Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mufaaldo Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ilker Mesajı Gör
    %50 ssk primden ind.istiyor iseniz iş-kur a kayıt yaptırmanız gerekli bizzat gitmelisiniz
    işkur a başvuru yaptıktan hemen sonra işe başlayabilirmiyim.yoksa işe işkur mu başlatmalı.anlattığım gibi babamın işyerinde işe başlayacağım ssk lı olarak.ayrıca işkura başvururken herhangi bir evrak gerekiyormu.mesala rapor,,,vs.yoksa sadece kimlik kartı yeterlimi.nasıl kayıt yaptıracağım .herhangi bir mesleki belge gerekirmi.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Varya anlamamak için her şeyi yapıyon ha
    İş kur a git özürlü raporunu ve kimliğini yanında götür iş kur a kaydını yaptır sonra git babayın iş yerinde ssk girişin yapılsın bir kaç gün sonra tekrar iş kur a git çalıştığın
    iş yerinden çalıştığına dair belge alarak (muhasebe cine hazırlatırsın artık bir işe yarasın) ben özürlü çalıştırma zorunluluğu olmayan bir iş yerinde işe başladım ssk primin %50 sini devlet karşılıyormuş de sana evrak verecekler o evrak ile tekrar muhasebecine git bi o belgeleri dolduracak imzalayacak ondan sonra o belgeleri tekrar iş kur a götüreceksin iş kur imzalayıp sana geri verecek sen de muhasebecine vereceksin oda sgk ya bildirecek...

Üye
    mufaaldo Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilker kardeşim kızmakta haklısın.ama inanki bu konularda bilgim yoktu hiç.zaten olsaydı 6,5 yıl oldu nakil olalı ne bir özürlü kartı çıkardım nebir rapor aldım yani böyle haklarım olduğunu inanki sayenizde öğrendim dostum.şimdi muhasebe aradı.adam benden sağlık raporu istiyor.al sana bir muallak durum daha..işe başlamak için sağlık raporumda sağliklımı olmam gerek.ama hastanedende %70 özürlü raporu alacağım bu nasıl iş??????neyse inanki size ve sitenize minnetkarım...herşey için teşekkürler.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Muhasebeci senden sağlık raporunu neden istiyor ne yapacakmış zaten iş kura kayıt oldun mu sistemde görünecek sizin muhasebeci sgk ya bildirmek için iş kurdan alacagınız yazıyı vereceksiniz bir üstteki mesajda yazdım bence bu işleri kendiniz yapmalısınız muhasebeciye kalırsa oooooo sizin iş bitmez..
    Bakın ben şimdiki işimden önce bağ-kur luydum bağ-kurdan çıktım ve bir arkadaşın yanın da ssklı oldum ve şu yukarıdaki işlemi tek tek kendim yaptım ve ssk priminin %50 si devlet tarafından karşılandı ben o tarihlerde 130 tl filen ödüyordum..

Üye
    mufaaldo Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam dediğiniz gibi ilk etapta hemen nakil olduğum hastaneye yani istanbula gidip raporumu alacağım.siz özürlü kartı da gerekecek başvuruda yazmışsınız fakat araştırdığım kadarıyla özürlü kartı eğer o bahsi geçen kartsa sostal hizmetler en az 6 ayda verebiliyormuş sizce de durum böylemidir.yoksa aynı hastaneden raporla birlikte alınabilirmi.kart belirtildiği gibi çok geç verilirse işkura başvuru için rapor yetmezmi acaba?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ya kardeş valla var ya sen adamı fıtık edersin
    Hangi mesajda dedim ben göremiyorum ben iş kur a gider iken yanında nüfus cüzdanı ve sağlık kurulu raporu (%40 ve üzeri) dedim...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12