Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 55 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    21:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    21.04.1979 doğumluyum … ilk işe giriş tarihim 01/2004 ve şu anda toplam prim sayım 1837 oldu …

2006 yılından sonra aralıklarla 4 defa siringomiyeli ameliyatı oldum … son ameliyatım 12/2009 tarihinde oldu ve o ameliyattan sonra yürüyemiyorum … nörojen mesane gibi problemlerim var …
    O tarihte primim 1800 gün + 10 yıl çalışma sürem olmadığı için rapor almadım … özel bi şirkette çalışıyorum … (evde bilgisayar başında ya da şirkette) .. malulen emekli olabilmem için 2014 yılına kadar primim yatması gerekiyor galiba (sağlıktan faydalanmam için )

H ehliyet almak için rapor çıkartıcam … bu çıkartıdığım rapor ilerde emekli olmama engel olur mu … ya da 2014 yılından daha önce emekli olamaz mıyım ?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Hayır olmaz ehliyetinizi alıp araba kullanmaya bile başlayabilirsiniz..
    Yalnız Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık söz konusu ise 10 yıl şartı aranmaz ve malulen emekli olabilirsiniz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Can, sen omurilik felcisin değil mi? Belden aşağısında hiz ve kontrol sorunu var? Öyleyse, 1800 gün primle hemen malulen emekli olabilirsin. "Kuadripleji, parapleji, dipleji ve sigortalının yaşamını kendi başına yürütmesine engel hemipleji veya merkezi sinir sisteminin sfinkter bozuklukları ile birlikte olan diğer hastalık ve arızalar." başkasının bakımına muhtaçlık için gerekçe sayılır zira.

Bunun için tek yapman gereken malulen emeklilik talebiyle -işten ayrılıp- sigorta müdürlüğüne başvuru yapmaktır. Seni hastaneye sevk ederler...
    Yok, işten ayrılıp kendimi riske atamam dersen, o zaman sigorta müdürlüğüne malulen emeklilik için değil de, maluliyetinin tespiti için balşvur. Bu ddurumda yine hastaneye sevk ederler ve sgk sağlık kurulu malul sayılıp sayılmayacağına karar verir. Sonucuda sana bir yazı gelir "malulen emekli olabilmek için kurumumuza başvuru yapabilirsiniz" derler. İş o andan sonra işten ayrılığ malulen emeklilik işlemlerine başlayabilirsin. Yeniden hastane sevki olmaksızın hemen malulen emekli olursun...

H sınıfı ehliyet için çıkartacağın rapor emeklilikle ilgili olmaz. Ki, zaten bacaklarını kullanamadığın için, "gaz fren elle kumandalı araç kullanır, h sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli bir rapor alacaksın. Bu da emekliliğini zora sokması mümkün olmayan bir ibare olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşkler ilker bey ... Rapor aldıktan sonra prim yatmaya devam ederse sorun olabileciğini duymuştum ... bi tanıdığımız önce h ehliyetini alıp sonra emeklilik için başvurdu sorunda çıkmamıştı gerçi ama genede sormam gerektiğini düşündüm ...

evet omurilik felçliyim ... o zaman dediğiniz gibi yapıp işten ayrılıp başvuru yapıyım hemen ... ben hep 1800 gün prim + 10 yıl çalışma süresi lazım diye biliyodum ... 1800 gün primi yeni doldurdum zaten ama o zaman 2014 e kadar beklememe ... primimin yatmasına gerek yokmuş tşkler bülent bey

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ben paraplejiyim ve 1800 günle malulen emekli oldum, oradan biliyorum
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2000 gün ile 10 yılı beklemeden emeklilik için başvurumu yaptım bende ... parapleji yim ... sgk beni hastaneye sevk etti ... haftaya gidicem hastaneye yanlız Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık için ayrıca bi rapor mu almam lazım yoksa aynı rapora mı yazılıcak ? doktorlara belirtmem gerekli mi raporu alırken ?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Aynı rapora yazılacak heyette doktorlara belirtin...

Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bakırköy Osmaniye ssk da sevk edildim ... 11 bölümü gezicem ... 1 Aralık tan sonra başlamayı düşünüyorum ... zorlu bi hafta olucak gibi ... bakıma muhtaçlık kararını da beyin cerrahisi ya da fizik tedavi bölümü vericektir o zaman benim durumun için herhalde ... bütün bölümler 1 günde bitmeyebilir demişler hastenden .. bakalım ne olucak ... epikrizler .. mr lar her şeyi hazırladım eksik bişey kalmamıştır diye umuyorum bakalım kaç günde bitiricem rapor işini ..

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Hadi bakalım gazan mübarek olsun güzel haberler bekliyoruz senden emekli olman için..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Can, ürodinami sonucun, MR'ların vs. ne varsa yanında götür... Muayene olurken çok faydasını görürsün.

Ayrıca, şu yazının bir çıktısını al ve heyetin oradaki bilgiyi rapora yazması için hatırlatmada bulun: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...-etsinler.html

Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işte bazı eksikler var onları bulmaya çalışıyorum ... 1. ameliyat epikriz raporu yok .. ameliyatı olduğum hastaneyi de aradım onlarda bulamadı ... ürodinami sonucunu da bulamadım sadece nörojen mesane raporu var ... bi sürü MR sonucu var .. 2-3-4. ameliyat sonrası epikrizleri var ... eksik olanları arıyorum bakalım ne olucak ...

Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 Günde 11 bölüm gezdim . Sabah 8:00 da hastanedeydim . 10:45 te Osmaniyede işim bitti .. ama osmaniye polikiniğinde Beyin Cerrahı yoktu .. 5 doktor birden istifa etmişler . Samatya Ssk ya gittim beyin cerrahı doktoruna görünüp osmaniye ye geri döndm .. saat 12:15 olmuştu 15 dakka erken gelseydim heyet e de yetişicektim .. İlgili bütün bölümler Parapleji diye not düştüler . artık iş çarşamba günki heyet e kaldı . Girdiğim bütün doktorlara bakıma muhtaçlık durumunu söyledim . onun heyette karar verilip yazılıcağını söylediler .
    bu işin bu kadar bitmesine hem şaşırdım hem sevindim .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Oh oh, her şeyin yolunda gitmesine çok sevindim Can. Emekli ol da yiyelim şu maaşları!

Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabiki .. osmaniye de yaklaşık her bölüm için sağlık kurulu bölümü yapmışlar . orda doktorlar sadece heyete giricek hastalarla ilgileniyo. böylece sıra bekliyen hastaların önüne geçmiş gibi olmuyosun . bu bence güzel bi uygulamaydı ..

Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bugün heyete girdim .. girdiğim gibi sağlık kurulu başkanına bakım muhtaçlık durumunu hatırlattım .. o da bana durumunu yazıp ssk ya göndericez dedi .
    artık unutulmaz her halde söylemediğim doktor kalmadı nerdeyse ..10-15 gün içinde Unkapanı Ssk ya yazılı olarak yanıtı göndericeklermiş . takip açısından bana bi telefon numarası verdiler ordan arayıp cevabın gönderilip gönderimediğini sorabilicekmişim .. Unkapanından da bilidiğim kadarıyla Ankaraya gidicek . Artık ordan gelicek yanıtı bekliyem...

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon