Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yakhan41 Avatarı

Gerçek Adı
    yavuz
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    15:59
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    çok tesekkurler bülent bey iyiki varsın...

Üye
    garibanım Avatarı

Son Giriş
    31.05-2012
    Saat
    21:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde hastahane raporum 1 yıl süreli idi ancak, maliye bakanlığından vergi indirimimde süre belirtmemişler, telefon açtım süre belirtilmemişse süresizdir dediler ancak elimdeki raporda bu belirtilmemiş dolayısıyla kafam karışık

Üye
    yakhan41 Avatarı

Gerçek Adı
    yavuz
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bülent bey...öncelıkle her sey için tesekkur ederım...efendım daha ocede bahsetıgım gibi devlet hastanesının verdıgı raporda iki yıl süreli yazıyordu...fakat ankara saglık kurumu ve g.i.b ndan gelen yazıda raporum %54 olarak onaylandıgına ve vergi indiriminden faydalanması gerekmektedır .diyerek işverene yazı gönderdiler herhangı bır sure yazmıyordu.. ve su an işyerınde 3,derece sakatlık indiriminden faydalanmakta olup ayrıca işkurada kaydım yapıldı...acaba raporum sımdı suresız olarakmı degerlendırılmekte...erken emeklılıge basvuru yapabilirmıyım.birde affınıza sıgınarak sunu sorabılırmıyım ben bu işyerine girerken saglık raporu verdım hatta o zamanlar lisanslı futbolcuydum...yanı herhangi bir rahatsızlıgım yoktu..ama şimdi boyunve bel fıtıgı..sol kolda güç kaybı işyeri çok gürültülü 82db.ve 94 db arası ses var bu ortamda calısmaktaım.ve özür lğü raporumda da gözuktugu gibi %16 iştme kaybı bulunmakta..şimdi ben MESLEK HASTALIGI RAPORU ALABILIRMIYIM ...NE GİBİ FAYDALARI OLUR...COK TESEKKUR EDERİM...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

garibanim, kafa karıştıracak bir şey yok. Vergi dairesinde "sürekli" ise hak, geçerli olan odur. Defterdarlık gönderdiği yazıda "kişi X süre için vergi indirim hakkkı elde etmiştir" dememişse, yani bir süre kısıtlaması koymamışsa, o hak süresizdir...

Meslek hastalığı konusu bu konuda yetkili hastanelerin verebileceği bir karardır: http://www.engelliler.biz/forum/kaza...tml#post726788

Meslek hastalığı sonucu işgücü kaybınızı %10 ve üzeri kaybettiğiniz tesbit edilirse, size sürekli iş göremezlik geliri bağlanır.
    Eğer aynı anda emekli de olmuşsanız, iki gelirin fazla olanının tamamını, az olanın yarısını aynı anda alırsınız...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yakup bey 2 yıl süreli raporunuza ankaradan sürekli vergi indirimi hakkı mı geldi? ben öyle anladım.benimde 2 yıl süreli raporum ankaraya gitti henüz cevap gelmedi.acaba benimde sürekli vergi indirimi hakkım gelirmiki.

Üye
    yakhan41 Avatarı

Gerçek Adı
    yavuz
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb...bende süreli biliyordum...fakat arkadasların dedıgı gıbı ankara merkez saglık kuruluna telefon ettım..bizim gönderdigimiz yazıda süre belıtılmemısse ..süresiz dir dediler..hastaneden alınan raporda süreli yazıyor dedım onun bır hukmu kalmadı bızım verdıgımız yazı gecerlı dedı ...emeklılıge basvurursan belkı sgk isteyebilir dedi..bakalım bende yakında basvurucagım..bülent bey kardesım daha ıyı bılıyor bu konuları fikirlerini zatebn yukarıda cvplamıs ama bir kez daha aydınlatır sanırım...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

SGK istemez. Daha doğrusu, Maliyedeki raporu bilemeyeceği için, ona istinaden bi kontrol muayenesi istemez.

Kendi içinde rastgele kontrol muayenesi isterse, o da kötü şans...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    06:39
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

raporunda sürekli ibaresi olmayanlar emekli olamıyor biliyorum.erken emeklilik için özrün en az yüzde 40 ve üzeri olup,bu özrün de sürekli olması lazım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Maliye 1-2 yıl süreli vergi indirim hakkı verse dahi SGK açısından bu önemli değil. SGK kişinin sakatlık indirim hakkı var mı yok mu, ona bakıyor. Varsa emeklilik işlemini yapıyor, yoksa yapmıyor.

SGK açısından kontrol muayenesi de maliye'den vsç. bağımsız olarak "rastgele" oluyor.

Üye
    yakhan41 Avatarı

Gerçek Adı
    yavuz
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ..emekli olmaya karar verıldıgınde aralık 31 de mı olmak dah avantajlıdır..veya ocak ayındamı bır avantaj saglar bunun hakkında bılgı verebılırmısınız tesekkur ederım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    31'inde başvurun en en geç. Çünkü emekli maaşı başvurduğunuz tarihten bir sonraki ay başından başlar emekli maaşı. Ocak 1'de başvursanız, emekliliğiniz Şubat 1'de başlar... Aralık ayında başvurursanız, 1 ocak tarihi aylık başlangı. tarihi olur.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12