Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    azizy Avatarı

Gerçek Adı
    aziz yıldırım
    Son Giriş
    12.04-2013
    Saat
    01:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    13 Temmuz 2011 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: azizy Mesajı Gör
    cuma günü maliye sağlık kurulunu aradım arkadaşlar, raporum U olarak onaylanmış.
    Bu siteyi kuranlara ve engin bilgileriyle beni yönlendiren tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler.

Selam arkadaşlar ben Temmuz 2009 dan bu yana işsizim.Bir ay önce bypass oldum.3805 gün ssk,2400 gün emekli sandığı(1994-2000 arası) toplam 6200 gün primim ve 25 yıl sigortalılığım var.forumlardan izlediğim kadarıyla erken emeklilik için çalışıyor olmak ve maliyeden vergi indirimi almak gererkiyor.Bunun başka bir yolu yokmudur,bana yardımcı olun lütfen.

Üye
    cavusae Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    23:26
    Yaşadığı Yer
    kahramanistanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oncelıkle gecmısolsun ssk gırısı tarıhı kactır yaskac yas ve pırım tutmuyorsa rapor ve vergı ındırımı mecburı

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Emekli sandığı günlerinizden sonra ssk lı olarak çalışmaya başladıysanız ve en son bağlı olduğunuz ssk ise vergi ind. hakkı almadan emekli olamazsınız .. Şuan çalışmıyor iseniz bir iş yerinde 10 gün kadar ssk lı görünüp Maliyeye müracaatınızı yapabilirsiniz Maliye sizi yetkili hastaneye sevk eder ve %40 oranının üstünde rapor alıp bu rapor ile vergi ind.hakkı kazanır iseniz engellilere tanınana erken emeklilik hakkından faydalanarak erken emekli olursunuz..
    Başka bir seçenek yoktur maalesef..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

sakatlık oranı cetveli'nde konuyla ilgili bölümler (%40 ve üzeri raporla defterdarlıktan sakatlık indirimi hak etmeniz gerek): http://www.engelliler.biz/forum/sagl...an-emekli.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    azizy Avatarı

Gerçek Adı
    aziz yıldırım
    Son Giriş
    12.04-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk işe girişim 1986, yaşım 41, 6200 gün primim var.

Teşekkür ederim.

Sağolun arkadaşlar bugün doktoruma ameliyat epikrizimi gösterdim cetvele göre EF%48 olduğu için %40 rapor alabilmem muhtemel.Ayrıca ssk ihtiyarlık sigortasına emekliliğimle ilgili mail atmıştım az önce cevap geldi.Eski ssk lı olduğum için sizlerinde söylediği gibi 506 sayılı kanunun 87 maddesine göre emekli olabilirmişim.Sanırım bu kanun sizin söylediğiniz vergi indirmiyle alakalıdır.bu işlere başlamam için 10 gün sigortalı görünmemin yeteceğini söylüyorsunuz ilker bey.Rapor sürecinin uzun olduğu söyleniyor, bu süreçte çalışmama gerek yok olarak anlıyorum .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Vergi indirimine başvurduğunuzda çalışıyor olmanız yeterli. Başvuru sonuçlanıncaya kadar çalışmanıza gerek yok...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    azizy Avatarı

Gerçek Adı
    aziz yıldırım
    Son Giriş
    12.04-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim Bülent bey

Üye
    azizy Avatarı

Gerçek Adı
    aziz yıldırım
    Son Giriş
    12.04-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar rapor için bugün Bakırköy Sadi konuk hastanesine gittim.Koroner arter hastalığı klas2 %30, Hipertansiyon %10 yazdı dahiliyeci.EF %48. sizce bu durumda raporum ne olur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Yani, 48 + 30 + 10 mu?
    Öyleyse, Balthazard Formülü ile toplamda %68 yapar.

Emeklilk için sigorta başlangıcınız önemli:

2008 oncesi - Bypass oldum, çalışamıyorum. Erken emekli olabilir miyim?

Üye
    azizy Avatarı

Gerçek Adı
    aziz yıldırım
    Son Giriş
    12.04-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır, 30+10 toplamı ne yapar.30 Kronik arter hastalığı, 10'da Hipertansiyon. İyi günler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bu durumda toplamda %37 yapar ve rapor bir işinize yaramaz.

Üye
    azizy Avatarı

Gerçek Adı
    aziz yıldırım
    Son Giriş
    12.04-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler Bülent bey,raporum sağlık grevi nedeniyle salı günü yarım kalmıştı yarın tamamlıyacam inşallah.Dahiliye doktoruna tekrar gidip %30'u yükseltmesini isticem.Oran cetveline baktığımda ve beni bypass yapan cerrahla konuştuğumda %40 üzeri rapor alabilyor olmam gerekiyor.İnşallah dahiliyeciyi ikna edebilirim.

Üye
    azizy Avatarı

Gerçek Adı
    aziz yıldırım
    Son Giriş
    12.04-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağlık kurulunda kardiyoloji yoktu.Bugün kardiyolojiyi ilave ettirdim. kardiyolog ameliyat epikirzime baktı, ancak ameliyat sonrası durumu görmek için eko istedi. 11 Mayıs ta eko ya gideceğim.Ameliyat öncesi kalp EF'si %48'di.Ameliyat sonrası hala %50 nin üzerine çıkamamışsa büyük ihtimal raporu alıcam inşallah.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Dilerim alabilirsiniz...

Üye
    guven5968 Avatarı

Son Giriş
    21.01-2015
    Saat
    09:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aark. geçmiş olsun bende aynı hst.de ameliyat oldum şubat ayında . dr.un kim ahmet akgün mü. sonuc ile ilgili bilgi verirsen sevinirim. teşekkür ederim...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon