Sayfa 6 / 10 İlkİlk ... 2345678910 SonSon
Toplam 140 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ceren.kozaner Avatarı

Son Giriş
    06.07-2011
    Saat
    10:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ilker abin yanlış söylüyor demiyorum ama söylediği 2008 den sonra ilk defa işe girenler için geçerli sen 2008 den sonra ilk defamı işe girdin diyecekler sende hayır ben daha önce şu kadar başlangıcım vardı denince haaa ozaman diyolar anlatabildimmi

http://www.engelliler.biz/forum/emek...ali-tezel.html istersen bunu da bir oku ben bunun üzerine aklıma takıldığı için gidip sordum

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2008 den sonra ilk defa memur olanlar için dikkatini çekerim ceren hanm. Bu arada üstüne basarak abin demişsin saygımdan abi diyorum, yoksa yaşım 30 belirtmek istedim.

Şu yeni atananlardan 1 kişi emekli olsada tam nasıl emekli olduğunu resmi olarak bir anlasam süper olcak. yakındır belki 2-3 sene içinde Yeni atanan arkadaşlardan emekli olan çıkar belki

Üye
    ceren.kozaner Avatarı

Son Giriş
    06.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazı yukarda neden yazıyı okumayı denemiyorsun o zaman emeklilik şartlarını öğrenirsin.

okuduğunu anlayamıyosan sana memurlukta yaptırmazlar senden başka türlü işlerde verim sağlarlar.

önce yazıyı okumalısın sonra anladığını anlatmalısın.

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım sen durup durup bişey icat ediyorsun. + hakaret etmeden konuşmasını öğren ilk önce. Sana sormucaklar kim memur olur kim olamaz. Senden fazla puan alıpta nerede memurluk yaptığım ortada. Dahada yorum yapımıcam bayan çok bilmiş.

Üye
    ceren.kozaner Avatarı

Son Giriş
    06.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1-Burası mucit macit forumu değil bi şey icat edeyim önce onu öğren.Yazı üzerine söyledik.
    2-Puan cetvelini gördünmü konuşuyosun.
    3-iskoçyada 2 yılda emeli ediyolar ama kilt giyersen huhaha

ali tezelin yazısını oku ve ne anladığını anlat bakalım

Ben okuduğumu anlayamıyorum dersen söyleyecek hiç bir şeyim yok.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Ceren hanım;
    Ali Tezel kim ki kanun onun dediklerini yapmıyor maalesef ilgili memur kanunu okuyor ve sana/bize cevap veriyor valla ikiniz ede yakıştıramadım şu üslübunuzu
    Ben bana denileni uygulayacaklar diyorum aksi bir uygulama olur ise konuyu yargıya taşırım zaten gün ve prim şartım dolsa bile şuan çalışma şartalarım çok güzel böyle devam eder ise emekli olmam

Üye
    ceren.kozaner Avatarı

Son Giriş
    06.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani şu şartlara göre bende olmam 900 ile 1100 arası aylık bağlarlar.İşte rahat hemde emeklilik tazminatımız birikiyor kaldığımız her sene için, ama önemli olan bilgilenmek.Size söylenen yanlış değil doğru ama 2008 den sonra işe başlayanlar için denmekteymiş.Bunu yinede bi araştırmak gerekir.

Üye
    bensalih1131 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilker;
    Hizmet birleştirme konusunu SGK sordum gelen cevap meili şöyle

Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.
    Sigortalı hizmetleriniz, kurumunuzca emekli keseneğine esas intibakınızda değerlendirilmesi ve bundan kaynaklanan kesenek-karşılık tutarlarının yatırılması halinde, tarafınıza buna göre tespit edilen derece-kademe üzerinden emekli aylığı bağlanacak, ayrıca sözkonusu hizmetleriniz toplam hizmet sürenizin tespitinde de dikkate alınmak suretiyle Aylık Bağlama Oranınızın belirlenecektir.
    Bilgilerinizi rica ederiz. Basın ve Halkla İlişkiler MüşavirliğiBilgi Edinme Birimi

Şimdi ne para isteyecekler o muamma

Üye
    ceren.kozaner Avatarı

Son Giriş
    06.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bizim için Ali TEZEL in yazısından bi avantajımız oldu; Özürlü memur olarak işe girdiğimizden dolayı emeklilikte tekrardan sakatlık raporu istenmeyecek.

Üye
    horun Avatarı

Son Giriş
    27.01-2012
    Saat
    14:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturanboğa kardeşim biz kamu kurumunda özürlü daimi işçi sınıfında çalışıyoruz %40 vergi indirimi muafiyetim var fakat bizim kurum özelleşip bizi 4/c aktardıktan sonra ben emekli olurken benden tekrar rapormu isteyecekler ben bunu anlamadım aydınlatırsanız çok teşekkür ederim benim kazandığım hakkım kayıpmı olacak

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

1 Ekim 2008 tarihinden sonra memur olan kişiler -memuriyete sakat statüsünde başlamış olsalar veya defterdarlıktan sakatlık indirimi hak etmiş olsalar dahi- emekli olacakları tarihte kurum sevki ile yeni rapor almak ZORUNDALAR.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ceren.kozaner Avatarı

Son Giriş
    06.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oturanboğa bey biz 2010 yılında memur olduk ama hizmet birleştirmesi yapınca giriş yılımız 98 yılına geriliyor. O zaman da 2008 den önce devlet memuru olanlar statüsünde yer almıyormuyuz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hayır Ceren. 1 Ekim 2008 sonrasında 4c'li olarak memuriyete başlamak lazım...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ceren.kozaner Avatarı

Son Giriş
    06.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim

Üye
    xakmanx Avatarı

Gerçek Adı
    eşref
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    izmir bergama
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    O zaman biz niye vergi indirimi belgesi alıyoruz ben 2003 yılında bağkura girdim 618 günüm var 2005 te sskya girdim 843 günüm var eylül 2010 dada memur oldum %45 raporum var %46 vergi indirimi var yani günlerim bölük bölük tam değil nekadar var emekliliğe nezaman oluruz bizlerde askerlik ödemesi varmı vergi indirimi olsada tekrar rapor alacaz

Sayfa 6 / 10 İlkİlk ... 2345678910 SonSon