Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 61 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zafer_1981tr Avatarı

Gerçek Adı
    Zafer TOPÇUOĞLU
    Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Değerli arkadaşlar benim işe ilk girdiğimde raporum %80(2007'de aldım)ama işe 2006'da girdim.Daha sonra 1800 günüm olunca 2011de tekrar rapor aldım %98 oldu ama hiç faydası olmadı.Malulen için başvurdum olmadı sebep ise:İşe girmezden önce malul sayılmayı gerektirecek derecede raporumun olması.Şimdi işide bıraktım zaaten daha fazla çalışamıyacaktım

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zafer sen ılk ıse gırdıgınde de malul durumdaymıssın bır yıl gecsede saglık kurulu senın hastalıgıın yenıme degılmı anlar zaten kronıkk oldugu anlasılınca zaten kaybedersın ılk ıse basladıgında sapa saglamıydın

Üye
    zafer_1981tr Avatarı

Gerçek Adı
    Zafer TOPÇUOĞLU
    Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yok hayır sağlam değildim zaaten raporsuz girmiştim raporum vardı ama eski % 50'ydi 2022'den yararlanmak için almıştım 2000 yılında çıkarmıştım onuda

Değerli arkadaşlar benim işe ilk girdiğimde raporum % 80(2007'de aldım)ama işe 2006'da girdim.Daha sonra 1800 günüm olunca 2011de tekrar rapor aldım % 98 oldu ama hiç faydası olmadı.Malulen için başvurdum olmadı sebep ise:İşe girmezden önce malul sayılmayı gerektirecek derecede raporumun olması.Şimdi işide bıraktım zaaten daha fazla çalışamıyacaktım
    yok hayır sağlam değildim zaaten raporsuz girmiştim raporum vardı ama eski % 50'ydi 2022'den yararlanmak için almıştım 2000 yılında çıkarmıştım onuda

Üye
    mustafa aşık Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    17.06-2016
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    ist ve gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cehrah paşa hastanesinde benim gibi ankilozan spondilit hastalıgından dolayı ömür boyu tedavi gören bir arkadaşım emeklilik için nuracaat eddiyinde %72 almış ancak malülen emekliligi red edilmiş 2ci kez denediyinde %69 almış ve gene red gelmiş ancan aradan 2 ay geçdiyinde gene nalülen emeklilik için muracaat ediyor vegene%69 alıyor ve herdefasında oldugu gibi gene red kararı veriyorlar arkadaşımda bu sefer mahkemeye dava açıyor ve mahkeme onu adlitıpa sefk ediyor ve oradan %60 alıyor ve mahkeme kararıyla emeklı oluyor bu olay yaklaşık 9 ay önce oluyor şimdi bizde aynı şekilde dava açdıgımızda bizi adli tıpa sevk mi edecek hakım yoksa hakimin verdiyi kararlamı emekli olucaz yoksa her mahkemeye dava açan kişileri savcı adli tıpamı yollayacak oradan aldıgımız kararmı geçerli

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa kardes ozurlu olarak ılk ıse gırıslerde %60 ve uzerınde raporu olupda sonradan 80 ne yukselırse heyet kurulunda calısamaz ıbaresı konulur bu surecde malulen degıl bakıma muhtac durumuna geldıgı ıcın maluluk aylıgına baglanır sızın arkadsınızda mululken ıse gırmıs dava yolunda bılır kısı heyetı ona calısamaz vermıs degerlendırmede ssk bunu mecburen emeklı edecektır murat karesımızde oyle ılk ıse gırıslerde malulsenız dava yolu ıle hak kazanırsınız %40 ıle 59 arasındakı engellılerde 10 ssk suresı ve 1800 gun hızmet suresı ıle %60 ve uzerı engelı artmıssa sgk ya malulen basvurup sgk nın belırledıgı hastaneden de aynı oran cıkarsa malulen emeklı hakkı kazanılıyor

Üye
    kolera Avatarı

Gerçek Adı
    Erdem
    Son Giriş
    04.02-2017
    Saat
    01:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konuyu canlandırmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Yönetmeliğin kanuna aykırı olamayacağını sanırım hepimiz biliyoruz fakat SGK bu durumda diretiyor. Forumda araştırdım fakat bulamadım. Birden fazla hastalığı olan ve balthazard formülü kullanılarak %60 ve üzeri rapor alarak malülen emekli olan arkadaşlar var mı ?

