Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 120 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    14:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bana birkonuda daha yardımcı olurmusunuz avukatımdan aldığım raporda 7 dokdorun ismi varbir bıranjlarıları yazılı fakat hic bir doktorun ne imzası nede kaşesi yok bana hiç normal gelmedi avukatımda yeni ilk benim davama bakıyoryani baro tarafın bana tayin oldu diyorki başka avukat olsa bu kadar ısrar etmezdi diyor yani açıkçası davam davam ediyor ama içimde ne heyecen ne umut kaldı benim sigorta primim 2785 günüm var eksik kalan primlerimi yatırsam vergi konusun hic bilgim yok calışcakta hic durumum yok ben annemle kaynarcıya gitcem avukatım mahkemeni etkilemez dedi doğum borçlanması yapsam 1972 doğumluyum en erke nezaman emekli olurum lütven bana yardımcı olurmusunz hiç deyilse umutlu gideyim kaynarcıya 2kadeşimde mücadele sonucu haklarını aldı bir ben kaldım inşallah bende hakkımı alrım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bence kesinlikle itiraz edin karara. "Keşke" dememek için bu son adımı da atın lütfen.

Eğer malulen emeklilik olamazsa, o zaman defterdarlıktan elde edeceğiniz sakatlık indirimine istinaden ssk (4a) statüsünde emeklilik için kriterler (doğum borçlanması vs. her şeyi primi gününze ekletebilirsiniz):

2008 oncesi - Malulen emeklilik başvurum reddedildi. 4 senedir mahkeme sonuçlanmadı!?

Eğer isteğe bağlı sigorta primi öderseniz (ki bunu hiç hiç tavsiye etmem. Emekli maaşınız düşük olur), o zaman da 5510 sayılı yasanın 28. maddesine tabi olarak emekliliği hak edersiniz. Bunun şartları da:
    bagkur - Malulen emeklilik başvurum reddedildi. 4 senedir mahkeme sonuçlanmadı!?

Not: Son 2520 primin fazlası hangi statüde ise, emekliliğiniz o statüde gerçekleştirilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle size çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için bülent bey zaten mahkemem devam ediyor sizin vermiş olduğuz morelle

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey bana yardımcı olurmusunuz benim mahkeme kararımda yani temyiz yolundaydı v
    ve burdada red geldi şimdi başka yolla emekli olma şansım varmı lütfen bana yardımcı olurmusunuz bugugün ben ünüversite hastanesinde yeni rapor sonucumu aldım %60 verdi raporda sürekli yazmıyor şimdi ben vergi indirim belgesi nasıl cıkartırım hiç çalışcak durumum yok yardımsız yürüyemıyorum tadık yerde yokki kendimi çalışıyor göstereyim çok cıkmaza girdim bana yardımcı olurmusunuz

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sigorta başlangıç tarihinizi de yazar mısınız? İsminiz Kerim olarak gözüküyor ama doğum borçlanmasından bahsetmişsiniz.Bu kısmı anlamadım.

Son olarak da vergi indirimi başvurusu yapabilmeniz için mutlak surette bir işyerinde çalışıyor veya öyle gözüküyor olmanız lazım.Zira defterdarlığa başvuru yapabilmeniz için çalıştığınız işyerinden hizmet erbabı olduğunuza dair belge isteniyor.

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ablam ve bende aynı siteyi kullandığımız için 3kardeşengelliyiz fakat ablam çok mücadele etti emeklik sonuç olumlu cıkmadı ilk sigorta tarihi 1989 2785 primi var razgele bir iş yerine gidip durumumu anlatsam beni çalışıyor gözterırmı başk aşansım yok

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ablanıza ait tüm hesaplama için gereken bilgileri aktarmanız lazım.Doğum borçlanması hakkı var mı yok mu na bakmak lazım.Varsa sigorta başlangıç tarihi ve doğum yaptığı tarihlere göre borçlanma şartları değişecektir.Ancak genel itibariyle borçlanma hakkı varsa prim günü ve sigortalılık süresini arttırabilme imkanı olacaktır.

İşyeri konusuna gelince de rastgele bir işyeri bunu yapabilir mi bilemiyorum.Ama en azından bir ay için bir işyerinde çalışıyor gözükebilirsiniz.Muhasebeciler bu tip işlemler sıkca yaparlar.Görüşmenizde fayda var.ama karşılıksız yaparlar mı buna yorum yapmam mümkün değil maalesef..

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yardımcı olduğunuz için öncelikle çok teşekkür ederim ablam 1972 doğumlu ilk sigorta 1989 şubat ayı prim sayısı 2785 gün doğum yaptığı tarih 1995 bir coçuk bir tanıdığımız sadece bir yerde calışıyor gözter kendini dedi gerisini bana bırak dedi

benim rapor da süresi 2 yıl vergi indirim belgesi cıkartırken sorun çıkarmı

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülen bey bana yardımcı olurmusunuz yine terslikler üst üsde geldi temyizden cok kısa zamanda bana cevap red geldi bende cevap gelmeden tekrar marmara ünüversite hastanesine yeni rapor cıkarmak için baş vurmuştum yeni sonuc aldım fakat yene şaşkınlığa uğradım raporda sürekli yazmıyor 2 yıl süre vermişler ben şimdi erken emekliğe baş vurcam ondan önce vergi indirim belgesi çıkarmak istiyorum fakat 2yıl süre vermesi rapora sorun cıkarmı vergi indirim belgesi için ve bana %60 verdi adli tıp %53 verdi şimdi ne yapmam lazım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

İki kardeş benzer sorular sorunca ben her şeyi karıştırdım. O nedenle ablanızla ilgili mesajları bu başlıktan ayıklayıp, ayrı bir başlık haline getirelim...

Şimdi, her mesajın üst sağında bir mesaj numarası olur (mesela benim bu mesajım 40. mesaj, senin bir üstteki mesajın 39. mesaj). Rica etsem ablanızla ilgili mesajların numaralarını buraya yazar mısın lütfen. Sonra karıştırmadan cevaplamaya çalışalım...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Malulen emeklilik başvurum reddedildi. 4 senedir mahkeme sonuçlanmadı!? konu başlığım bu bülent bey

bülentbey ben yeni raporumu 2yıl süre vermiler ben bunu hastaneye gitsem düzeltebilirmimyim

bülent bey ve soruları cevap verecek arkadaşlar cevap verirmisiniz lütfen

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

2 yıl süreli de olsa rapor, maliye o rapora karşılık "sürekli" vergi indirim hakkı tanıyabilir. Bu durumda olan üyelerimiz var...

Ama, durumu asla değişmeyecek birine 2 yıl süreli rapor vermişler ya, yazıklar olsun onu veren heyete de doktorlara da!

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey vermiş olduğunuz cevabı yeni okudum şuanda yine cıkmazdayım ben malül emekliğe baş vursam olurmu siz benim benim yazmış olduğum konuyu baştan biliyorsunuz

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun durumunu çok iyi anlıyorum.maalesef ne devlet ne yargı ne de doktorlarımız bizlerin lehine durumda değiller şu an..Bülent beyin de dediği gibi pek çok engelli arkadaşımız zar zor yürüyebiliyor ayakta durabiliyor diye diğer varolan hastalıkları ve engelleri gözardı ediliyor.fakat bizlerin gerek fiziken gerekse ruhen ne zorluklar çektiğimizi kendileri yaşamadıkları için bizleri sanki çıkar peşinde koşan bedavacı insanlar gibi görüyorlar.yeni oranlara göre kolu bacağı olmayan engelli arkadaşlarımız dışında kalan engelli bireylerin engelli statüsüne girip devletin cebinden ekstra para çıkmasın erken emekli olamasınlar diye ellerinden geleni ardına koymuyorlar.tek yapabileceğimiz sonuna kadar koşturup gerekirse değişik yollara başvurarak zaten hakkımız olanı elde etmeye çalışmak.....

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    uğurbey çok haklısınız dediğiniz gibi peşini bırakmayacağım çok haksızlıkla mücadele ettim ve yinedede edeceğim

malül emeklikde % raporumla baş vurabilirmiyim ağır özürlü yazması şart mı 2yıl süre vermeleri bir problem çıkarmı yoksa 2yıl süreyi bekleyeyimmi öylemi malül emekliğe baş vurayım lütfen arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz cevap bekliyorum

bülent bey sizdende yukardaki soruma cevap verirmisiniz yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim bizleri bizim durumda olanlar ancak anlıyor allah daima bizim durumda olanlara yardım etsin

Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon