Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 120 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    c.ym ben böyle birşeyl karşılaşmadım on a bakarsanı ben 203de rahatsızlandım 206 da hastalığın tehsişi konuldu şuanki oturduğum yerede uzaktı hastane ilk gitiğim hastane sultan beylik hastanesi uzman doktor hastalğıma teshiş konuldu daha sonra ben hastalığımın kesinleşmesi için doktor tavsisiyle üniversde hasta

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugünn denemek için kartal hastanesine gittim yeni aldığım raporla gittim doktora sordum `la 10 yıl sigorta süresi dolupda ben malül emekli olabirmiyim dedim olamazsın dedi malül emekli olman için yataklı ağır özür olman lazım dedi versende geriye gelir dedi ordan çıktım sgk müdürlüğe gittim orasıda bu hastalar malül emekli edilmiyor dedi bende olsun dedim hakkımı tekrar arıcam dedim ve raporum sürerli olduğu halde

ufuk bey yukardaki yazdığım konuya yorum yaparmısınız siz gülçin hanıma en son yazdığıznız yorumda doktorların haberi bileyok inanın doktorun nasıl çıktığımı bilmiyorum

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

c.ym evet raporum sürekli oldu aman ben tekrar şansımıı deniycem ben sanki doktorlar inat etmiş gibiler ben daha önce kartal hastanedeki doktora yanı doktorara ozaman hiç raporum yoktu bendedim malül emekli olabilirmiyim dedim olamazsın dedi sana ancak %40 verirler işçi emeklisi olabiırsin dedi bende ilk rporumu üniverste hastnesinden aldım %60 sürekli deyildi itirazettim sürekli oldu şimdi gine olmuyor bu ne saçmalık anlamadım

Üye
    NEVZAT55 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2015
    Saat
    11:31
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben hakem hastane raporum olmasına karşı 3senedir uğraşıyorum.dosyalarım yüksek sağlık kurulu na gidecek .sgk kendini kanunlardan üstün görüyor.

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

size katılıyorum emekli yapmamak için ellerinden geleni yapıyorlar hakkımızda olsa

yani demek oliyorki %60 da alsan süreklide olsan malül emekli olunmuyor

Üye
    fener Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    10

Kerim kardeş siz çalışıp piriminizi ve senenizi dolduruptamı emekli olamıyosunuz yoksa çalışmayıp pirim ödemeyipdemi çünkü benim işyerindeki arkadaşım bundan 6 ay önce emekli oldu 15 yıl 3600 doldurdu ve gitti ssk emeklilik dilekçesini verdi 1 ay sonra emekli ettiler hastalıda 1 gözü yoktu ve %55 özürlüydü vergi indirim raporuda vardı 1991 ssk girişliydi emekli oldu şimdi ayda 850 tl emekli maaşı alıyo

Üye
    NEVZAT55 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2015
    Saat
    11:31
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5510 s.yasanın 10 ve 6 gecici maddelerine bakarsanız %60 olanların15 sene %60 altı olanların 16 senede emekli olabileceğini görürsünüz.

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam sizin dediğinizianladım benimm demek istediğim 1989 sigorta başlangıcım toplam 2785 günüm var 2003 den beri çalışamıyorum ben malül emeklikle savaşıyorum 10 yıl sigortalık sürem çokdan doldu ben ağır özürlü olaraK deyil vergi indirim belgem yok zaten olsaydı malül emeklikle uğraşmazdım şansımı sonkez deniycem malül emeklikde

Üye
    fatih2000 Avatarı

Gerçek Adı
    fatih kılıç
    Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    01:59
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakem hastanemi red kararı verdi kaç hastane gittin

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ilk özürlü sağlık raporumu üniverste hastanesin den aldım bana %60 ve sürekli olan hastalığıma 2 yıl süre verdi bende çemberli taşa gittim busefer başka hastane yine %60 verdi ama sürekli oldum

şimdide malül emekliğe baş vurcam pazartesi bakalım sonuç ne olcak gine ret olursa 3600 den emekli olmaya calışcam hakem hastaneni n verdiği sonu ç geçerli olur

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey size merak ettiğim birşey sormak istiyorum yukardaki tabolada 3orta ağır özürlü ordaki cetvel aynısı benim malül emekliğe baş vurduğum raporda hatda hasta çok zor yürüyor yazıyordu malül emeklikde sorun yaşarmıyım t1 ne demek şimdiden size teşekkür ederim

bülent bey doktor önceden aldğım raporlarımın teşhis kısmını tamamen yazdı malü emekliğe baş vurduğumda hiç yürürşüme bakmadan sizce yine haksızlığa uğrarmıyım

bilen varsa sorduğum sorunun cevabını rica ediyorum

bülent bey sizden ricam var yukardaki cetvelde serabeller geçiyor üstelik fredecih ataksi hastalığıyla aynıymış duyduğuma göre şimdi burda başkasının yardımını gerektirecek denge bozukluğu yapmış ondan gerisini anlamadım t1 nedemek

ARIZA/HASTALIK LİSTESİ
    A. BAŞ ARIZALARI (Nöroloji, nöroşirurji, psikiyatri)

1- HEMİPLEJİ veya AĞIR HEMİPAREZİLER:Vasküler, enfeksiyöz, travmatik, tümöral veya benzeri nedenlerle intrakraniyal bir olay sonucu meydana gelen
    2- AFAZİLER: değişik etiyolojik kökenli sekel halini almış sensoriyel veya mikst tip
    3- PARAPLEJİ, DİPLEJİ, TETRAPLEJİ ve AĞIR PAREZİLER: Vasküler, enfeksiyöz, travmatik, toksik, tümöral veya benzeri nedenlerle oluşan omurilik hasarı sonucu meydana gelen pleji ve pareziler veya bunlara bağlı oluşan anal inkontinans veya daimi sonda kullanmayı gerektiren idrar inkontinansı4-

PARKİNSON:Uygun tedaviye rağmen günlük yaşam aktivitelerini ileri düzeyde bozarak başkasının yardımına gerek gösteren

5- SEREBELLAR HASTALIKLAR:Başkasının yardımını gerektirecek derecede denge bozukluğu yapmış, değişik etiyolojik kökenli

6- SEREBRAL PALSY: Herediter veya edinsel nedenlerle oluşmuş, ağır düzeyde

7- OMURİLİK HASTALIKLARI: Serebroherediter, heredodejeneratif nedenli ağır sirengomyeli, ALS ve benzeri
    8- MYOPATİLER: Herediter,heredodejeneratif kökenli, ağır seyirli kas hastalıkları (Miyastenia gravis ve benzeri)
    9- MİYELİN KILIFI HASTALIKLARI: Orta veya ağır derecede sekel halini almış, sık tekrarlayan yaygın miyelin kılıfı hastalıkları (multiple skleroz)
    10- EPİLEPSİ: Uygun tedaviye rağmen kontrol altına alınamayan, ayda en az 3 jeneralize nöbetle seyreden grandmal veya haftada en az 3 nöbetle seyreden psikomotor epilepsi (Mülga ibare:RG-22/1/2011-27823) (…)
    11- NÖROPATİLER:Ağır sekel oluşturmuş, EMG ve gerekli diğer tetkiklerle desteklenen polinöropati veya poliradikülopatiler
    12- PSİKİYATRİK BOZUKLUKLAR: hafif işlerde bile çalışmaya olanak vermeyen (Mülga ibare:RG-22/1/2011-27823) (…), tedavi ile düzelmeyen, kronik nitelik kazanmış, ağır seyirli, organik veya organik olmayan psikotik bozukluklar (demans, şizofreni, bipolar affektif bozukluk, frontal lob sendromu, paranoid vb.)
    13- OLİGOFRENİLER: IQ derecesi 50(hariç)’den düşük olup çalışmaya olanak vermeyen olgular ve Down Sendromu
    14- BEYİN TÜMÖRLERİ: Ağır nörolojik sekel oluşturmuş, ameliyattan yarar görmeyen, operasyona rağmen nükslerle seyreden veya ameliyat edilemeyen(inoperabl)

B. GÖZ HASTALIKLARI VE GÖRME ARIZALARI
    1- GÖRME AZLIĞI:Bariz bir patolojinin varlığı ve ileri tetkiklerin desteklediği en iyi düzeltmeyle bile artmayan her bir gözün görme keskinliğini ileri derecede bozan ( bilateral 0,1 [20/200] ve bu seviyenin altında görme keskinliği olması)Bu madde kapsamında yer alan katarakt hastaları cerrahi tedavi sonrası değerlendirilir.

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülen bey benim bir sorum olcak beni yüksek sağlık kurulu çağırdı acaba nedendir çok merak ettim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Rapordaki bulguların doğruluğunu kendi gözleriyle görmek istemişler demek ki. Onca hastane ve heyet bilmiyor ya!!!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bilen varmı mal beyanında bulundum veremiyeceğimi söyledim dilekçe yazdım vermesem birşey olurmu icra kağıdında hapisden baksediyor 1.416 tl ceza geldi mal varlığkm yok sadece yetim maşı alıyorum böyle birşeyle karşılaşan varmı zaten barodan avukat istedim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Davayı kaybetmiş olmanıza üzüldüm. Ne diyeyim...

Mahkeme parası konusunda yapılabilecek bir şey yok sanırım. Maddi olanaksızlığı ifade edip ödememek için dilekçe yazmışsınız, sonucu beklemek ve gereği neyse yapmak lazım. Başka yol yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon