Sayfa 3 / 10 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 140 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Demir bey siz şanslısınız eski memurlardansınız sizin emekli olma şartınız 15 yıl oldugundan sizin için bir sorun yok gibi. Ama yeni memur olan arkadaşlar ilk sigorta tarihi eski fakat prim ödememiş insanlar madur olucak bu konuda anlatılmak ıstenen bu.
    Bende sizin anlattıgınız gibi hizmet birleştirmesinin sadece emekli sandıgına yaradıgını bır kac arkadasımdan duydum oyuzden emeklılıgıme yakın bır zamanda bırlestırmeyı planlıyorum

Üye
    demir1 Avatarı

Gerçek Adı
    DEMİR
    Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

kendi şahsi fikrim hizmet birleştirmesi yapmanız şu an yararı yok diye düşünmemek lazım dez avantajı emekli keseneği 1 kaç lira fazla kesilmesi o kadar.
    ama ne olur olur ileride kanun yasa değişir. saydırın keyfinize bakın.
    üstelik ben saydırırken 3 yıllık memurdum eğer işe giren memur işe girmeden önce çalıştığı süreleri aday dahi olsa bildirilmesi saydırılmasının zorunlu olduğu hakkında yazı da gelmişt.
    örneğin,
    ben şu an saydırmadım 7/1 emekli keseneğim 15 lira kesiliyor
    eğer saydırsa idim 5/1 den 17 lira kesilecekti.
    bana da cüzi bir miktar 2004 yılında 9 lira ilave kesenek farkı ödedim. yukarıdaki örnek gibi
    bence saydırın keyfinize bakın ......

Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hizmet birleştirmesi nasıl yapılıyor demir1, nereye başvurulur? Teşekkürler.

Üye
    demir1 Avatarı

Gerçek Adı
    DEMİR
    Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

çalıştığınız yere kimlik numaranız varsa ssk veya bağkur numaranızıda bildirin onlar tekrar SGK dan soracak ve size yeni emekliye esas derece ve kademeniz ile birlikte hizmetin sayıldığına dair bilgi gelecektir.
    ben maliye çalışanıyım defterdarlık personel müdürlüğüne çalıştığım birim aracılığı ile gönderdim. 1 ay falan sürdü.

Üye
    ceren.kozaner Avatarı

Son Giriş
    06.07-2011
    Saat
    10:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

beni de çok etkilicek ssk da hesaplarken 2016 da emekli olacakken şimdi 2019'a çıktı boşluğu olmayanın bir kaybı yok emekli ikramiyesi artar.Bu arada bizde 28 yıllık memuur emekli oldu 34 000 aldı.biz 9 yıl çalışmayla en fazla 12 000 alırız heralde.

Bir sorum var bizim emekli maaşımız diğer sağlam memurlardan fazlamı olur vergi indirimimiz olduğu için buna cevap verebilen olursa sevinirim.Yani emekli maaşımızdanda gelir vergisi kesilmezmi?

Üye
    demir1 Avatarı

Gerçek Adı
    DEMİR
    Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

özel sektörde geçen ssk ve bağkur hizmeti emeklilik süresinde değerlendirilir. emekli olurken ikramiye hesabına sadece emekli sandığı na kesilen süre kadar hesaplanır.
    engelliler 15 yılda emekli olacaklar için 15 yılı doduram emeklilik için müracaat ettiğinde 20 yıl üzerinden emekli maaşı bağlanır. diye biliyorum.

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Emekli ikramiyesi biz cok bır para almayız ceren hnm.
    Benım bıldıgım her sene ıcın bır maaş diye hesalıyorlar kabaca.
    10 sene çalışsak 1.500 den 15.000 tl gıbı bır para alırız.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Arkadaşlar, iyi diyorsunuz ama, o zaman memurlar için sigortalılık süresi şartı ne anlama geliyor? Şurada yazdığım mantığa istinaden ikna edici bir yanıtı olan var mı? "SGK böyle uyguluyor" demek uygulamayı mevzuata uygun hale getirmez.

Bu yeni yasa çıkmasa ve herkes 28. maddeye tabi tutulmasa, amenna. O zaman eskiden olduğu gibi memurlar hizmet birleştirme işlemi yaptığında ssk prim günü kadar günü hizmet sürelerine eklemeye devam edecekti. Ama şimdi bir de sigortalılık süresi diye bir şart var. Bunun pratik karşılığı nedir? Soru bu.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Uygulamanın böyle olduğu (yani bilginin doğru olduğu) muhakkak. Benim sorguladığım şey, bu uygulamayı yapanlar "sigortalılık süresi" şartını nasıl izah ediyorlar? Şurada yazdığım mantığa istinaden ikna edici bir yanıtı olan var mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Garanti bankasının online sigorta danışmanlık sistemi varmış oraya yazdım bakalım ne dicekler. cevap gelirse paylaşırım sizle başkada bedava danışmanlık bulamadım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Yok, garanti emeklilikle sgk emekliliği ayrı konular. Bilmezler, cevap da vermezler...

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ozaman sgk da çalışan bir arkadaş lazım bize forumda mı acaba. Yolum unkapanına düşse sorcamda bu aralar çok zor oraya gitmemde. Gerçi orasıda emekli sandıgına bakarmı bu soruya onlarda cevap verebılırlermı oda muamma

Üye
    ceren.kozaner Avatarı

Son Giriş
    06.07-2011
    Saat
    10:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet o sigortalılık süresi kafa karıştırıcı hem de çok yüzde yüz katılıyorum

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Garanti fos çıktı

www.garantiemeklilik.com.tr’de yer alan Sosyal Güvenlik Danışmanı formunda paylaşmış olduğunuz bilgiler doğrultusunda, şirketimiz kayıtlarında aktif bir bireysel emeklilik sözleşmeniz bulunmamıştır. Sosyal Güvenlik Danışmanı hizmetimizden sadece bireysel emeklilik müşterilerimiz yararlanabilmektedir.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben sgk ya gittim sordum arkadaşlar;
    Yani benim için hesaplama yaptı memur aynen aktrıyorum;
    Bana söylenen şu ilk kurum girişinden sonra (ben 1997 ssk girişliyim) süre hesabı yapılacak prim hesabı ise ne kadar primin var ise E.sandığına aktarılacak süreni tamamlasam bile prim eksiği için çalışmaya devam edeceksin..Prim süren tamam olsa bile son 3,5 yıl çalışman gerekli E.sandığından emekli olabilmek için.
    %52 olan rapor oranım a göre;
    % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 güne tabi oluyorum.
    01.10.1997+16:01.10.2013 yılında süremi tamamlıyorum bunda sıkıntı yok ilk girişten hesaplama yapılıyor çünkü kurumlar tek çatı altında birleştiği için..
    prim sürem ise 2869 gün .(askerlik borçlanması da dahil)ssk ya ödememiştim askerlik borçlanmasını
    4320-2869:1451 gün yapar
    E.sandığı ilk başlangıç ise 09.06.2010 bu tarihten sonra ödenen primlerim hesaba dahil değildir..(yaklaşık olarak 6 ay)
    1451 gün (yaklaşık olarak 4 yıl)daha emekli sandığına ödeme yaptıktan sonra emekli olabilirim..
    Son 3.5 yıl (1261 gün) çalışma süre sinide yerine getirmiş oluyorum bu arada

Sayfa 3 / 10 İlkİlk 1234567 ... SonSon