Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hakanbayrak Avatarı

Gerçek Adı
    HAKAN BAYRAK
    Son Giriş
    08.01-2012
    Saat
    16:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hakan BAYRAK – Taksici Esnafı Emeklisi
    20.08.1796 doğumluyum.
    30.06.1997 Bağkur başlangıcım.
    1996 Gata dan askerliğe elverişli değildir raporum var.
    24.02.2009 Karaelmas Üniversite Hastanesi Kalp Damar Cerrahisinin vermiş olduğu raporla (Kronik Venöz Yetmezlik - 2 ayakta da var) Malulen emekli oldum, 15 ay maaş aldım.

01.12.2010 da kontrol muayene sonucu Bağkur İl Müdürlüğünden 5510 sayılı malul sayılma başlıklı 25. maddesi ile çalışma gücünün kayıp oran tespitinde çalışma gücünün %60 ını kaybetmediğime dair karar gelmiştir.

Bu gelen yazıya itirazım sonucu 11.02.2011 Yüksek Sağlık Kurulu iş gücümün %60 ını kaybetmediğime dair oy birliği ile karar verildi yazısını tarafıma bildirmiştir.
    Geçen zaman içerisinde hiçbir tedavi görmeden rahatsızlığımın ilk verilen rapordaki gibi aynen mevcut olması ve elimden maluliyetimin alınması ile tamamen mağdur durumdayım. Emekli olma koşullarına göre işimi devrettim Taksimi ve durağımı sattım borçlarımı ödedim.

Şimdi Ne yapmalıyım ?
    Özürlü aylığı alabileceğimi de söyleyenler var, ne yapmalıyım ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Hakan bey, çok geçmiş olsun. Bu iptal kararına karşı itiraz edin ve durumunuzun sosyal güvenli kurumu yüksek sağlık kurulu'Nca yeniden değerlendirilmesini talep edin. Yine reddedilirse, o zaman o red kararına karşı dava açacaksınız... Davada mahkeme sizi adli tıp kurumu'Na sevk edecek. Oradan malul olduğunuza dair rapor çıkarsa, malulen emekliliğiniz kaldığı yerden devam ettirilecek (tabii, bu, kaldığı yerden devam ettirilmesine dair talebi de davayı açarken avukatınız belirtsin)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hakanbayrak Avatarı

Gerçek Adı
    HAKAN BAYRAK
    Son Giriş
    08.01-2012
    Saat
    16:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler. özürlü aylığı alabilmem mümkün mü? teşkkür ederim cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hakan bey, 2022 maaşı için başvuru yapabilirsiniz eğer şartlar uygunsa: http://www.engelliler.biz/forum/2022...tml#post859402

Yalnız, dava süreci sonunda eğer malulen emekliliğinizin devamına karar verilirse ve o aylıklar ile olası bir 2022 aylığı çakışırsa, bu durumda o çakışan dönemde aldığınız 2022 maaşları için ceza işlemi yürütülür ve 2022 maaşları faiziyle geri alınır.

Bence önce dava açın ve malulen emekli aylığının devamı için bastırın... Bu arada ihtiyaç sahibi iseniz belediye ya da kaymakamlıktan sosyal yardım almaya çalışın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...