Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    thunderstorm Avatarı

    Gerçek Adı
    gürkan
    Üyelik Tarihi
    15.01-2011
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    19:24
    Mesaj
    8
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaşlar,

    istanbul da devlet okulunda öğretmenlik yapıyorum 38 yaşındayım ve 7 yaşından beri %40 raporum var (sağ bacak dizaltı ampute diz kapağına yakın),
    iki yıl önce böbrek kanseri sonucu sağ böbreğim alındı.Onu da raporuma işletmelimiyim ve nasıl yaparım bunu?toplamda raporum yüzde kaç olur?

    milli eğitim engelli kadrosunda olmadığımı söyleyip emekli olamayacağımı söylüyor. Oysa ki ben öğretmenliğe başvururken raporumu verdim ve beni Ankara ya çağırarak mesleğimi yapıp yapamıyacağıma baktılar
    .vergi indiriminden de yararlanıyorum.7.12.1998 yılında ssk girişim var ve 01.11.2002 tarihinden beri
    MEB öğretmenlik yapıyorum. 961 gün ssk pirimimi birleştirdim

    acaba ne zaman emekli olabilirim?
    teşekkürler.

  2. #2
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.940
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    5400 gün hizmet süreniz tamamlandığında, memur olmadan önce %40 ve üzerinde raporunuzun bulunduğunu da belgeleyebiliyorsanız (amputasyon söz konusu olduğu için askerlik yapmadığınıza dair belge dahi iş görür), emekli olursunuz. Bu konuda en küçük bir tereddütünüz olmasın.
    Amputasyon dışındaki hastalıkları vs. sakın karıştırmayın işin içine. Yoksa emekliliğiniz uzar... Aman diim!

    5510 sayılı yasanın geçici 4. maddesi çok açıktır:
    Bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce 5434 sayılı Kanun hükümlerine tabi olarak çalışmaya başlamış olup, çalışmaya başlamadan önce ilgili mevzuatına göre alınmış ve en az % 40 oranında özürlü olduklarını gösterir sağlık kurulu raporu bulunanlar ile en az % 40 oranında doğuştan özürlü olduklarını belgeleyenlerden aylık talep tarihinde bu Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi kapsamında sigortalı olanlara; en az 5400 gün uzun vadeli sigorta kolları primi bildirilmiş ya da emekli keseneği ödenmiş olması kaydıyla, istekleri halinde bu madde hükümleri esas alınarak yaşlılık aylığı bağlanır.

  3. #3
    Üye
    thunderstorm Avatarı

    Gerçek Adı
    gürkan
    Üyelik Tarihi
    15.01-2011
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    19:24
    Mesaj
    8
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cevabınız için çok teşekkür ederim...