Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    eser37 Avatarı

Gerçek Adı
    engin
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    02:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaslar

benim annem 1966 doğumlu, 2000 yılında isteğe bağlı bagkurlu oldu 1 yıl yatırdı ve birdaha yatırmadı ,2007 yılındada işveren olarak tekrar bağkurlu oldu,
    biz bu aradaki boşlukları toplatıp borcu yatırıp annemi emekli yapma sansımız var mı?
    torba yasadan cıkan bağkur affından yararlanabilir miyiz?,

ben % 90 engelliyim engelli anneleri erken emekli oluyormuş benim anneminde erken emekli olabilme sansı var mı?.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Annenizin bağkur'a borcu varsa, evet, o borcu ödeyerek primleri arttırabilirsiniz.

Maluliyet derecesinde sakat (bkz: madde 15) çocuğu bulunan annelerin emekliliğinde ise hem zamanda hem de prim gününde 1/4 avantajı var: İlgili genelge
    Sıradan bağkurlu oalrak kadar prim ve sürede emekli olacaksa, bu süre ve primler 1/4 oranında erken/az olacak. Yani %25 avantajlı olacak. Ama 1 ekim 2008'den sonraki primler için geçerli bu durum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...