Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 55 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Az kaldı...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    23:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dün bilgi almak için Unkapanı SSK yı aradım . Tekrar dan hastaneye sevk edildiğimi söylediler .. ürodinami sonuçum yoktu onu istiyolar sandım .. ama değilmiş ..Ara karar almışlar ... 1. ameliyat epikriz raporum yoktu onu istiyolar bi de Beni Cerrahpaşa Nöroloji servisine sevk etmişler ...
    Ara Rapor Özeti :
    - Bir Üniversite Hastanesi Nöroloji servisine sevk edilerek ayrıntılı anamnez ( hastalığın ilk olası/bilinen başlangıç yılını içeren) , muayene bulguları,tanısı, dört ekstremite kas güçleri , FAS ve Frankel evresi, inkontinansı var ise dayanağı tetkikleri yorumuyla ekli sağlık raporu teminine karar verilmiştir .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Buna gavur eziyeti deniyor işte... "Vallahi sakat değilim" desen sakat olmadığını ıspatlamak için anandan emdiğin sütü burnundan getirirler; "valalhi sakatım" desen, işte böyle, sakat olduğunu ıspatlamak için adamı canından bezdirirler! Maşallah, maşallah!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doktorum söylediğine göre hastalığın başlangıç tarihini araştırıyolarmış... 2004/01 de Ssk girişim ilk ameliyat 2006/06 da ... gerçi ilk işe girerken sağlık raporu almıştım ama bir sağlık ocağından dı . acaba o raporu mu yeterli bulmadılar .. muhasebeci arkadaş Ssk giriş için sağlık ocağından alınan raporun yeterli olduğunu söylemişti . bu arada 4 ameliyatı da aynı hastanede oldum ama 1. ameliyatın epikrizi bende de hastanede de yok ... arşivlerinde arıyolar inş. bulurlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Hastanede epikriz bulunacaktır... Bulunmazsa, bi şekilde o döneme ait evraklar da işe yarar. Sadece işler uzar o kadar...

Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçen hafta Perşembe günü Cerrahpaşa Nöroloji bölümüne gittim ...çok kalabalıktı .saat 11 e doğru muayene oldum . ve bugünde raporumu hastaneden aldırdım ... bu defa raporu onlar göndermiyormuş unkapanına ben götürücekmişim ...
    Benim gibi Malulen emeklilik için başvurmuş ve 2. defa muayene ye gönderilmiş biri daha vardı. o ilk raporunu Bakırköy Devlet Hastanesinden almış . onu Nöroloji ve Fizik Tedavi bölüne sevk etmişler ..
    bu arada ameliyatları olduğum hastaneden de iyi haber geldi .. Arşivden önce ameliyat raporumu bulmuşlar ondan bi gün sonra da epikrizi buldular ...
    Eğer hava şartları izin verirse haftaya Çarşamba , Perşembe günü Unkapanı ssk ya teslim ettiricem .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

İşler uzadı ama, inşallah sonu güzel olacak Can.

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım benide böyle baya dolaştırdılar üniversite hastanesi emg ürödinami anal emg falan da filan bunları halletmem ve emekliligimin kabul edilmesi tam olarak 10 ay sürdü inşallah sende hepsini halleder ve emekli olursun.bol şans anca sana şans dileye biliriz..

Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet baya uğraştırıyolar ... bakalım ne olucak ... Cerrahpaşa nın raporu dün ulaştı bana ... özet olarak spastik parapleji sağ alt eks. sağda 0/5 solda 2/5 kas gücü .. mesane bozukluğu ... hasta hayatını tekerlekli sandalyede sürdürüyor , yaşamsal faaliyetlerinde bağımlıdır yazılmış ... bi de günde 4 defa tak yapıyor yazılmış ... ben 4 saatte bir tak yapıyorum demiştim raporumda öyle ...
    inş. başka bişi istemezler ... baya bi zormuş maluluen emekli olmak ... benden şimdilik emg , ürodinami istemediler ...
    bu arada 2168 gün ssk prim oldu . başvuruyu çıkış yaptırmadan yaptım .. biraz aceleye geldi başvurum .

Üye
    İbrahimt5 Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:48
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

seyithan ,emekliliğinin kabul edilmesi 10 ay sürdü yazmışsınız peki bu 10 aylık süreyi peşin olarak ödedilmi sgk maaşınızı yoksa sizdenmi gitti bu süreç nasıl işliyo acaba

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Başvurunun işleme konması, daha doğrusu, maaşının birikmeye başlaması için işten çıkışını alman gerek. Çıkış yaptırıp bunu sigorta müdürlüğüne bildir Can.

Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başvuru yaparken çıkış yapalım mı diye sordum ... işlemler bitsin sonuç alınsın ondan sonra çıkış yaparsınız dediler .
    dediğim gibi başvuru aceleye geldi ... çıkış yapıtırıp da başvurucaktım ama ordan da öyle söyleyince tamam dedim ... artık sonuçlanınca çıkış yaptırıcam .. maaşın birikmemesi kötü oldu ama bağlansında ...

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 10 aylık süre boyunca ara karar lar falan onlar tamamlana kadar mecbur primlerimi yatırdım cünkü sonda kullanıyordum sgk dan malüliyetiniz kabul olmuş yazısı geldigi günden itibaren maaşım birikti ondan öncesi benden gitti...

Üye
    İbrahimt5 Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:48
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

seyithan, malüliyetiniz kabul olmuş yazısını ne zaman gönderdiler

Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    az önce unkapanı nı aradım ... bakıma muhtaçlık durumunun olmadığıma karar vermişler ... 10 yıllık süremin doldurmam gerektiğini söylediler ... ben bu işten bişi anlamadım ... ... şimdi itiraz mı etmem gerekiyo benim sgk ya .. yada 2013 yılının sonuna kadar beklemem mi gerekiyo ?

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon