Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    huseyin Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin göktan
    Son Giriş
    29.09-2013
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaşlar bagkur dan malülen emekli idim ben 10 2009 yılında nakil oldum ve 06 2010 yılında durum bildirir raboru ile 3/2 keybet medimden dolayı maaşım kesildi. 08 2010 yılnda da işe başladım ssk olarak şimdi de yüzde 46 dan yüzde 73 raboru aldım yeni yasa ile müraçat etsem tekrar emekli olurmuyum açaba ?.
    işe giriş:01/07/1997 pirim 2200 yaş 32

Üye
    RenaL Avatarı

Son Giriş
    21.01-2012
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yakın bir abim diyalize girerken bağkurdan emekli olmuştu, sonrasında böbrek nakli oldu ve arada kontroller yapılıyordu derken maaşı kesildi. Yeniden düzenlenen özürlülük ölçütüne göre böbrek nakillilere %70 oran veriliyor ve bu da emeklilik yolunu açıyor. bahsettiğim abim yeniden emekli oldu. fikrimce yeniden başvuru yaparsanız siz de emekli olursunuz diye düşünüyorum.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Sgk ya malulen emeklilik için müracaat etmeli ve yetkili hastaneye sevk edilerek yeniden rapor alarak malulen emekli olmalısınız..

Üye
    huseyin Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin göktan
    Son Giriş
    29.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 1997 bagkurlu oldum ve 2001 de diyelize girdim 2005 te emekli oldum bobrek naklim 10/10/2009 da oldu malülen emekli maaşım 27/06/2010 da kezil di çünkü 3/2 oronını kaybet medizden dolayı maaşınız kesilmişdir.

şimdi yeni torba yasasına göre yüzde 70 çıkarıldı ve dilekçe gönderdim
    emekliyimi, tekrar elde edebilir miyim yaşım 32 dogum tarim 23/02/1979 çevaplarınız için teşekkürler

Üye
    ramazan79 Avatarı

Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hüseyin kardeş ne zaman nereye dilekçe gönderdin bende 1 aya kadar emeklilik için sgk ya başvuru yapacağım bende bağkurluyum 10 senem temmuz 2 de doluyor bakalım şansımızı deneyeceğiz ama biraz zor görünüyor hiç olumlu gelişmeler yok %70 resmi gazetedede yayınlanmasına rağmen sgk bağkurluları malulen emekli etmiyor bakalım uğraşanlar var mahkemede ama daha sonuçlanmadı inşallah onlar haklı bulunurt bizede örnek teşkil eder

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Ben, dava süreci sonunda yüzde yüz malulen emeklilik hakkınızı geri kazanacağınızı düşünüyorum. Bu konuda yargıtay içtihatı bence çok net: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

Kurum sizin başvurunuzu reddettiğinde o red kararına karşılık hemen dava açın.

http://www.engelliler.biz/forum/emek...ar-var-mi.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    huseyin Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin göktan
    Son Giriş
    29.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 2005 / 2010 arası malülen maaş aldım bobrek nakli olunça maaş kezildi. benim de yeni geldi çevap yüzde 60 aldında oldunuz dan dolayı ret geldi şimdi ben itiraz ederek (izmirden gelen ret çevabı) (ankaraya) gönderdim oradan ne çevap gelir bilmiyorum.? açaba şu anda ssk lı olarak çalışıyorum nasıl sa çalışıyor mu diyor
    torba çıkınça tekrar aldım şimdi yüzde 76 bu nasıl oluyor anlamadım?
    ssk: 1997

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

başvurunuz "halen çalıştığınız için" değil, "durmunuz maluliyeti gerektirmediği" gerekçesiyle reddedildi. İtirazınız da sonuçsuz kalınca, yukarıda yazdığım gibi, dava açacaksınız hemen kuruma...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    huseyin Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin göktan
    Son Giriş
    29.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar ben malüyetim böbrek naklinden sonra kesil di ve şimdi &76 pabor aldım ve gelen çevap yüzde &60 aldında oldugu için ret geldi anlayadım şimdi dava açın diyorsunuz güzel ama denizli deki avukat tanıdıklara gittim emeklilik iş takipçilere de gittim anlayan yok ya ben anladamadım
    avukat 1,500 tl istedi ama tam bilgisi yok konuyu anlamıyor nasıl vereyim para ben dilekçe yazıp kendim dava açamaz mıyım veya bu işin uzmanı bir kişi varsa verir seniz memmun olurum
    teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Bence mahkeme önlerinde blunan arzuhalcilere bir dilekçe yazdırıp davayı kendiniz açmayı deneyin... Arzuhalci Yargıtay kararını görünce, siz de durumunuzu anlatınca, uygun bir dilekçe yazacaktır...

Üye
    huseyin Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin göktan
    Son Giriş
    29.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bobrek nakliyim nakilden sonra yüzde 40 malülen emeklilik iptal ve şimdi %76 raborum var ama ssk kabul etmiyor itiraz da bulundum ve ankaradan çevap beklemek teyim. işlah olur
    hü.gök.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Dilerim sgk %60 üzeri rapor olduğu için malulen emekliliği onaylar. Ama çok zor. SGK mahkemeyi kaybedeceğini bilmesine rağmen vatandaşı süründürmeyi seviyor!

Daha önce de yazdığım üzere, reddederlerse, dava açıp hakkınızı o şekilde almalısınız

Üye
    huseyin Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin göktan
    Son Giriş
    29.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam ben hüseyin denizli)
    böbrek nakli olunça mallülen emeklilik kesildi şimdi ssk lı çalışıyorum kesildinde 629tl alırken şimdi tekrar emekli olsam bu kadar ala mıyaçayım
    askeri den bildiriyor ssk ne kadar baglanır

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Yeni bağlanacak emekli maaşınızı bilemiyorum.

Yalnız, bu konuyu mahkemeye taşıdınız mı? Malulen emekliliğinizin sürmesi için dava açtınız mı sgk'ya?

Üye
    iso. Avatarı

Son Giriş
    13.10-2011
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kardeşim nekadar sürer budava avkada gerek varmı

Sayfa 1 / 2 12 SonSon