Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    metin türk Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    15.04-2017
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kontrolde bakarlar iyileşme varmı yokmu yoksa devam sorun yok yani kontrollerini ihmal etme belki kalıcı rahatsızlık kararı bile alına bilir

Üye
    DEMİRCİOĞLU Avatarı

Son Giriş
    04.08-2013
    Saat
    18:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%85 vergi indirimine tabiyim
    2011 mayıs ayında kontrol muayenesi olmam lazım ama şu anda çalışmıyorum. bir iş yerinden 1 ay sgk yatırıp defterlıktan sevk alıcam ama hastanede senin sigortan yok derlerse nasıl bi yol izlemeliyim. lütfen yardımcı olun .

Yoksa .%85 sakatlık raporumla böle baş başa oturup kaldım. ne yapacam bilmiyorum...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Defterdarlık sevk edeceği için, hiç bir ödeme yapmanıza gerek kalmaz zaten. Sigortalı olmanıza gerek yok...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    DEMİRCİOĞLU Avatarı

Son Giriş
    04.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim bülent bey bize bu meşakkatli yolda yol gösteriyosunuz.Allah senden razı olsun...

Üye
    DEMİRCİOĞLU Avatarı

Son Giriş
    04.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar şunu merak ediyorum malüllük için tek rahatsızlıktan en az %60 rapor almak lazım geliyor..ee ben defterdarlık sevkiyle haseki eğt. arş.hast.
    gittim (wilson hastasıyım) nörolojiden %85 pisikolojiden de %10 rapor aldım. ağır özürlü ve sürekli ibareli..
    evrak defterdarlık vasıtası ile mrkz.sağ. krl. incelenip son çalıştığım iş yerime gelmiş hastalığım sebebi ile çalışamaz oldum...
    neyse gelen evrakta şöyle yazıyor... 1 derece vergi indirimine tabiidir.... .... ..... ....vs..ve vergi indiriminden yararlanmak istiyosa 27 .05 .2011 tarihinde kontrol muayenesine diyor.
    şimdi bi yerden 1 ay sgk yatırıp defterdarlıktan sevk alıp heyete gircem. yine aynı nöroloji %85 %90 vercek ordan hopp pisikolojik teste mecbur kbb dahiliye göz vs vs ...

anlamadığım konu şu ben tek rahatsızlıktan zaten %85 almışım ben istemeden daha pisikolojik test uygulluyo hastane bu durumda 600 soru cevaplıyosun.sonuç herkeze fiks%10 ee bu durumda ben tek rahatsızlıktan rapor alamam ki. bu durum da devamlı kontrol devamlı defterdarlık sgk git gel yorum ve görüşlerinizi bekliyorum saygılar arkadaşlar..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Siz vergi indiriminden erken emekli oalcaksınız, malulen değil... Di mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    DEMİRCİOĞLU Avatarı

Son Giriş
    04.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın bülent abi ya beni yanlış yönlendirdiler ya ben yanlış anladım..

benim rahatsızlığım wilson hastalığına bağlı hareket bozukluğu ben 3 defa heyete girdim %85 %87 %85 ve vergi indirimi oranım %85 olarak ankaradan geldi
    oyasa ben artık çalışamıyorum ki benim bu kadar rahatsızlığım varken niye beni malülen emekli etmiyorlar da bu adam vergi indirimi alsın diyorlar orasını anlamıyorum... ben çalışmıyorumki abicim napım indirimi...

ya ben başta yanlış başladım bu işe ya da yanlış yönlendirdiler beni. şimdi bide kontrol muayenesi demişler..
    şimdi ben bu kısıtlı hareketlerle yeniden muayene olcam yine ankaraya gidicek , gelcek yine kontrol muayenesi bu işin sonu gelmez ki güzel abim... malülense malülen vergi indirimiyse vergi indirimi ama bi yol bi çaresi olmalı bu işin... hem kaç defa konrol muayenesi olunuyor bi akıl verirmisin bülent abim..
    forumları okuyorum da bu kontrol muayenesinden başı yanan bi çok arkadaşımız

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Vergi indirimine istinaden erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanmak sizin için daha iyi olur. Şimdi önemli olan, kontrol muayenesi zxamanı geldiğinde "sürekli" ibareli rapor almaya bakmak. Aynı şekilde, o rapora istinaden maliye'nin de "sürekli" olarak vergi indirim hakkı tanımasınıu umacağız...

Bu hakkı elde ettiğinzde hemen emeklilik hakkınız var zaten.

Üye
    DEMİRCİOĞLU Avatarı

Son Giriş
    04.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey cevabınız için çok teşekkür ederim.. En azından bu yolda tek başımıza olmadığımızı bize hissettiriyonuz. Allah cc. senden razı olsun..

Umarımm dilediğimiz gibi olurda kontrolsüz bi emeklilik süreriz. benim emeklilik şartım tam yerine gelmiş değil şöyle ki. .vergi indirimine tabii
    sakatlık oranım %85 (wilson hastalığına bağlı hareket bozukluğu) sigorta prim günüm 4150 gün sigortalı işe başlama tarihim 27/11/1996 bu tarihi
    başlangıç alınca 15 yılı doldurmamış oluyorum.
    Yani 27/11/2011 e kadar beklemem gerekmekte (yanlış biliyorsam düzeltin lütfen)
    ayrıca 27/05/2011 tarihinde kontrol muayenem var. bu sebeblerden dolayı böle evde zaman dolduruyorum.

AYRICA MESAJLARIMA CEVAP YAZAN BÜTÜN ARKADAŞLARA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...ALLAH CC. HEPİNİZDEN RAZI OLSUN...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Evet, emeklilik için ilk sigortalı olduğunuz tarihten itibaren en az 15 yıl geçmiş olmalı. Primleriniz zaten fazkasıyla tamam...

Sizin için öncelikli şey kontrol muayenesi zamanında sürekli ibareli rapor ve vergi indirim hakkı almaktır... Bu olduğunda emeklilğiniz tadından yenmez olacaktır

Üye
    DEMİRCİOĞLU Avatarı

Son Giriş
    04.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Önümüzdeki aylarda bir işte çalışıyor görünüp nisan ayında defterdaarlığa gidip sevk alıcam yani uzun bi maraton beni bekliyor.inşallah sonucu olumlu olur (kontrolsüz)
    bi vergi muafiyeti alırım.gelişmeleri paylaşmaya devam edicem bülent bey ilginize ayrıca teşekkür ederim. bütün üye arkadaşlara şimdilik hayırlısı demekten başka bişey gelmiyor
    aklıma.

Üye
    DEMİRCİOĞLU Avatarı

Son Giriş
    04.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayırlısıyla 1.5 sene uğraştıktan sonra 4 defa heyete girip 4 adet heyet raporu alıp.kontrol muayenesi olup ankaraya 3- 4 defa rapor geliş gidiş trafiğinden sonra nihayet en sonunda % 92 olarak kontrol muayenesi olmaksızın vergi indiminden yararlanabilir yazım defterdarlıktan posta yolu ile
    en son çalışıyor göründüğüm iş yeri adresinden elime geçti.şimdi forum editörüme ve ilker beye sorularım olucak cevaplarınızı bekliyorum...
    Ben wilson hastalığına bağlı hareket bozukluğu hastasıyım yani dengesiz yürüyüş ellerde titreme bacaklarada ve kollarda güçsüzlük ayakta durmakta zorlanma vs..ama dış görünüm sağlam..şimdi benim ilk sorum şu...
    27 kasım 1996 ilk işe giriş bağkurlu olarak bağkurda 660 günüm var borç yok...
    1998 yılında sgk lı olarak çalışmaya başlayıp toplamda 3597 günde sgk lı günüm var..
    bu bilgilerle beraber ben erken emeklilik müracatımı ne zaman yapmalıyım.
    ve en çok kafamı kurcalayan soru SGK kontrol muayenesi isterse bana verilen belgelerde bu açıkça belirtilirmi yoksa daha sonra bi tarihte SGK kotrol muayenesi mi ister bunun kararını evrakları düzenleyen memur mu karar veriyor yoksa sistemden şans kime isabet edersemi cevaplarınızı bekliyorum
    herkese iyi forumlar...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

1. dereceden vergi indiriminiz hayırlı olsun

(27 kasım 1996 +) 15 yıl sigortalılık süresi ve 3600 gün primle emekli olacaksınız. Yani 27 Kasım 2011 tarihinde emekliliği hak edeceksiniz. 28-29 Kasımda emeklilik için sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz...

SGK kontrol muayenesi istemeyecektir. Kontrol muayenesi işi şans... Ama, bir kontrol muayenesi söz konusu olursa, bu zaten emeklilik başvurunuzda size bildirilecek.

Onun dışında süpriz kontrol muayenesi de yapılabilir -Ankara'dan- teorik olarak. Ama doğrusu bir ihbar ya da sahtecilik teftişi yoksa, pek olası değil. Rahat olun...

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;
    bülent abi 3. dereceden yazmışsınız 1. dereceden yazacagınıza arkadaş % 92 ile 1. dereceden vergi nidirimi almış

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    senin vergi indirimi için ankaraya giden raporun süreklimi soksa sürelimi? sürekli ise ankara yüksek sağlık kurulumu senden o tarihte yeniden rapor istiyor önce bunu acıklığa kavuşturmamız lazım?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon