Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu gün bana muğla sgk dan aşağıdaki gibi bir yazı geldi, iş kazasından dolayı sürekli işgöremezlik gelirim bağlanmış: http://www.engelliler.biz/forum/kaza...yilmaz-mi.html

ben 1995 8 nci ay da emekli sandığı girişim, emekli sandığımdan 12 yıl 6 ay 15 gün hizmetim var

2007 birinci ay ssk girişim var. ssk lı olarak 441 günüm var

Bu gelirin yanı sıra bir de malulen emekli olacak mıyım? O süreç nasıl işleyecek?

herkese şimdiden teşekkürler.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Mustafa bey;
    Sürekli iş görmelik geliri alacaksınız ve bu maaşı ömür boyunca alacak ve geride kalan hak sahipleri de almaya devam edecektir..Maaşınız ise yatırılan aylık prim tutarına göre belirlenir..
    Şimdi sgk ya gidip net bilgi alabilirsiniz...

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

emekli sandığındaki biirikimim ne olacak? oradan ayrı sgk dan ayrımı maaş alacam?Asgari ne kadar dır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Hayırlı olsun.

Şimdi bir de malulen emeklilik için sigorta müdürlüğüne başvuru yapacaksınız. Yeniden rapor almanıza gerek olmayacak (http://www.engelliler.biz/forum/kaza...-istenmez.html).

Malulen emekiliği de hak ettiğinizde, malulen emeklilikte bağlanacak maaş ile iş kazası sonucu bağlanacak sürekli iş göremezlik geliri içinden fazla olanın tamamını, az olanın yarısını aynı anda alacaksınız...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 2007 de iş kazası geçirdim. yüzde 27 özür oranıyla maaş baglandı. iş kazasından sonra psikolojik tedavi görmeye başladım. ciddi bir hastalıktan dolayı tedavi görüyorum. iş kazasından dolayı başladı gını hastanede doktora söyledim. ilerde benimde malülen emekli olma ihtimalim var mı ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Eğer maluliyeti gerektirecek bir durum olursa tabii ki neoplis.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

malulen emekliliği ne zaman hak edecem? yani ne kadar sürer. birde emekli sandığımda birikmişim ne olacak?

Üye
    alic_62 Avatarı

Gerçek Adı
    Ali ÇELİK
    Son Giriş
    06.05-2014
    Saat
    12:00
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eee tabi bunlar bir süreç içerisinde olacak. Sonucu muamma, ben istemiyorum arkadaş. İş ver bana....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mustafa, malulen emekli olmak için kuruma başvuru yapacaksın. Kurum kayıtlarında iş kazasından dolayı rapor olduğu için yeni rapora gerek olmaksızın malulen emekliliğin onaylanacak. Bu süreç çok kısa süreer; en çok 1,5 ay.

Emekli sandığı'ndaki birikmişlerini emekli sandığı'ndan ayrılırken neden almadın ki?