Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    guven5968 Avatarı

Son Giriş
    21.01-2015
    Saat
    09:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrhb. yeni üye oldum

1985 yılında ssk girişim oldu 2570 gün prim ödenmişliğim var
    ben bypass ameliyatı oldum 4 damarım değiştirildi bunun üstüne başvurduğumda damar değişikliğine yüzde kaç rapor verilir.
    emekliliğe hak kazanırmıyım

birçok yazı okudum iyice kafam karıştı cevap yazarsanız sevinirim

teşekkür ederim

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

eger raporunuz %60 ve üstü olursa 10 yıl 1800 gün primle malülen emekli olursunuz

Üye
    guven5968 Avatarı

Son Giriş
    21.01-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki teşekkür ederim bu hallerde yüzde kaç rapor alma ihtimalim var

Üye
    aa11 Avatarı

Son Giriş
    16.09-2015
    Saat
    19:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşım benim kayınpederim kalpp amaliyatı oldu kalp kapakçığı değişimi ve aurt damar değişimi malülen emeklilik için başvurduk sonuç olumsuz geldi.
    şartlar sizinkiyle aşağı yukarı aynı
    ssk giriş 1984
    prim 2800 gün
    bu vesile ile bende sorayım akadaşlarıma itiraz etmek istiyoruz nasıl ve nereye edebiliriz

Üye
    guven5968 Avatarı

Son Giriş
    21.01-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrhb arkadaşlar yüzde kaç ile emeklilik oluyor kafam karıştı %40 mı yoksa %60 ile mi kalp damarlarımdan dört tanesi değiştirilidi hipertansiyonum ve kolestrolüm var. hak kazanıyormuyum yeni kanuna göre bilgisi olan yardımcı olurmu şimdiden teşekkür ederim ssk ilk giriş 1985 ödenen gün sayısı 2570 gün yetmezse 550 günde ödenmemiş askerliğim var

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

guven5968;

arkadaşim %40 ve üzeri rapor alir iseniz vergi indirimi almaniz şart vergi indirimi alirsaniz rapor oraniniz her ne olursa olsun 1985 girişli oldugunuz için 15 yıl 3600 güne tabisiniz

bu uyuyorsa birinci yol budur

ikinci yol ise 10 yıl 1800 gün prim sürenizle %60 ve üzeri rapor alirsaniz malülen emekli olursunuz sizin emeklilik şartlariniz bunlardir

saygılar

Üye
    guven5968 Avatarı

Son Giriş
    21.01-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim cem bey şimdi anladım iyi geceler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Kalp için hangi oranda rapor verileceği sakatlık oranı cetveli'nde belirlenmiştir: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...tml#post842302
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    guven5968 Avatarı

Son Giriş
    21.01-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bülent bey ;
    benim bir sıkıntım var çalışmış olduğum işyeri beni 01.03.2012 tarihinde işten çıkarmış ve benim bundan haberim yok . ne çıkış belgesi imzalatılar nede bişey. ancak daha önceki paylaşımlarımdanda hatırlarsanız ben vergi indiriminden %55 lik rapor ile 3.dereceden yararlanıyordum bunun ne bana ödemesi yapıldı ne herhangi bir çıkış bildirildi. ben bugün itibari kayıp olan yaklaşık kırkbeş günün peşine düştüm bana ne yapmam gerektiğini bilgi olarak verirseniz çok sevincem. malum böylece kırk-kırkbeş gün geç emekli olacam . saygılar iyi günler dilerim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bağlı olduğunuz sigorta müdürlüğüne gidip durumu bildireceksiniz ve eksik yatırılan sigorta primlerinizin işvren tarafından yatırılmasını talep edeceksiniz
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    guven5968 Avatarı

Son Giriş
    21.01-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emeklilik müracat sonrası olumsuz bişey olmaığı takdirde ne kadar sürede maaş bağlanır. en yakında emekli olan arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim... iyi günler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

2 ayda bağlanır.

Üye
    guven5968 Avatarı

Son Giriş
    21.01-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim bülent bey; aslında bunu sormaktaki amacım şuydu ... Kalp ameliyatlı olduğum için ilaçlarım var ve muayeneye gimem lazım. Ve ben provizyondan düşmüşüm yani provizyon alamaz diyor e-devletdeki sayfada. Benim de nezaman tahsis numaram oluşurda bende bu işleri yapabilirim açısından sormuştum...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sağlık güvencesi ile ilgili olarak şu başlığı inceleyebilir misiniz: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...e-yapildi.html