Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    01:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    "MALÜLEN EMEKLİ OLUNUNCA BİR DAHA ÇALIŞAMIYROMUŞSUNUZ SANIRIM YANİ ÇALIŞIRSANIZ DEVLET MAAŞINIZA EL KOYUYORMUŞ."

"sizin bir yazınızı okudum sanırım emekli olmuşsunuz
    ben %64 raporluyum fakat daha raporun ankaradan gelmedi indirecekler mi yoksa aynımı kalacak bilmiyorum 3442 günüm var 1998 girişliyim sigortaya askerliğimide ödersem ortalama 4000 günüm olur bu dyurumda emekli olabilirmiyim acaba bilginiz var mı?"

Bir arkadaş soruyor cevaplarsanız sevinirim.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Malulen emekli olur iseniz emekli maaşınıza el konmaz Malulen emekli olup ve tekrar çalışma hayatına atılır iseniz emekli maaşınız kesilir.Ama erken emekli olur iseniz hem emekli maaşınızı alır hemde çalışarak hak ettiğiniz maaşı alırsınız..
    Malulen emekli olmaz ise..
    Erken emekli olur İlk ssk girişi 19 yaşından gün almış olmak kaydı ile %64 rapor ile vergi ind.hakkı alıp erken emekli olur ise 17 yıl 3840 güne tabi olur.
    .../.../1998 + 17 : .../..../2015 tarihinde emekli olmaya hak kazanır

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Tabii, İlker raporun %60 ve üzeri olarak onaylanacağını ve 2. dereceden sakatlık indirimi alabileceğinizi varsayarak yazdı.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    m.ufuk35 Avatarı

Son Giriş
    07.06-2012
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ben 1991sıgorta gırısım var 2009yuzde 46rapor var şimdi emeklı olsam ısyerınde çalişmay devam ede bılırmıyım eger çalişmayı hak ettıyomsa hangı yasa kanun madde nosu verrıseneız sevınırım.

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

m.ufuk %46 vergi indirimin varsa malülen degil erken emeklilikten yararlanıp 3600 pirimin varsa istedigin zaman müracat edip emekli olursun girişin uygun yıl tamam hem maaş hemde emekli maşını aynı anda alabilirsin

Üye
    m.ufuk35 Avatarı

Son Giriş
    07.06-2012
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sagoll hocamm

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Malulen emekli olanlar emekli maaşlarını kestirmeden çalışamaz. Ama erken Yaşlılık emekliliğinden yararlananlar Sosyal Güvenlik Destek Primi deöyerek çalışabilir:

http://www.engelliler.biz/forum/emek...gulamalar.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    07:37
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

yaşlılık emekliliğime 9 ay var ama malullük şartlarına uyuyorum. sınava hazırlanıyorum. şuan hiç gelirim yok. malulen emekliliğe başvurmamı önerir misiniz? sınavı kazanır atanırsam kesilir tabi maaş ama ne zaman atama olur kazana bilir miyim (şüphem yok da ) Ne dersiniz?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

9 ay daha bekleyin derim. EKPSS süreci tamamlansın, bugünden boğu boşuna malulen emeklilik başvurusu yapıp yorulmayın. Malum, hastanelerde sürünmek az iş değil...

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

teşekkür ederim. malulen emekliliğe başvurdum 20.02.2012 de heyete de girdim artık süreci takip edeceğim.

malulen emekliliğe başvurmamın bir nedeni de ödenen yüksek sigorta primlerinin farkını görmek.

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Bir arkadaşın 3. atamada başına bir sıkıntı gelmiş ve forumda paylaşmış. arkadaş 4c li yani memur iken malulen emekliliğe başvurmuş ve emekli olmuş. Sonra sınava girmiş ve 3. atamada MEB na atanmış ve sorun yaşıyor.
    yaşadığı sorun benim de aklıma kuşku düşürdü sağı solu karıştırdım çünkü bende sınavdan sonra atanırsam durdurur ve çalışmaya başlarım diye malulen emekliliğe başvurdum. 5 aydır çalışıyorum kendi çapımda sınava, emek var, hayal var, ihtiyaç var ve aklıma kuşku düştü.
    araştırmamda bulduğum Emekli olup yeniden çalışmak isteyenlerin emekliliklerine dair uygulamalar cetvelinden bir şey anlamadım ama malulen emekli olunan kurumlar arasında ki farklı uygulamalar olduğu gerçeği ortaya çıktı. bu durumda araştırmaya devam edeceğim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

1 ekim 2008 öncesinde malulen emekli olanlar EKPSS ile atanıp çalışabilirler. AMa 1 ekim 2008'den sonra malulen emekli olanlar emekli maaşlarını iptal etmeksizin çalışamazlar.

Üye
    SDemir Avatarı

Son Giriş
    13.06-2015
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Istanbil
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Amcam yeni malulen emekli oldu.sigortali olarak calismaya başlayacak. Emekli maasi kesilir mi. Her yerde farklı bilgiler var kafamiz karıştı. 170 arayip tc ile sorduk maasi kesilmez dediler ama emin olamiyoruz.

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    2

benim de bir sorum olacak şidmi kişi Engelli statüsünde kamu d görev yapıyor yeterli süreyi doldurmuş ve MALULEN EMEKLİ oluyor sigortalılık başlangıç süresi de 1 ekim 2088 den önce ye tekabül ediyor bu durumda bu kişi nin malülen emekli olduktan sonra yeniden çalışmaya başlaması halinde maaşı kesilir mi uygulama nasıl yapılır bu konuda bilgi rica ediyourm

Forum Moderatörü
    -DORLİON- Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:09
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    364
    Verilen Beğeniler
    341

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Malüllen emekli sürekli iş göremez raporu ıle verilir .. Yani çalışmasına engel rahatsızlık varsa emeklılığe sevk edilir . Çalışabilecek durumda olsa emekli etmezlerdi . SGK kaydına tabii olmadan hoby amaçlı meşgale iş yapabilir . SGK ya tabii olsa ...kardeşim seni çalışamaz durumda olduğun için emekli ettik der ... maaşı keser .

Sayfa 1 / 2 12 SonSon