Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selcuksoray Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.09-2015
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar...ben engelli raporumu (% 55) 2003 yılında aldım ve İşkur aracılığıyla engelli kapsamında (halen devam ediyorum) işe girdim...Buna göre vergi indirim belgesi almadan 16 yıl 4320 prim gün şartlarıyla erken emekliliğe hak kazanıyormuyum ? başvurabiliyormuyum ? teşekkürler...

Üye
    sergülü Avatarı

Son Giriş
    12.12-2016
    Saat
    17:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk işe girişiniz işkur kanalı ile engelli kadrosundaysa 16 yıl 4320 günle vergi indirim belgesi olmadan emekli olabilirsiniz

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Vergi ind.belgesi almadan erken emekli olmanız imkansız en kısa süre içerisinde almanızı tavsiye ederim..
    1.Elinizdeki raporu vergi ind.için kullanamazsınız yeni rapor almanız için sizi yetkili hastaneye sevk ederler

Üye
    selcuksoray Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk sigortalı olduğum tarih : 01.06.1997 ,
    vergi inidirim için defterdarlığın verdiği rapor oranım : %70 ,

buna göre 16 yıl 4 ay ve 3760 prım gün doldurduğumda emekliliğe başvurabilirim değil mi? Yani 01.10.2013 te hak kazanıyorum , yanlış mıyım ?

şimdiden 3800 günüm olduğundan ,prim olarak zaten doldurdum sanırım ?

hepinize teşekkürler…sevgiler…

Üye
    selcuksoray Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 13 senedir ms (multıpl skeroz) hastasıyım.

vergi indirimden yararlanmak ( ve erken emeklilik ) için şirketimden doğru 16 şubat 2011 de defterdarlığa başvurdum.
    işe girişteki raporum ( %55-sürekli ) idi.
    vergi ind. Yararlandığım ve ankaradan onaylanan , şirketime gelen yeni raporum ( % 70-sürekli ) olarak belirlendi…

ama ankaradan gelen raporum da ( forumlarda da okuduğum üzere ) bir yıl sonra yeniden hastaneye sevk , yani kontrol muayenesi şartı konmuş.
    böyle abes bir uygulama olamaz gerçekten. Elimden ne geliyorsa yapacağım bu konu hakkında .ve bunları size yazacağım.
    (ki geçen ay cumhurbaşkanlığı genel sekreterliği ile bile görüştüm…) çoğumuzu hast. süründüren bu anlaşılmaz uygulamaya
    haklı olarak sonuna kadar karşı çıkmalıyız…

sevgiler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Hesabın doğrudur Selçuk.

MS sabit bir hastalıktır malum. Kontrol muayenesi şerhi konması ahlaksızca bir şey. Bu lanet bir uygulama olarak yürütülüyor maalesef! Sürekli şikayet etmek hatta dava açmak gerek
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    selcuksoray Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim Oturan Boğa,
    Gerçekten söylenecek birşey bulunamaz bu uygulamaya, ama dediğim gibi bu haklı davamızı sonuna kadar sürdürmeliyiz(ben böyle yapacağım) ve her zaman sonuç aldım. Sizler de yılmayın derim asla...

Üye
    selcuksoray Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar , ben de 14 senedir MS hastasıyım ,sol gözüm optik norit gecirdi (perde var görmüyor) ,yürümem vs güç kayıplarımın yanında psikiyatri desteği de alıyorum haliyle , 2003 te ilk işe girmek için aldığım engelli raporum %55 ti , daha sonra i, yani geçen sene (2011) için vergi indirim hakkı elde etmek için, tekrar haliyle hast sevk oldum ve %63 oran aldım deftardarlıktan. yani erken emekliliğim onandı . yalnız bir çoğumuzun kanayan yarası (1 SENE SONRA KONTROL MUAYENESI ŞERHİ) raporuma konmuştu. inanılmaz sinirlendim, ama beklemeye aldım kendimi ...
    Şimdi bu ay 2012 -şubat kontrol muayene sürem geldiği için tekrar aynı işl yaptım üşenmeden ( ki hast.çürütmek istiyorlar bizleri boyle ) 2 hafta sonra raporumu tekrar alıcam bakalım ne olmuş,yazarım buradan.diyeceğim şu ki MS hastalığı ölene dek sizinle yaşar ve süreklidir.buna kontrol muayenesi diye saçma sapan bir şerh koymaları abeslikten , zorluk çıkarmaktan başka birşey değildir...eğer yine kont.muayenesi konulduysa raporuma , elimden ne gelirse yapacağım ve hastaneyi başlarına yıkacağım , resmini de buraya koyacağım merak etmeyin (güldüğüme bakmayın
    saygılarımla....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Selçuk, işin içine psikoloji ile ilgili oran girince kontrol muayenesini patlatıveriyor krurumlar! Onun için, ondan uzak durulabiliyorsa, durmak lazım...

