Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    neles37 Avatarı

Son Giriş
    13.09-2012
    Saat
    18:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi günler. 5022 iş günüm var. 169.451.03TL toplam yatan ücret. % 45 özürlüyüm. maaşım ne olur?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Üye
    neles37 Avatarı

Son Giriş
    13.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturan boğa öncelikle teşekkürler. emeklilik sitesi önerdiğin için.. ben baktım ama her ay prim yattığında emekli maaşım 3 yada 5 tl düşüyor. çalışmamamın bir anlamı varmı. işten ayrılırsam bu maaşımda düşük olmayacak sanırım. sizlerden aldığım bilgiye göre çalışabildiğiniz kadar çalışın demiştiniz ama çalıştımmı maaş düşüyor anlamadım bir türlü?... cevabınızı bekliyorum.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Bence emekli olun ve tekrar SGDP ödeyerek çalışın..

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

arkadaşlar sgk ya bilgi edinmeye yazdığım soru ve gelen

Soru:merhaba benim sizden öğrenmek istediğim bir konu var yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler bağkur no xxxxxxxxxx ve sgk no: xxxxxxxxx günlerimde bagkur 6 yıl 20 gün ssk 1847 ve 3.dereceden vergi indirimim var emekli olduğumda ne kadar MAAŞ bağlanır öğrenebilirmiyim teşekkür ederim ve ne zaman emekli olabilirim başka yerlerden aldığım bilgilerin teyidi için size yazdım teşekkürler

Cevap:Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.e

meklilik hesabında son 22 yılın kazanç ortalaması alınarak bilgisayar sistemi tarafından işlem yapılmaktadır Bilgilerinizi rica ederiz.

Üye
    neles37 Avatarı

Son Giriş
    13.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturan boğa iyi günler.

bende aynı şekilde 17 yıl sigorta ve 3920 prim günüme tabiyim. ama çalıştığım zaman her ay maaşım düşüyor 3 yada 5 tl. anlamadım.
    sizin önerdiğiniz siteden baktım.( emekli-maaşı.) benim öğrendiğim ne kadar fazla çalışırsan o kadar maaş yükselir diye biliyordum ama benimki düşüyor..??
    15.07.2012 tarihinde maaş bağlanak. temmuz 2011 ayrılmayı düşünüyorum.
    SGDP ni işten ayrıldıktan sonramı yatırmalıyım. nereye ve ne kadar ücreti?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Ne kadar erken emeklilik o kadar iyi...

Emekli olduktan sonra sgdp ödeyerek çalışmaya başlayacaksınız... sgdp de bir nevi sıradan sigortallılıktır. Sadece içinde sağlık primi bulunmaz... Miktarı da sıradan sigorta primi gibidir. Birazını işveren birazını çalışan öder...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    neles37 Avatarı

Son Giriş
    13.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

iyi günler oturan boğa. ben 15.07.2012 yılında emekli oluyorum. bir sene önce işten ayrılırsam maaşta bir farklılık gösterirmi? vermiş olduğunuz emekli-maaşı.com'dan baktığım zaman her ay emekli maaş ücreti 3 - 5 lira düşmektedir. teşekkürler..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir fark olmaz bence.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...