Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aliercan4 Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    02:17
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar 2006 da işe girdiğimde %40 sakatlığım vardı 1 yıl çalıştım sakatlığım artınca devam edemedim şimdi sakatlığım %87 sgk geriye dönük yapılandırmada eger 1800 güne tamamlarsam emekli imkanı varmı
    bilen arkadaşlar yazsın
    slmlar

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hayır malasef geriye dönük ödeme diye bir hak yok

1800 prim günü ve 10 yıl sigortalı olmak koşuluna vakıfsınız

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sakatlık oranınız arttığı (ilk sigortalı olduğunuzda %40 imiş) ve malul duruma geldiğiniz için )şu anda oran %80 imiş), 10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 gün primle malulen emekli hakkınız doğar (Eğer başkasının bakımına muhtaçlık söz konusuysa, o zaman 10 yıl sigortalılık şartı aranmaz)

SGK, "ilk sigortalı olduğunuzda da sakatmışsınız, o nedenle malulen emekli olamazsınız" diyecektir mutlaka. Bu durumda derhal dava edeceksiniz sgk'yı ve onlara, "ben ilk sigortalı olduğumda sakattım, ama bu sakatlık maluliyet düzeyinde değildi. Daha sonra sakatlığım ilerledi ve malul duruma geldim. Bu da 5510 sayılı yasanın 25-26-27. maddelerine göre malulen emekli olabilmem için geçerli bir durumdur" diyeceksiniz.
    Bu yönde içtihat kararları var. Kazanırsınız...

Dayanağınız: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...