Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fatikart20 Avatarı

Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ortopetik engelliyim 2002 yılında devlet hastanesinden işkurun isteğinle %65 süreklidir ibareli rapor aldım işe yerleşemedim dükkan açtım 2010 yılında 16 yılımı esnaf bağkurlu olarak doldurdum bizlere verilen özürlü engelli emekliliğinden yararlanmak için bu rapora istinaden bağkura müracat ettim %50 alırım umuduyla bağkur üniversiteye sevk etti ordan durum bildirir rapoum 25 gün sora bağkura geldi bağkur 1 hafta içinde ankaraya sosyal güvenlik kurumu başkanlığı genel sağlık sigortası genel müdürlüğü maluliyet ve sağlık kurulları daire başkanlığına gönderdi 35 gün sonra ankaradan gelen sonuç %43 olarak bağkurdaki dosyama eklendi bana gelen yazı bu rapora göre 18 yılını doldurunca gel dediler

şimdi sormak istediğim 11 ay sonra 18 yılımı dolduracam bağkur beni tekrar raporamı gönderecek yoksa hemen emeklilik için dilekçemi alacak eyer bağkurdakiler illada rapor derse kanunda bu rapor geçerlidir maddesi varmıdır

bu konu hakkındaki görüşlerinizi bekliyor şimdiden tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sürekli ibareli raporlarda süre yoktur diye biliyorum.ömür boyu diye geçerlidir.ondan zaten sürekli diye ayrıca belirtilerek hazırlanır.diğer raporlarda süre belirtiliyor.keşke rapor oranı için yeniden başvurmasaydınız.yüksek raporları çok üşürüyorlar maalesef

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

11 ay sonra tekrar emeklilik için müracaatınız da tekrar rapor almak için yetkili hastaneye sevk edileceksiniz ama siz bundan 11 ay evvel müracaat ettiğinizi ve rapor aldığınızı belirtin ve emeklilik için bu raporun değerlendirilmesini isteyin dilekçe ile bakalım size nasıl bir cevap verecekler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Eğer rapor sgk sağlık kurulu kayıtlarına geçmişse, o rapora istinaden emekliliğinizin işleme konması için ısrarcı olun. Bence o rapora istinaden emekli edilmeniz gerek.

Ve lütfen sonucu buraya da yazın. Ben de merak ediyorum ne olacağını.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

fatikart20 arkadaşım peki sonuca itiraz edip bir şansını deneseydin gerçi son raporda üniversitede kaç verdiler yazmamışsın

Üye
    fatikart20 Avatarı

Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o günü görürsem allahın izni ile yazmazmıyım saygılarımla...

1 ekim 2008 de yürürlüğe giren yasada bizlere verilen haklarda özürlü cetveli deyişti şimdi hastanelerde sadece durum bildirir rapor alıyorsun ankaradaki maluliyet daire başkanlığı o durum bildirir rapora göre özürlü yüzdesi veriyor benim %65 den %43 çe düştü şimdi bu %43 çe göre nasipse 18 yılı doldurunca emekli olacam benim sıkıntım 18 yılı doldunca 11 ay sonra hemen dilekçe verip tekrar rapor almak için uğraşmamam...

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Vallahi sgk bu istermi ister emekliliği uzatmak için elinden geleni yapıyor

Üye
    fatikart20 Avatarı

Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çokta karamsar olmamak gerek eyer senin gerçekten %40 ve üzeri sürekli bi özrün varsa hakkını verecekler şimdiye kadar bir çok insanlar 2008 yılından önce en az %40 özürlü raporu bi muayene ücreti verip alıyorlardı şimdi gerçekten engeli varsa veriyorlar sistem bence güzel...

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım korkutmak gibi olmasın ama ben %80 +%40 rapor oranımla malulen olamadım şimdi evraklarım ankara ya 5510/28 den gitti olmazsa cetvele göre itiraz hakkımı kullanacağım o yüzden gözüm korktu bu sgk dan

Üye
    fatikart20 Avatarı

Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

basit usulde küçük esnafım %65 süreklidir olan engelli raporuma güvenerek bizlere verilen engelli emeklilik haklarından yararlanmak için 2010 mayıs ayında bağkura müracat ettim
    5510 sayılı kanunun 28nci maddesine göre durum bildirir rapor için sevk kağıdımı elime verdiler üniversiteye müracat ettim durumumu tespit ettiler sen git biz bağkura yollarız dediler
    bağkurda ankaraya özürlü yüzdesi için gönderdi gelen sonuç %43 sen bu oranla ancak 18 yılını doldurunca emekli olursun gününü doldurunca tekrar müracat et diye yazı geldi

şu anda 18 yılımıda doldurmak üzereyim bağkura uğradım sadece emeklilik dilekçesimi verecem diye yok dedi şef bayan tekrar durum bildirir rapor için sevk edecez dedi

lütfen arkadaşlar ben 1 yıl önce yeni yasa yeni özürlü cetveline göre ne zorluklara gögüs gererek aldım raporu deyin ki bana bağkurun böyle bir hakkı yok o rapor geçerli diye artık tekrar hastanede uğraşmak istemiyom sizden ricam bağkur doğrum u söylüyor yoksa raporum 5 yıl geçerli mi

saygılar sunarım tüm arkadaşlara.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Durum bildirir raporu alma prosedürü neymiş o zaman? Madem emeklilikte yeniden rapor alınacaktı, neden ve hangi amaçla geçen yıl durum bildirir raporu almanız için sizi sevk ettiler hastaneye?

Bence şefe ısrar edin. Gerekirse müdüre çıkın. Hatta, oradan da olumsuz bir görüş çıkarsa, SOSYAL SİGORTALAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SİGORTALI EMEKLİLİK İŞLEMLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI'na yazılı bir dilekçe ile başvurun (posta yoluyla) ve yazılı olarak görüş isteyin: http://www.sgk.gov.tr/sgkshared/tesk...ssgm_seidb.htm
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...