Sayfa 9 / 11 İlkİlk ... 567891011 SonSon
Toplam 163 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar.

bilgi aktarmaya devam ediyorum. mahkemenin kocaeli üniversitesinden talep etmiş olduğu rapor ankara yüksek sağlık kuruluna gönderilmişti.
    avukatımdan dün aldığım bilgiye göre bu rapor bir hafta önce gelmiş.ve yüksek saglık şurasından rapor lehime çıkmış. şimdi hayırlısı ile mahkemeyi bekliyoruz

ve emekli olacağım artıkın inşallah .tabi dereyi görmeden paçaları sıvamak istemiyorum.
    artı ilk başvurduğum tarihten itibaren onaylanıp maaşım ona göre hesaplanacakmış.ama kesin sonucu mahleme sonunda tekrar burada sizlerle paylaşacağım.

saygılarımla

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yukarda yazdığım mesajı üzerinde avukatımdan yeni aldığım bilgiler doğrultusunda düzeltmeler yapmak istiyorum....

emeklilik olayım en son mahkeme istemli rapor tarihinden itibaren onaylanacakmış... ama hesaplama konusunda 2 seçenek olduğunu öğrendim...
    1 )kurum kendi hesaplayıp parayı yatırabilirmiş.
    2 )hakim bilir kişi tayin edip o hesaplayabilirmiş...
    bu 2.yol olursa davam bir kere daha ertelenebilirmiş...

ama avukatımında istediği bilir kişinin parayı hesaplamasından yana. bunu bende istiyorum... kurumun kendine kalırsa beni borçlu çıkatır...

saygılar

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlı olsun bende sizin gibi magdurum yaklaşık 5 ay oldu malulen emekliliğim kabul olalaı ve maaş tahsisi icin başvuralı ama daha maaş baglanmadı her aradıgımda kurum sistem yok diyor bimere yazdım sgk yazdım valiliğe yazdım ama daha bir sonuç alamadım.inşallah fazla uzun sürmez tekrar hayırlı olsun umarım cektiginiz bunca cileye deger.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Hadi inşallah az kaldı.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

28.06.2011 tarihinde görülen davamda alınan karar: dosya bilir kişiye verilmiştir.ve 04.10.2011 tarihine ertelenmiştir.
    Ankara yüksek sağlık kurulunun onayladığı maluliyet başlangıcım kocaeli üniversitesi araştırma ve uygulama hastanesinin
    14.04.2008 tarih,ve 313 sayılı rapor tarihi olduğuna;kontrol muaynesi gerekmediğine başka birisiin sürekli bakımına muhtaç
    durumda olmadığına,keyfiyetin ilgili hakimliğe cevaben duyurulmasına oy birliğe ile karar verildi...yani dün alacağım paranın hesaplanması için
    dosyam bilirkişide...nihayet çok şükür....saygılar

Üye
    besiktas1903 Avatarı

Son Giriş
    04.07-2011
    Saat
    16:53
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu kadar uğraştıktan sonra sonucun senin adına sevindirici olması harika.ve kutlamak istiyorum.hayırlı olsun arkadaşım.

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konuda en başından itibaren bana her konuda destek olan yol gösteren bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim.ama tek sorun ;başka birisinin sürekli bakımına muhtaç durumda olmadığıma karar verilmiş olmasıdır.çünkü hastalığım dolayısı ile ben evde bakım hizmetinden faydalanıyorum.nasıl bu şekilde karar almışlar anlamadım.neyse tekrardan teşekkür ederim.saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Kısmen hayırlı olsun o zaman

Ayrıca: Konuyu düzenleyen yönetmelik der ki:
    Başka birinin sürekli bakımına muhtaç olma hâlleri
    MADDE 15 – (1) Sigortalıların ve özürlü çocuklarının başka birinin sürekli bakımına muhtaç durumda sayılacağı hâller aşağıda gösterilmiştir.
    a) Kuadripleji, parapleji, dipleji ve sigortalının yaşamını kendi başına yürütmesine engel hemipleji veya merkezi sinir sisteminin sfinkter bozuklukları ile birlikte olan diğer hastalık ve arızalar.
    b) Süreli veya sürekli ruh sağlığı ve hastalıkları kliniğinde kalmayı gerektiren ve tedavi edilemeyen psikotik hastalıklar.
    c) İki gözde de yüzde yüz (tam) görme kaybı.
    ç) İki elin kaybı.
    d) Bir kolun omuzdan ve bir bacağın kalçadan kaybı.
    e) Her iki bacağın alttan en az 1/3’ünün kaybı.
    f) Tedavisi olanaksız bir hastalıktan ileri gelen ağır beslenme bozuklukları ve kaşeksiler.
    g) (22 Ocak 2011 ek) Yukarıda tespit edilen hastalık ve arızalar dışında kaldığı halde tedavi edilemeyen, başka birinin sürekli bakımına muhtaç olan ağır hastalık ve arızalar
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mertkaya Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    08.02-2012
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

