Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    latif001 Avatarı

Gerçek Adı
    Latif
    Son Giriş
    04.06-2013
    Saat
    07:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    3234 gün Primim var. Ruhsal tedavi görüyorum. Malulen emekli olabilmem için kaç gün primim olması lazım?

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tedavi gördügünüz hastalıgın ismi nedir ? hastalıgınız tedaviye ne kadar tepki veriyor ve kaç senedir tedavi oluyorsunuz ?

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

malülen emekli olmak için işe başladiktan sonra bu hastalığınızın başlamasi lazim tek hastalıktan %60 ve üzeri rapor alamniz lazim
    10 yıl 1800 gün priminiz olmasi gerekmektedir ayrica

Üye
    latif001 Avatarı

Gerçek Adı
    Latif
    Son Giriş
    04.06-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bipolar bozukluğu ve şizofreni hastalığı teşhisi kondu ve hiç bir sonuç alamadım :S

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Askerliğinizi yaptınız mı? Askerlik borçlanması yapabilir misiniz diye soruyorum bunu.

Ayrıca, sakatlık oranı cetveli'ne göre hangi oranda rapor alabileceğinizi düşünüyorsunuz? Sürekli doktorunuz varsa o sakatlık oranı cetveline göre hangi oranda rapor alabileceğinizi size söyleyebilir: ZİHİNSEL, RUHSAL, DAVRANIŞSAL BOZUKLUKLAR
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    latif001 Avatarı

Gerçek Adı
    Latif
    Son Giriş
    04.06-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2006' dan bu yana Ruh Sağlıgı Hastanesinde hem yatarak hemde dışarıda tedavi görmekteyim. Ağır depresyon ilaçları kullanıyorum. İlaçlar şunlardır.

Seroquel 300 Mg, Xanax 1 Mg, Akineton 2mg, İğne olarak Fluanxol 10 güne bir, Lithuril 300 Mg aralıksız bu ilaçları kullanıyorum. Bundan 3 yıl önce aldıgım rapor %40 dı. Ama şuanda işlevsiz hale geldim. Ben oğluyum emekli olabilmesi için ne yapmamız gerekir ? Hastalıgı ilerledi ilaçların dozlarıı gittikçe artıyor. Müracaat etsek ` heyet raporu çıkar mı ? Hastaneye yatmak istiyor. Yorumlarınızı saygıyla bekliyorum.

Detaylar
    3234 Gün Prim
    % 40 Rapor
    26 Sene iş gücü var.
    1968 dogumluyum.
    1987 işe giriş tarihi

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım malülen emeklilik için yukarda yazmışlar 1800 pirim 10 sene diye hastalıgı babanızın ilerlemiş ise % 60 rapor ala bilme şansı var ise sgkya malülen emeklilik için baş vurun onlar sizi hastaneye sevk ederler şayet 3/2 60 iş gücü var derlerse erken emekli olursunuz tek yapacagınız babanız için sgk ya gigerek malüliyetinizin tespiti için hastaneye sevk almanız babanızın primi malülen emeklilik için yeterli fakak 60 ve üzeri rapor alması lazım malülen emekli ola bilmesi için

Üye
    latif001 Avatarı

Gerçek Adı
    Latif
    Son Giriş
    04.06-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam 3/2 60 iş gücü var ne demek

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

iş güçü kaybı varsa demek istemiştim eksik yazmışım öz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Latif, askerlik yapmışsanız primlerinizi 3600'e tamamlayacak kadar borçlanma yaparak -malulen değil- erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilirsiniz. Bunun için % 40 ve üzeri raporla defterdarlıktan sakatlık indirim hakkı elde etmek yeterli olur. (Oysa malulen emeklilikte SGK'yaı maluliyet cetveli'ne göre malul olduğunuz konusunda ikna etmeniz lazım. Ve SGK bu konuda akıl almaz ketumdur).
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...