Bir de kontrol muayenesi zamanı gelmeden 1 ay önce gidip sevk al. Erken başla ki maaşın kesilmeden işlemleri tamamlayacak zamanın olsun.

Kolay gelsin şimdiden..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    selcuksoray Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağol OturanBoğa ,

Evet bir bakıma haklısın ama bir bakıma o ilgili kurumlara hatta c.başkanlığına kadar yazdığım yazıda şu var ki;
    sahip olduğum MS ve onun yarattığı (tek taraflı körlük , el ve ayaklarımdaki güçsüzlük ,zor yürümem , uyuşmalar ve burda uzunca yazamayacağım diğer MS sendromları yüzünden ) 14 senedir hem de hergün yaşadığım için , psikolojim (depresif ruh halim) kalıcı oldu,yani tüm bunlar zincir ve halkaları ,ana kaynağı da MS . Ve bu MS ben ölene kadar bıraktığı sekellerle hayatımda olucak , işte savaşımın özeti aslında bu kısaca ...(uzuncasını gerekli birimlere yolladım zaten)
    Allah hepimize, türlü hastalıklarımız ve yarattığı olumsuzluklarla mücadelesi yanında , bürokrasiyle de uğraşma gücü versin... Versin ki birçok şeyi değiştirebildiğimiz gibi , gücümüz yettiğince hakkımız olan hakları alabilelim...Saygılarımla...

Üye
    selcuksoray Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk sig.olduğum tarih:01.06.1997
    emeklilik talebinde bulunulacak tarih:01.10.2013
    vergi ind.hak kazandığım özür oranım:%70
    Çalışma süresince TL olarak yatırılan toplam prim miktarı:140.000,00 TL
    Toplam prim gün sayısı :4400

Arkadaşlar tabi ki tahmini olarak sizlere sormak istediğim ; ne kadar emekli maaşı alırım sizce?
    Şimdiden teşekkürler...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Tamamen tahmin 950-1050 tl arası alırsın...

Üye
    selcuksoray Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

officer teşekkürler...
    aynı işyerinde çalışmaya devam etmeyi düşünüyorum gücüm yettiği kadar...
    emeklilik için başvurduğumda (şirketten gereken evrakları da alarak) , toplu paramı almak için nasıl bir yol izlemem gerekiyor ? çıktı girdi mi yapacağım şirklette ?
    sonra sgdp ödeyerek devam edebiliyorum , biliyorum...
    sgdp için brut maaşımdan %30 mu kesiliyor yoksa şirketin insiyatifine mi kalıyor ? daha az kesilebilir mi sizce ?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

İlk olarak ssk dan emekli olabilir yazısını alacaksınız sonra iş yerinize gelip ilişiğinizi keserek ssk ya emekli olmak için müracaat edeceksiniz.İş yerinize gelip tazminatınızı ve diğer haklarınızı alacaksınız. Emeklilik işlemi tamamlandıktan sonra aynı iş yerinde tekrar çalışmaya başlayacaksınız yalnız dikkat etmeniz gereken bir husus ise tekrar ssk girişi yapılır iken emekli olduğunuzu ve SDGP ödeyerek çalışacağınızı söylemenizdir.

SGDP nedir buyurun burada detaylı olarak yazıyor.
    http://www.mehmetkorkusuz.com/makaleler/26.pdf

Üye
    selcuksoray Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bana ve bu konuyu tam bilmeyen diğer arkadaşlara mükemmel bir sunum
    tekrar teşekkürler...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon