Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kavlak Avatarı

Son Giriş
    23.02-2012
    Saat
    16:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kavlak Mesajı Gör
    01/04/2011 tarihi itibarı ile 28. madde kapsamında emekli edildi

benim bir arkadaşım var %77 maluliyeti ret geldi
    28 maddeden raporun değerlendirilmesi için itiraz ettirdi ankaraya gönderdiler doğrumu yapılmış

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Malulen emeklilik neden ret edilmiş..

Hangi kurumdan emekli oluyor (ssk, bağkur?)

Kaç gün yatırılmış primi var? İlk sigortalı olunan tarih nedir?

Üye
    arasli05 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hastalık veya maluluk durumu neydiki,,şu an çok sıkı kontrolden geçiriliyo insanlar,,

Üye
    kavlak Avatarı

Son Giriş
    23.02-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bağkur emekli lik müracatı olmuş %77 özürlü raporu vermiş ünüversite hastanesinden ankara malulu sayılmaz diyerek kabul edilmemiş bende 28. maddenin 5 bendine göre değerlendirilmesin istedim yeni bir rapormu almak gerekirdi mi diye düşünüyorum bu rapor daha alalı 7 ay olunmuş 6000 gün prim var yıl 20 yılbenim sıkıntım maluliyetten gelen raporu yaşlılığa koyabilirmiyiz yoksa yinemi ret gelir

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

5510/28 kanununa göre emekli olursunuz..

Üye
    kavlak Avatarı

Son Giriş
    23.02-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilkercim güzel diyosun
    ama 3 ay önce heyete girmiş madem malul değil yaşlılığa bu kurum neden sevk etmiyor
    benim korkum tekrar rapor derler ünüversitelerde rapor baya puroblem raporu tekrar gönderdiğimizde aynı kurulda görüşülüyor

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Şimdi bağ-kur ilk önce malulen için değerlendirme istiyor sonra 5510/28 e göre değerlendiriyor.Şimdi sizde 28 maddeye göre değerlendirilmesi için gerekli girişimleri yapmışsınız bence 28 maddeden emekli olursunuz..

Üye
    kavlak Avatarı

Son Giriş
    23.02-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı raporun 28 maddeden değerlendirilmesini istedim ama raporun talebinde malulun emeklilik için yazıyor ben bunu teyit almak istiyorum bu raporla 28 maddeden işlem yapabilrmiyiz yoksa yeniden sevkmi lazımdı konu bu burada çelişkiliyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bağkur bunca saçmalığı ve zulmü yapıyorken, maluliyet için verilen raporu 28. madde için işleme koyması bence mümkün değil. Yeni rapor için hastaneye sevk edeceklerdir. Ceberrutluk parayla mı!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Halil arkadaş oluyor benim raporda aynı tarz gitti ama ret gelir gelmez yolladılar.ama ankara ara karar olarak özrüme göre yeniden üniversite raporu istedi bende yarın rapora gidiyorum haklısın üniversite hastanesi çok zorluyor raporda çok uğraşıyorsun ama elden birşey gelmiyor

Üye
    kavlak Avatarı

Son Giriş
    23.02-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cdisci kardeşim sizin raporunuz % kaçtı tarih ne zaman bu 7 aylık bir rapor

oturan boğa kardeşim ama sevki bu kadar kısa süreli yapmazlar herhalde veya herşey için ayrı rapor alınmayacak denildiyaşavar

Üye
    kavlak Avatarı

Son Giriş
    23.02-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar hepinize allah kolaykık versin inanınki bu kadar dolambaç bir yol olamaz dün bağkuru arkadaşımı arattım valla o kadar mükemmel bir cevap oldu ki aklım şaştı kaldı ya kardaşım bizi işimizden alıkoyuyorsunuz bekleyin yazılacatır sizin adresinize gelecektir. Vallahi istanbulun o çilekeş memurlarını özlüyorum o kadar yoğunluğa o kadar sitrese göre insana verdikleri cevap mükemmel dikkatimi çekti istanbuldan izmirden ve ankaradan dertli olan kimse yok sıkıntı taşralarda taşraları devlet hizmeti daha iyi daha yakın almak için kurulsa dahi yapıyı hantallaştırıyor. halil ağa ile atatürkün hikayesini okumaların önermek gerekiyor oturan boğa özellikle bu hikayeyi yayınlamanı talep ediyorum sizden. ben malul değilim dedikce 2-3 defa malüliyete dosya göndermek 28 isteyip maluliyete göndermek insan istesede bunu yapamaz devlete zulum ediyolar bürokrasiyi kiltliyorlar. iş istiyoruz hak istiyoruz he birde arkadaşıma kul hakkı yiyorsun bak diyorlar bu doktor raporlarından bu insanlar utanmıyorlarda galiba bu günlerde gerçekten çok yoğun bakalım ne zaman yazacaklar yazıyo bekliyorum.

