Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    knockagain Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    03.05-2015
    Saat
    16:59
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ilk sigortalılık tarihinde ve işe girdiğinde yüksek seviyede (%95) engelli olan biri ilerleyen zamanlarda seviyesi dahada yükselerek ağır özürlüdür bakıma muhtaçtır vede çalışamaz ibareli yeni raporuyla malulen emekli olabilirmi?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

İlk işe başlangıcınızda %59 ve aşağısında bir rapor ile başlamış iseniz ve bunu belgeleye biliyorsanız ve sonradan rapor oranınız %60 ve üstü oluyor ise evet malulen emekli olursunuz.Siz İlk işe başlangıçta maluliyet derecesi üstünde işe başladığınız için malulen emekli olmazsınız.

Üye
    knockagain Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    03.05-2015
    Saat
    16:59
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ssk nin 170 numarasını aradım. ordaki yetkili bana iş yeri çalışma şartlarını öne sürerek özür derecemin arttığını belgelersem malullen emekli olabileceğimi söyledi.. bunde gerçek payı varmıdır? birde maluliyet durumunda tek hastalıktan olmasından bahsediyorsunuz.. ben işe girdiğimde benim engelim parapleji + idrar inkontinansı idi .ama çalışma hayatı ağır geldiğinden bende ileri seviyede skolyoz oluştu.. bu skolyozu çalışma hayatının bir nedeni, sorunu olarak maluliyette gösterebilirmiyim ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hayır, malulen emekli olamazsınız.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...