the deniz feneri nickli arkadaşım.çabandan dolayı kutluyorum.Allah yardımcın olsun.benimde eşim aynı durumda. eğer makeme dosya numaranı verirsen bende senin davan sonuçlanınca emsal teşkil etsin diyerek eşim başvuracak.

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Temel Dosya Bilgileri Sorgulanan dava ile ilgili bilgiler aşağıdadır.
    Mahkeme Kocaeli 4. İş Mahkemesi Dosya Yıl/No 2009/632 Dosya Türü Hukuk Dava Dosyası Açılış Tarihi 17/04/2009 Dosya Durumu Ara duruşması yapıldı, duruşma ertelendi Dava Türü Sosyal Güvenlik Hukuku İle İlgili Tespit Davaları

Üye
    mertkaya Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    08.02-2012
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim eşimde de nörofibromatozis tip2 var.pazartesi günü hacettepe de cyber knife yapılacak kulakdaki shwannomlar için..yüzde 45 er iki kulakda duyma kaybı var.işitme cihazı alıcaz.bir yandan da malulen emekliğle başvurucam.senin durumun bana örnek teşkil etti.inşallah sana ,eşime ve tüm bu hastalıkla yaşayanlara Allahım yardımcı olsun.

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar 04.10.2011 tarihinde görülen son dava sonucunda çıkan kararı paylaşıyorum: kocaeli 4.iş mahkemesi nin 2009/632 nolu dosyasında (kabul)kısmen kabul-kısmen red kararı verilmştir.uyap bilgilendirme servisinden gelen mesaj bu.buradan bir anlam çıkaramadım.gerekli diğer kesin ayrıntıları öğrendiğimde paylaşacağım.saygılar

daha avukat ile görüşme şansı bulamadım.fakat uyap bilgilendirme servisinden gelen yeni mesajıda paylaşmak istedim.kocaeli 4.iş mahkemesi nin 2009/632 nolu dosyasına 04.10.2011 tarihinde temyiz başvuru dilekçesi eklenmiştir....diğer ayrıntıları inşallah avukat ile görüşür görüşmez yazacağım.saygılar

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba avukatımdan aldığım bilgiler doğrultusunda bilgi eklemeye devam ediyorum.yerel mahkeme sonucunda davayı kazandık.ama karşı taraf hakkını kullanarak davayı temyize gitmiş.avukatımın dediği temyiz sonucunda emekliliğim yatmayacak.Çünkü Yüksek Sağlık Şurasının raporu kesin olmakla birlikte itiraz dahi yapılamıyormuş. bu temyiz davalarıda 8 ay ile 1 yıl arasında sürüyormuş.şimdi yerel mahkemenin gerekçeli kararı yazmasını bekliyoruz.gerekçeli karar yazıldığı zaman mahkeme esas numarasını ve mahkeme karar numarasını avukat tarafıma ulaştıracak.böylece temyize giden dosyamı yargıtay dosya sorgulama yöntemi ile takip edeceğim.şimdilik bu kadar.saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Ooof of. İnşallah sonu güzel olur da bunca uğraşa değer.

Üye
    hayrettin-nami1 Avatarı

Gerçek Adı
    hayrettin
    Son Giriş
    13.02-2017
    Saat
    19:07
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    the denizfeneri kardeşim yazına yeni ulaştım.eğer şu gün olmuş sonuca ulaşamadınsa benimde aynı yöntemi kullanarak bulmuş olduğum çareyi açıklayayım.önce e- devlet şifresi alacaksın postanede 1 lira verip.sonra e-devlet e gireceksin internette.orda bimer var oraya gir,olguğu gibi derdini anlat.kardeşim 5 gün içersinde sana sgk. dan gel belglerini verelim,veya ne ise cevap gelir. ALLAH yardımcımız olsun.selamlar.

Sayfa 9 / 11 İlkİlk ... 567891011 SonSon