Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ser-can Avatarı

Gerçek Adı
    sercan söyler
    Son Giriş
    30.06-2013
    Saat
    18:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar

benim hastalığım diabetes insupidus sosyal sigortalar tüzüğünde emeklilk için %45 oran gösteriyor fakat ben daha malulen emeklilk için hiç bir yer baş vurmadım ve ayrıca şu an çalışıyorum 2750 gün sigortam var
    yalnız benim hastalğım doğuştan babamın üzerine başkasının bakımına muhtaçtır çalışamaz raporu ve gatadan aldığım askerliğe elverişli değildir raporu var
    malulen emeklilk başvurusu nasıl yaparım
    çalıştığım iş yerinden bir belge almam lazım mı?
    çalışırken başvurursam iş veren sorun çıkarır mı

beni bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa aydınlatsın özellikle oturan boğa arkadaşım

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

%45 rapor ile malulen emekli olunmaz sercan..
    Ama vergi ind.hakkı alıp engellilere tanınan erken emeklilik hakkından faydalanarak erken emekli olursun....

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ilk işe giriş yılınızı ay gün yıl olarak yazarmisiniz malülen emekli olmak için rapor oraniniz yeterli değil
    vergi indirimi almaniz lazim
    vergi indirimi almaniz için ilçe mal müdürlügüne yada il defterdarlıgına çalışma belgeniz raporunuzun asli gibidir onayli fotokopisi ve en önemlisi hastaliğinizin test tahlil tetkik sonuçlarini verip başvurmanizdir
    sigorta girişinizi yazarsaniz ve vergi indiriminide alirsaniz buradan yardimci oluruz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanacaksınız. Bunun için doğum ve ilk sigortalı olduğunuz tarih önemli:

2008 oncesi - SSK'lı olarak çalışıyorum. %45 raporum var. Malulen emekli olabilir miyim?

Ayrıca defterdarlıktan sakatlık indirimi hakkı almanız şart: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...