeyi elime alarak gittiğim halde 2010un 10 uncu ayından beri uğraşıyorum
    şimdi gelelim size yasayı üstüne basarak anlatın ve gerekirse müdüre çıkarak anlatın başınıza geleni onlar aynen şunu yapacak aynı raporları tekrar 5510/28den ankaraya gönderecek eski red gelen raporları da eklesinler yeniden ankara kocatepe değerlendirecek sonuca göre size bir cevap verilecek üzerine gittikçe başarıya ulaşacağınıza eminim

Rporunuz gidince 2 hafta sonra sor kocatepe tel 0312 4150100 dan 349

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Birinci aşama malulen emekli red talebi geldi,şimdi 5510-28 yaşlılıktan önceki raporları dayanak göstererek yeniden dilekçe ile başvurun,yeniden rapora gerek yok. Ankara'dan onay verilecek....

Üye
    hacı mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    hacı mehmet coşkun
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cemil bey vermiş oldunuz bilgiler için teşekürler..forumdaki sizin mucadelenizide takip ediyorum ve inan sizin kadar bende istiyorum emekli olmanızı sade sizin deyil aynı durumdaki bütün kader dostlarımızın emekli olmasını canı gönülden arzu ediyorum..bizler bu lanet kuruma belli bir zaman hizmeti olan ve bir o kadarda para yatırmış insanlarız..ama bizlerin cektigi çile yetmez gibi birde hak ettimiz hakları bizlerden alma cabasında kurum ve iş bilmez memurlar..
    valla ne diyeyim mevlam bildigi gibi yapsın bunları..hele bi pazartesi olsun bağkura gidip bi görüşeyimde ..herşayin gönlünüzce olması dileğiyle ..görüşmek üzere..

emrullah bey ben zaten muracatımda yaşlılık emekliği diye muracat etmiştim..ama kurum malulen diye degerlendirmiş..bunu ankaramı malulen olarak dönderiyor yoksa kırşehir bağkurmu bilinçli olarak malulen diye gönderiyo..bu konuyu cözmüş deyilim..ben sevk alırken memura üstüne basa basa on defa dedim..hatta memur daha önceleri olamadın ama bu defa yeni yasadan olursun bile demişti..

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce 25 inci maddenin ikinci fıkrasına göre malûl sayılmayı gerektirecek derecede hastalık veya özürü bulunan ve bu nedenle malûllük aylığından yararlanamayan sigortalılara, en az onbeş yıldan beri sigortalı bulunmak ve en az 3960 gün malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla yaşlılık aylığı bağlanır.

ilk müracaatta siz ne derseniz deyin BağKur 25 maddeden sevk edip,maluliyeti tespit amaçlı olup malulen red geliyor.Eğer bilinçsiz iseniz burda emekli olamıyorum deyip pes ediyorsunuz.Esas şimdi 5510-28 yaşlılık ikinci dilekçe ile başlıyor...Gidip kibarca ısrarcı olun,Adana Selim Kırık ile görüştürün tlfnu:0505 278 09 49

Üye
    hacı mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    hacı mehmet coşkun
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emrullah bey kardeşim tekrar teşekürler..yani ilk önce kurum malulen olarak ele alıp sonrasında yeni yasayı uygulamaya koyyor ..tabi dedıyınız gıbı pes etmeyip muçadele ederseniz yoksa emeklilik hayal..ama mevlam bizlere bu derdi veriyorsa cileyi çekmek için sabırıda veriyor..yüce allahın izni ve siz degerli kader dostlarım yardım ve tecrübeleriyle iyşallah bende en kısa zamanda mutlu sona ulaşcam..hele bi pazartesi olsun..yemin ediyorum bu iş gittiği yere kadar gitcek..gerekirse insan haklarına muracat etcem..benim normalde meslegim şöförlük..saglamsam mesleyimi devam etmek ıstıyorum dıye kurum kuruluşlardan gerekli yazı ve evrakları alcam..ben evliyim ve bakmakla yükümlü oldugum bir ailem ,iki küçük cocuğum var..ama diyorumya mevlam bildiği gibi yapsın bunları..

Üye
    hacı mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    hacı mehmet coşkun
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili kader dostlaım bugün bağkura gittim ama ne yaptımsa 5510 28 maddeden evraklarım gönderilmesini kabul ettiremedim..nasıl bir dilekce yazmam lazım bi cevap yazarmısız bi zahmet..

ankaradan kırşeyir bağ-kura gelen kagıdı aynen yazıyorum..

ilgi:27.05.2011 tarih ve 10693450 sayılı yazınız

kurumumuz.....bağ-kur numaralı hacı mehmet coşkun'a ait 5510 sayılı kanunun28inçi maddesinin 4 ünçü fıkrasına göre degerlendirilmesinine dair ilgi yazınız ve eki dosya incelenmiştir.

bilindiği üzere;5510 sayılı kanunun 28inçi maddesinin 4 ünçü fıkrasında;``sıgortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce 25inçi maddenin 2inçi fıkrasına göre malul sayılmayı gerektirecek hastalıkveya özrü bulunan vebu nedenle malullük aylığından yararlanamıyan sıgortalılara,en az onbeş yıldan beri sıgortalı bulunmak ve en az 3960 gün malullük ,yaşlılık ve ölüm sıgortaları primi bildirilmiş şartıyla yaşlılık aylıgı bağlanır`` hükmü yer almaktadır.

adıgecenin maluliyet durumunun öncelikle 5510 sayılı kanunun 25inçi maddesi yönünden tespit edilmesine müteakip,kurum sağlık kurulunca adıgeçenin 5510 sayılı kanunun 25inçi maddesinin 1 inçi fıkrasına göre çalışma güçünün en az %60'ını kaybettiği anlaşılmış isede;sıgortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı işyerine maluliyetini gerektirecek düzeydeki bu hastalıgı veya arızası ile girdigi tespit edildiginden söz konusu maddenin 2inçi fıkrasına göre malullük aylığından yararlanamaycağına``karar verilmesi halinde anılan kanunun 28inçi maddesinin 4ünçü fıkrasına göre degerlendirme yapılabilecektir. bu nedenle ilgi yazınız eki belgeler ilişikte iade edilmiştir .
    bilgilerinizi ve gerğini arz ederim ..

ankaradan gelen yazı aynen bu ..ve memur 5510 28 inçi yasad gönderemem dosyayı diyor ..sizce napmmam lazım..

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    OturanBoğa'ya bir sor,nerelere başvurmanla ilgili ben yanlış yönlendirmek istemem,

Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon