Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    e.mutlu Avatarı

Son Giriş
    30.04-2016
    Saat
    20:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar benim 1991 yılnda 416 gün ssk ödemem var şu an bağkurluyum 12yıl 2 aylıkta bağkur primim bulunmakta devlet hastanesi bana %53 rapor verdi bu raporla emekli işlemlerini başlatabilirmiyim ve yaş sınırı varmı beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

%53 raporunuz ile ;
    16 yıl 4320 güne tabisiniz ve bu şartlara göre emekli olursunuz.
    Yapmanız gereken bağ-kur a 5510/28 sayılı kanuna göre emeklilik talebinde bulunmak..

Üye
    e.mutlu Avatarı

Son Giriş
    30.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şu anda gün sayımı doldurmuş oluyormuyum

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Evet bütün şartlarınız tutuyor emekli olmak için kuruma müracaat edebilirsiniz..
    Şu dilekçeyi verin;

... 'na
    ... tarihinde başlayan Bağ-Kur'luluğum bulunmaktadır.
    5510 sayılı yasanın 28. maddesi gereğince sigortalılığa esas faaliyete son verdiğimi bildirir, aynı madde gereğince ("% 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla ikinci fıkranın (a) bendindeki yaş şartları aranmaksızın yaşlılık aylığına hak kazanırlar") sakatlık sonucu meydana gelen işgücü kaybımdan dolayı emeklilik işlemlerimin gerçekleştirilmesini arz ederim.

Üye
    e.mutlu Avatarı

Son Giriş
    30.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadışım verdiğiniz bilgiler çok işime yaradı çok teşekkür ederim.

Üye
    e.mutlu Avatarı

Son Giriş
    30.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Devlet hastanesi bana vermiş olduğu %53 raporla bağkur dan malulen emekliliğimi istedim ama bağkurun bana yazmış olduğu bir not var
    şöyle :çalışma gücünün veya iş kazası veya meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücünün en az ne oranda kaybettiğini gerektiren rapor.
    benim daha önceki aldığım rapor geçerliliği nedir yeniden rapor almak istesem eski raporum iptal mi olur bilgilendirirseniz sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Malulen emekli olmayacaksınız siz. Buna rapor oranınız da yetmez, gerek de yok zaten. Sizin yapmanız gereken şey yukarıda İlker'İn yazdığı gibi 28. madde kapsamında emekli olmak için sigorta müdürlüğüne başvuru yapmaktır.

Kurum sizi hastaneye sevk eder ve yeni rapor almanızı ister. Maalesef elinizdeki rapor emeklilk açısından bir anlam ifade etmez
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    e.mutlu Avatarı

Son Giriş
    30.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturanboğa kardeşim ben bağkura malulen emekli olmak için baş vurdum o dosya ne olacak kendiliğinden kapanırmı .
    tekrar ilker kardeşimin gösterdiği yoldan devam edip yeni bir baş vuru yapsam bir sorun çıkarmı ve işyerimi kaptmammı gerekir.
    benim maluliyet oranlarım %35 osas solunum durmasından aldım ve % 27 de sol bacağımın sakatlığından aldım toplam bana %53
    özür raporu verdiler bu konu hakkında bana yardımcı olurmusunuz han gi yolu izleyeyim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ne zaman başvurdunuz? Hastaneye sevk oldunuz mu?

Bence hemen gidip malulen emeklilik başvurunuzun 5510/28. madde kapsamında erken Yaşlılık emekliliği şeklinde dönüştürülmesini isteyebilirsiniz. Bu gerekçeyle başvurun, bakalım kurum ne yapacak...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...