Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    20:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben yakında emekli olacam emekli olduktan sonra alacağım toplu paraları emeklilik için başvurduğum tarihten itibaremi yoksa istrahatimin bitiği tarihten itibarenmi sayılır toplu para almam için hangi tarih kabul olur cevap veren arkadaşlara teşekür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Tahsis talep tarihinden itibaren birikir... Yani, sigorta müdürlüğüne başvurup kayıt numarası aldığınız günden itibaren...

Not: Eğer sağlık raporu konusunda sorun olursa, o zaman emekliliğe temel oluşturan sağlık raporunun tarihi emekli maaşı için başlangıç sayılır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    RenaL Avatarı

Son Giriş
    21.01-2012
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konuda benimde kafam çok karıştı..

03.11.2010--sgk il müd. ne başvuru tarihim
    01.12.2010--tıp fak. rapor tarihim
    06.01.2011--sgk ya taahhüt belgesi verdim maaş bağlanmasına dair.

sonrasında bağlanması gecikince defalarca aradım ve sistemin çalışmadığını, tefe tüfeyi beklediklerini vs derken..şubatta bilgi yazısı geldi.. daha önce babamdan yetim aylığı aldığımdam mevcut tahsis numarası çıktığı için yeni bir tahsis numarası veremediklerinden dosyayı sgk genel müdürlüğüne gönderdiklerine dair.. genel müdürlüğü ve sigortalı emeklilik işlemleriyle olan telefon trafiği neticesinde, önceden yetim aylığı alanların maaşlarını sadece genel müdürlük bağlayabilir, işleminiz yapıldı yakında tebligat gelecek cümlesini zorla alabildim ağızlarından.. (tebligatta hala gelmedi)

dün e-devletten baktığımda tahsis numaram ve aylık gelir almaktadır ibaresini gördüm, rakam vs yok. bağlanma oranı %70 yazıyor..
    ve maalesef ki aylık başlangıç tarihi 01.02.2011 olarak belirtilmiş.. genelde çevrem ve buradan araştırdığım kadarıyla sgk ya ne zaman dilekçe verdiysen o zaman işlemeye başlar demişlerdi.. şimid benim 3 ay havaya mı uçtu..???

saygılar..

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    20:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

renal benimde evraklarım ankraya gönderilmiş sgkm tarafından bir haber alamıyurum bir aydan beri nereyi aramam lazım emekli olup olmadığımı nasıl öğrenebilirim ve tahsis numaramı nasıl öğrenebilirim saygılarımla

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey kayıt sayısı derken emeklilik başvurusu yapılıp hastaneye sevk edildiğimiz kayıt numarası mı? Yoksa emeklilik onaylandıktan sonra yapılan talepten sonrası mı oluyor anlayamadım?

Üye
    RenaL Avatarı

Son Giriş
    21.01-2012
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

barisvan; 312 458 70 00 ana santral genel müdürülük buradan ssk mı bağkur mu belirtiyorsunuz ona göre bağlıyorlar.. 5-6 numaradan sonra "sigortalı emeklilik işlemleri biriminin" direkt hattından hep sağlıklı bilgi alabildim. ssklı iseniz bu numaradn öğrenebilirsiniz.. 312 458 72 44

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

5510 sayılı yasanın 30. maddesinden derledim:
    Yaşlılık aylığına hak kazananlara, yazılı istek tarihinden sonraki ay başından itibaren aylık bağlanır.
    Aylığın ödenmesine başlanacağı tarihte hastalık sigortasından geçici iş göremezlik ödeneği almakta olan sigortalının yaşlılık aylığı, geçici iş göremezlik ödeneği verilme süresinin sona erdiği tarihi takip eden ay başından başlar. Ancak, bağlanacak yaşlılık aylığı geçici iş göremezlik ödeneğinin aylık tutarından fazla ise, aradaki fark birinci fıkraya göre tespit edilecek tarihten başlanarak verilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yanlizkurt06 Avatarı

Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    4

kamudan emekli olacakların aylıkları ayın 15 inden özelden emekli olacakların aylıkları ayın 1 inden itibaren başlar

Üye
    sedatgolcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin Sedat Gölcük
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Bülent bey ben 31,03,2016 tarihinde vergi indiriminden emeklilik için başvurdum fakat bana hangi tarihte maaş alacağım ve toplam kaç günlük maaş alacağım hakkında bilgi verilmedi sigorta müdürlüğünden kayıt numarası almayıda işin açıkçası unuttum benim sorum emeklilik başlangıç tarihim 01,04,2016 mı ve toplu olarak kaç günlük maaş alırım teşekkürler.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@sedatgolcuk
    Emekliliğiniz özel sektörden ise aylığınız 01.04.2016 tarihinden itibaren bağlanır ve birikmeye başlar.
    Ne kadar toplu para alacağınız, işlemlerinizin bitip maaşınızın resmen bağlandığı ve ilk ödeme gününüze göre değişir.

Üye
    sedatgolcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin Sedat Gölcük
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Ufukalp bey bugün itibari ile e sigorta müdürlüğünden maaşımı ve ne zaman alacağım bilgisine kavuştum.18.05.2016 tarihinde Denizbank XXX şubesinden maaşını çekebilirsiniz dediler ve maaş olarakta 2409.27 Tl ve % 4 ek ödeme alacaksınız dediler şimdi sorum 18.05.2016 tarihinde toplu olarak ne kadar maaş alacağım ve ek ödeme bu toplu parada birkezmi ödenecek teşekkürler.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@sedatgolcuk
    Bu 2.409 + ek ödeme sadece bir aylık emekli maaşınız mı yoksa biriken mi?
    Kusura bakmayın yüksek geldi ama olmaz demiyorum yanlış cevap vermemek adına soruyorum, prime esas toplam kazancınız ne kadardı acaba? E-devlette çıkan bir bilgi var mı?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@sedatgolcuk
    Şimdi yazdığınız başka bir başlıktan prime esas aylık ve toplam kazanç tutarınıza göz attım maşaallah bayağı yüksek ve bunun sizin bir aylık emekli maaşınız olduğunu anladım.
    Ek ödeme dahil maaşınız 2.505,64 tl dir.
    18.05.2016 tarihinde tarafınıza 01.04.2016 - 18 05.2016 arasını kapsayan 47 günlük birikmiş olarak 3.925,50 tl ve 18.05.2016 - 18.06.2016 arası için bir aylık peşin maaşınız olmak üzere toplam 6.431,14 tl ödeme yapılacaktır. (Emekli maaşları peşin ödenir)
    Sağlıklı güzel günlerde harcamanız dileğiyle.

Üye
    sedatgolcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin Sedat Gölcük
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim Ufukalp bey sağolun Rabbim hepimize nasip etsin inşallah.Ben ağır sanayi üzerine özel bir sektörde çalışıyordum ve maaşlarım yüksekti sigorta primlerimizde tavana yakın ödeniyordu.Başka başlıkta yazmamım sebebine gelince burada diğer bizim gibi arkadaşlara yardımcı olacağını düşünerek yazdım yardımlaşmak güzeldir dediğim gibi Rabbim hepimize sağlıklı güzel günlerde harcamayı nasip eder inşallah sizede ayırıca teşekkürü borç bilirim Ufukalp bey bu zamana kadar hiç bir sorumu karşılıksız bırakmadan cevapladınız.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @sedatgolcuk
    Rica ederim kardeşim, evet yardımlaşmak güzeldir.
    Hele daha önce fikir alışverişinde bulunduğun birinin bu şekilde mutlu sona ulaştığını görmek daha bir güzel.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon