Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bünyamin kardeş yanlış bilgi veriyorsun sen malulen emekli olma şartlarını biliyor musun..
    Tarım ssk lılar 2925 sayılı kanun vardır kanunda gerekli açıklamalar yapılmıştır ama bizim bilmediğimiz bir şey var ise bize Nasıl olacak emekli detaylı olarak yazarsan bizde bilelim...

Sadettin ORHAN bey'in bir açıklamasına ulaştım bakınız ne diyor..
    Değerli okurum, bahsettiğiniz yazıda Tarım SSK kapsamındaki (2925 Sayılı Kanun) bir okurumun sorusunu cevaplamıştım. Evet, söz konusu statüye tabi olan tarım işçileri için özürlü emekliliği ve malulen emeklilik imkânı yoktur. Ancak tarımda kendi nam ve hesabına çalışanlar için (2926 Sayılı Kanun) yani Tarım Bağ-Kur için, özürlü sıfatıyla veya malulen emeklilik imkânları bulunmaktadır. Bunun sebebi, hâlihazırda Tarım SSK'lıların eski 2925 Sayılı Kanun kapsamında olmaları, Tarım Bağ-Kur'luların ise yeni 5510 Sayılı Kanun kapsamında prim ödemeleridir. 2925 Sayılı Kanun'da özürlü emekliliği veya malulen emekliliğe yer verilmezken, 5510 Sayılı Kanun'da her iki emeklilik uygulaması da bulunmaktadır. Yani SGK yetkililerinin size verdiği bilgi doğrudur. Rapor almanız ve diğer şartları taşımanız halinde malulen emekli olabilirsiniz. 21.09.2010

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bu detayı bilmiyorum. Ama bence en kolayı turkiye.gov.tr sitesine gidip kaç gün primin olduğunu kontrol etmektir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilker bey
    Bünyamin kardeş yanlış bilgi veriyorsun sen malulen emekli olma şartlarını biliyor musun..
    demişsin cevabım evet
    çünki ben tarım bağkurdan malülen emekliyim
    burda arkadaş sorusunda tam olarak tarım ssk ve ya tarım bağkur olduğunu belirtmemiş sanırım anlaşmazlık ordan çıktı çünki ben tarım bağkur lu olarak kabul edip ona göre cavap yazdım
    şimdi tarım bağkurdan malülen emekli olmak için
    1- tarımla uğraşman gerek elinde ilçe tarımda kaydın olduğunu göstern belge tarım kredi koparatif üyelik belgesi (RESMİ OLARAK TA TARIMLA UĞRAŞTIĞINI BELGELEMEN GEREK)
    2-tarım bağkura kaydolduğunda ki sağlık durumun
    3-1800 gün pirim günü
    4- bağkurun gönderdiği hastaneden %67 ve üzeri rapor

benim bildiğim ana başlıklar bunlar ayrıca sizin bu konuları benden daha iyi bildiğinizi biliyorum hatta burda bazı konularda size özel mesaj atarak bilgi almışlığımda vardır. benim burda hiç yapmayacağım şey insanlara yanlış bilgi vermek helede bilmediğim bir konuda mesajımda yanlışlık varsa forumdan o mesajı silmek gerek diye düşünüyorum selamlar

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Tarım bağkur ile tarım ssk arasında çok fark vardır..
    2926 sayılı Tarım Bağ-Kur unda malulen ve erken emeklik hakkı var ama 2925 Sayılı Kanun tarım ssk da ise bu hak yok arkadaş tarım ssk lı olduğu için malulen de erken emeklide olamaz..

Üye
    ince75 Avatarı

Gerçek Adı
    ramazan
    Son Giriş
    17.02-2016
    Saat
    14:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hepinize teşekkürler ama otada kaldım yani tam cevap alamadım yınede sağolun

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Nasıl bir cevap istiyorsunuz Ramazan bey..

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Başlığın Etiketleri