Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    çiçeklale Avatarı

Son Giriş
    18.01-2015
    Saat
    16:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar,

ben 2 yıl kamuda çalıştıktan sonra sigortalı çalıştım. şimdi de primlerimi isteğe bağlı yatırmak istiyorum. bu da bağkurlu olarak emekli olacağım demek.
    ama ben ilk kamuda çalışmaya başladığımda hasta değildim. bağkurdan erken emeklilik için ilk çalışmaya başladığında da hasta olmak gerekiyormuş sanırım. yani ben bağkurdan erken emekli olamam mı sonradan hasta olduğum için?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Yok öyle birşey.
    Erken emeklilikte rahatsızlığın çalışmaya başlamadan önce ya da sonra oluşmasının hiç ama hiçbir önemi yoktur.
    Bu husus sadece malulen emeklilikte önem arz etmekte olup,malulen emeklilik için ilk sigortalı olunan tarihte malul sayılacak derecede engelin olmaması,maluliyetin çalışma hayatı sürecinde oluşması gerekmektedir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ufuk net olarak yazmış ama, ben de gözden kaçmasın diye altını çizmek istedim: Yok böyle bir şey! İster doğuştan olsun, ister sonradan olsun, ister sigortalı olduktan sonra olsun, ister önce olsun, fark etmez. 5510 sayılı yasanın 28. maddesi çok nettir. %40 ve üzeri rapor varsa, sigortalılık süresi ve prim de tamamsa, emeklilik hak edilir. Nokta.