Mahkemeye veren arkadaşlar var fakat sonuçlarını yazmamışlar. Bir tane de sitemizden emsal karar olursa hepimize ışık olacağı kanaatindeyim.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kolera bırden fazla hastalık ve malulen emeklı olmakda sorun su sgk ının dıertmesınde senın kagıt ustunde %60 ve uzerınde raporun olursa malulen emeklı olursun dıyor sanıyoruz degılmı sgk dıyorkı bedenınden %60 ı gıdecek dıyor yanı kolunun bırı bacagın bırı kendı basına ıs yapamaz hala geleceksın adamda seker tıp 1 koah alt sınırda bel fııtıgı kap gıbı durumlarda %80 de olsa kabul edılmıyor kanserlı hasta olursa evre 4 e gelmıssı muhtemelen emeklısın dıyor bırde bırden fazla hastalıklarda agır ozurlu ve bakıma muhtacdır denılırse dogtor tarafından buda malullen emeklı olmasında sakınca yoktur denılıyor unutun kagır ustundekı derecelerı

Üye
    gmmusa Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    16:10
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

şimdi ben anlamadım?benim ise ilk başladığımda yani 1998 de sağlık raporlarım sağlam diyor.hatta en son 2007 de işe girmek için aldığım sağlık raporuda sağlam.fakat ben 2009 da iş kazası sonucu tek gözüm görmez oldu.bide psikoloji eklendi.rapor tarihi 2011.daha sonra ben 2011 tekrar rapor almak istedim bu sefer psikoloji+göz+belde disk kayması eklendi rapor oranı % 48 den %51 oldu birden fazla hastalık mevcut ben malulen emekli olabilirmiyim.cevaplarsanız sevinirim.işin kötü kısmı bugün doktara gittim sag gözümdede problem çıktı doktor gözlük verdi yeni rapor alsam mı acaba.

Üye
    veyselozaydin Avatarı

Gerçek Adı
    veyselozaydin
    Son Giriş
    27.08-2013
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili oturan boğa sana çok teşekkür ederiz bizi büyük bir dertten kurtardınız ALLAH sizlerden razı olsun.

Üye
    MrtSzgN00 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2014
    Saat
    21:53
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar sgk ya dava açacağım elinde dava örneği olan varmı

Üye
    dadaşkadir Avatarı

Gerçek Adı
    kadir
    Son Giriş
    21.12-2013
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dotanu53;

Sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten malul sayılmayı gerektirecek derecede hastalık veya özrü bulunan sigortalılara malullük aylığıbağlanmaz.Sadece bu sigortalılaraerken emeklilik hakkıverilmiştir. Bu sigortalılara 15 yıldan beri sigortalıbulunmak ve en az 3960 gün uzun vadelisigorta kolları primi ödemiş olmak koşuluyla özel statüde yaşlılıkaylığıbağlanır. 5510 sayılı Kanuna tabi sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce çalışma gücünün % 60'ını kaybettiği önceden veya sonradan tespit edilen sigortalı bu hastalık veya özrü sebebiyle malullükaylığından yararlanamaz.
    Sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce 5510 sayılı Kanunun 25 inci maddesinin 2 nci fıkrasına göre malul sayılmayı gerektirecek derecede hastalık veya özrü bulunan ve bu nedenle malullük aylığından yararlanamayan sigortalılara, yaşları ne olursa olsun en az on beş yıldan beri sigortalı bulunmak ve en az 3960 gün malullük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla yaşlılık aylığı bağlanmaktadır.

slm arkadaşlar ben behçet hastasıyım 1988 çıraklık ssk var. çıraklık ssk sayılmadıgından dolayı 1990 yılında babamın ssk yararlanarak çalışamayacak mamüldür ssk kararıyla ilftilaf edilmiştir yazılı raporum var yukarda yanlışlıkla kopyaladıgım yasadan normalde faydalanmam lazım nasıl bir yol izlemem lazım ve daha sonra 1998 de raporumu kabul edmediler yeniden rapor çıkardım ankaraya giden raporum % 40 olarak geldi. şu anda 15 yılımı doldurdum 4500 pirimim mevcut bilgi verirseniz sevinirim

Üye
    pacebaby Avatarı

Gerçek Adı
    pacebaby
    Son Giriş
    12.05-2014
    Saat
    14:02
    Yaşadığı Yer
    izmir bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

bu durum bızlerı cıkmaza sokmaktan baska bır ıse yaramaz arkadaslar harıka ya .... gelde cıldırma ...

Üye
    menzil63 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    15.02-2017
    Saat
    17:44
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim anladığım kadarıyla çok araştırma yaptım birden fazla hastalığı olanlar malulen emekli olamiyor ben de vergi indiriminden yüzde 98 aldım malulen emeklilik için sgk başvurdum birden fazla hastalığım var ben bu yazıları okuduktan sonra bütün inancımı yitirdim sadece dua etmekten başka bişeyim kalmadı lakin ret cevabı gelirse yüksek sağlık kuruluna başvuracağım eger ordanda ret gelirse mecburen 1.derece engelli yasasından emekliligi bekleyecegim ben sonradan rahatsız oldum ilk işe girdigimde sağlam idim

Üye
    toprak12 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2014
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

birden fazla hastalıklarda baldhazard formülü toplanarak %60ve üzeri emekli olunur bunu bizzat sgk daki yetkili birine sordum yani bir aksilik olmassa siz emekli olabilirsiniz

Üye
    mehmet temel Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet TEMEL
    Son Giriş
    27.01-2015
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa/Birecik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yeni bir yasa çıkacakmış bize diyorlar yasayı bekleyin yasayı bekleyelim mi yoksa yasa çıkmadan başvuru yapalım mı sgk ya heyet için

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon