Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Maluliyet başvurusunda reddedilen raporu 28. madde kapsamında değerlendirip değerlendirimeyeceklerini bilemiyorum. Bunu ancak size bildirdiklerinde öğrenebilrisiniz..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kavlak Avatarı

Son Giriş
    23.02-2012
    Saat
    16:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey
    yüksek sağlık kurulu değerlendirmiş göndermiş 28 madde kapsamında iş gücü kaybı oranı 16 maddeye göre 57 olarak düşürmüş göndermişler ilk değer zaten 77

5510 sayılı kanunun 28 madde çerçevesinde incelenmiştir adı geçenin

5510 sayılı kanunun 28 maddesive çalışma gücü ve meslek kazanma güücü kaybı oranı tespit işlemleri yönetmeliğininin 16 maddesi gereğince oranın 57 olduğuna karar verilmiştir

hüküm aynen böyle

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

E o zaman başvurunuz 28. madde kapsamında işleme konmuş demektir. Bu durumda sigortalılık süreniz ve primleriniz de tamamsa, hemen emekli edilirsiniz diye düşünüyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kavlak Avatarı

Son Giriş
    23.02-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey

emeklilik sefi incelenecerk diyo hala bir yol kat edilemedi bilgisayara gireceğiz ondan sonra diyor işleriniz olmuş manasında değerlendirmeyin diyor.
    şimdi emeklilik işlemi başlaması için bunlar işe devam edilip edilmeyeceği konusunda tahutname istemiyorlarmı.
    bizim yaptığımız sadece maluliyete onay verilmeyen raporumuzu 28 maddeden değerlendirilip emekliliğe sevk edilmemizdi istedik onlarda 28 maddeden değerlendirmişi 57 düşürmüş raporu

yukarıdaki yazı geldi bize hiç bir bilgi vermiyorlar bu yazıyıda dosyadan okuduk.
    süreci merak ediyorum 15-02-2011 bu yana bunla uğraşıyoruz ama cevap alamıyoruz

pirim 6000 var 19 yıllık bağkurluyuz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Madem ki sağlık kurulu raporı 28.madde kapsamında değerlendirdi ve %57 olarak onadı, bu durumda yerel birime düşen de emeklilik işlemini 28. madde uyarınca işletmek ve sonuçlandırmaktır. Bunun olmaması için hiç bir neden yok.

Üye
    kavlak Avatarı

Son Giriş
    23.02-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende onu anlamıyorum
    hala bu kurum neyi bekliyor bilmiyorum çözemediğim o çünkü bu arada bir yığılmada var onuda inkar etmemek gerek ama burada emeklisin diye bir şey yok demiş

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bu konuda son durum nedir?

Üye
    kavlak Avatarı

Son Giriş
    23.02-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

01/04/2011 tarihi itibarı ile emekli edildi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Malulen mi emekli edildi 28. maddeden mi?

Üye
    kavlak Avatarı

Son Giriş
    23.02-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

28 madda çerçevesinde oldu

Üye
    arasli05 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bütün bu okuduklarıma tek bir kelime ile,,,,bürokrasi diyorum,,,,, ben diyaliz hastası olduğum halde dosyam geri döndü, yani demişlerki.. ilgili epikrizleri gönder bende topladım bunları göndereyim dedim yooooo yeniden sağlık kurulu raporu çıkarttık. başka bi ist eah nesinden. ve bişey sorcam,bilgisi olan arkadaşlar varmı? ben hastanede yatmadığım için epikriz çıkmıyo. nefroloji dr um emekli olmuş yerine bakan nef....dr sen benim hastam değilsin epikriz veremem diyince, bende dosyam ssk yinemi dönsün dedim. boyun büktü.sonra baş hekiliğe şikayet ettim, dilekçe yazdım onlarda imzaladı dr önüne koydum..yine bana gıçıklık olsundiye 4 saat bekletti ve sadece ilgili makama diye bi yazı yazdı. yazıda ise işte şu tarihte burada muayene olmuştur,kan değerleri ilişiktedir diye, şu an bu yazıyı yeterli görürse ssk emekli olcaz yoksa silbaştan,,,,,

birde.. 6 aydır istirahat raporum dolmak üzere. emeklilikte yetişmiyeceğine göre..tekrar rapor alabilirmiyim bilmiyorum. yani 6 aydan sonra rapor oluyomu,,

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12