oturan boğa kardeşim lütfen okursan sevinirim halil ağa ile atatürk yayınlayabilirmisin gerçekleri

Üye
    kavlak Avatarı

Son Giriş
    23.02-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

beklenen sonuç kuruldan geldi 28 göre değerlendirildi %57 olarak cevap geldi
    sruyorum ben ne yapacağım şimdi onlarda bilmiyo daha bilgisayara girecez sonuç o zaman belli olacak diyorlar
    şu an hangi yolu devam etmeliyiz acaba

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Olaya bak ya onlar bilmiyor ben ne yapacağım kavlak senin bir şey yapmana gerek yok bekle öğrensin işine, ben bilmiyorum ne yapacağım diyen memuru amirine şikayet et sonuç alamaz isen bimer e yaz..

Üye
    kavlak Avatarı

Son Giriş
    23.02-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İlker Bey

Öncelikle teşekkür ederim fakat ülkemin geldiği duruma baksana

Yaşlılık sigortası kapsamındaki sigortalılar için çalışma gücü kaybı oranlarının tespiti

MADDE 16 – (1) Kanunun 28 inci maddesinin dördüncü ve beşinci fıkralarında belirtilen sigortalıların Kurum Sağlık Kurulunca çalışma gücü kaybı tespitinde, 16/7/2006 tarihli ve 26230 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik esas alınır.
    derken sağlık raporunu üst kurul düşürebiliyor

Sosyal Güvenlik Kurumu Sigortalı Emeklilik İşlemleri Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan B.13.2.SGK.0.11.00.02/ 784243 sayılı18.11.2008 tarihli 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık
    Sigortası Kanununun Tahsis Mevzuatına İlişkin 2008/96 genelgesinde

5510 sayılı yasanın 28. maddesi Bağ-Kur'luların da erken emeklilik şartlarını düzenler:
    Kanunun 25 inci maddesinin ikinci fıkrasına göre malûl sayılmayı
    gerektirecek derecede hastalık veya özürü bulunan ve bu nedenle malûllük aylığından
    yararlanamayan sigortalılara, yaşları ne olursa olsun en az onbeş yıldan beri sigortalı bulunmak
    ve en az 3960 gün malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla yaşlılık
    aylığı bağlanacaktır.

Çalışma Gücündeki Kayıp Oranı % 60’dan Az Olanlar
    Çalışma gücü kayıp oranlarının % 60’ın altında olması nedeniyle malul sayılmayan
    sigortalılar için, 5510 sayılı Kanunun 28 inci maddesinin beşinci fıkrasında yine belirli bir
    sigortalılık süresi ve prim gün sayısı koşullarını yerine getirmeleri halinde yaşlılık sigortasından
    aylık bağlanması öngörülmüştür.
    Buna göre; Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmeti sunucularının sağlık kurullarınca
    usûlüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum
    Sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının;
    % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı
    olmaları ve 4320 gün,
    % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı
    olmaları ve 4680 gün,
    malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla herhangi bir yaş
    şartı aranmaksızın yaşlılık aylığına hak kazanacaktır.

Kanunlar ve mezuatlar açıkken hala direniyorlar emeklilik servis şefinin masasında bakliyo sana yazı gelecek deniyor

şimdi benim sorduğum şu sadece müracat edildi maluliyet ret geldi daha sonra dilekceyle 28. maddeden yararlanılmak istiyorum diyerek aynı raporu sağlık kuruluna gönderildi 57 olarak geldi bunlar işin devam edip etmediğine dair bir tahüt almayacaklarmı

Sayfa 1 / 2 12 SonSon