Sayfa 8 / 11 İlkİlk ... 4567891011 SonSon
Toplam 163 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehmetekrem Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ekrem
    Son Giriş
    03.09-2016
    Saat
    05:43
    Yaşadığı Yer
    batman/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    biz engelilere bunca zorluk çıkarılıyorsa sağlamlara ne demeli YUCE RABBİM bu ülkede yaşıyan herkesin yardımcısı olsun.

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar.1 temmuz günü yeni bir davam daha var.fakat bundan önce aldığım yeni bir son daika golünü sizinle paylaşmak istiyorum.

Kocaeli 4. iş mahkemesi 2009/632 esas sayılı dosya numarası ile beni bir üniversite hastanesinin nöroloji ve fizik tedavi ana bilim dallarına yeniden muayne edilmem için sevk vereceklermiş.
    alacağım bu rapora göre davam sonuçlanacakmış.

şimdilik bu kadar. saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Oooof of!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

ben bişey anlamadım baştan sona soluksuz okudum resmen delirtir adamı bu süreçler ama 1944 günle nasıl emekli olacaksınızki ben bunu anlamadım 3600 gün istemiyorlarmı...

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

erdal akbay arkadaşıma cevap:1800 günlede emekli olursunuz.ama gerekli şartları oluşturduğunuzda...nedir bu şartlar?önce ilk işe girdiğinizde maluliyet derecesinde hastalığınızın olmaması gerekiyor.benim malulen emeklilik başvurusu yaptığımda bu oran kanunda %67 idi.ama sonra yapılan sözde oran indirimi ile bu %60'a indi...ne güzel 67 iken 60 olmuş diyebilirsiniz...ama hiçte öyle değil...bu seferde yeni rapor yönetmeliğine takılıyorsunuz...bırakın %60 almayı kagıt üzerinde sağlam bile oluyorsunuz.ikinci şart ise 10 yıllık sigortalı olmanız gerekiyor.ilk sigortalı olduğunuzda maluliyet derecesinde hasta olmadığınızı kanıtlamak ve bu raporla vergi indirimi almış olmanız gerekiyor...sanırım soruna cevap verebilmişimdir...verdiğim cevapta yanlışlık varsa özür dilerim.saygılarımla.

bugün zor bela kocaeli adliyesine gittim.adliye sarayına girişte ilk engeli merdivenlerde aşmam gerektiğini fark ettim.yaklaşık olarak saymadım ama 20 tane falan merdiven vardı.bu merdivenlerle savaşırken neredeyse yeni bir arıza ile karşılaşmak üzereydim.düşme tehlikesi yaşadım.4.iş mahkemesi kalemmemuruna gittim.dosyamı çıkarttım.sevk için hazırlık yapıyorlar derken davama bakan hakimin izinli olduğunu öğrendim.nöbetçi hakimde sevk etmeyince yine olmadı.yarın mahkemem var.yeni rapor ulaşmadığı için büyük bir ihtimalle 2 ay sonraya ertelenecek.beklemeye devam...

yalnız kalem memurundan aldığım bir fotokopi çıktısınıda paylaşmak istiyorum...

YÜRÜTÜLEN İŞLEM ÖZETİ:

SGKB maluliyet ve sağlık kurulları daire başkanlığından elden temin edilen 16.10.2008 tarih,440466 sayılı yazısında belirtilen,T.C.S.B.gebze fatih devlet hastanesinin 17.01.2008 tarih,467 sayılı,T.C.kocaeli üniversitesi araştırma ve uygulama hastanesi nöroşirürji ana bilim dalının 14.04.2008 tarih ,314 sayılı,ortopedi ve travmatoloji ana bilim dalının 14.04.2008tarih,313 saylı,T.C.S.B.göztepe eğitim ve araştırma hastanesinin 13.08.2008 tarih,3509sayılı,hastane ismi belli olmayan 14.04.2008 tarih,312 sayılı ve 14.04.2008tarih,315 sayılı sağlık kurulu raporlarına göre malul durumda sayılmış ise de;adı geçenin 506 sayılı kanuna tabi iş yerine maluliyetini gerektiren arıza ile girmesi nedeni ile aynı kanunun 4958 sayılı kanunun 33 .maddesi ile değişik 53.maddesinin (B) fıkrası uyarınca sigorta yardımlarından yararlanamayacağına anılan daire başkanlığınca karar verilmiştir.ayrıca dosya içerisinde mahkeme istemli T.C.S.B. darıca farabi devlet hastanesinin 05.02.2009 tarih ,H351 sayılı sağlık kurulu raporu mevcut bulunmamaktadır.

gelelim öne sürdükleri red gerekçesine: ilk işe girdiğimde maluliyet derecesinde sakat olmadığımı aldığım rapor ve bu raporla aldığım vergi indirimiyle kanıtlamıştım...galiba emekli olamamam için ellerinden geleni yapacaklar...

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yılan hiayesine dönen emeklilik davam bugün 30.09.2010 tarihine ertelendi.
    büyük bir ihtimalle davama bakan hakimin izinli olmasından dolayı kocaeli üniversitesi hastanesine sevkim gerçekleşmemişti. ve istenilen heyet raporu mahkemeye ulaşmayınca yine ertelendi...
    dava ile geçen bunca zamandır ssk primlerimi yatırsaydım daha iyi olacaktı.

neyse herşeyde bir hayır vardır.

saygılar

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Hey Allahım yine mi ertelendi.. Senin davan bana Kemal Sunal'ın Davacı filmini hatırlatıyor.. Mahkemeye gide gele neden davacı olduklarını bile unutuyorlardıya o işte.. İnşallah biran önce sonuçlanırda rahat edersin Hakkı.. Tabii beklediğin gibi bir sonuçla inşallah..

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeniden mrb...mahkeme istemli yeni rapor için 14 eylül 2010 tarihinde kocaeli üniversitesi fizik tedavi ve ana bilim dalında yeniden heyete girdim.fakat hastane ve adliye arası en fazla 20 dakika olmasına ragmen heyet rapor sonucum 30 eylül duruşma günümde mahkemede olmadı.ve dolayısı ile yine ertelendi.bu sefer ki tarih 20.01.2011...artık yine bekle dur...saygılar

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yettii gari ne kararsızmış bu hakim amca yaa bir karar veremedi gitti.. Güler misin ağlar mısın resmen... Sabır diliyorum yine sana Hakkı sabııır.. Hayırlısıyla bir sonuçlansa senin şu davan vallahi çok sevinicem senin adına benim canım azalıyor her defasında ertelendikçe yani.. İnşallah bu defa sonuçlanır ertelenmeden..

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi ve güzel dileklerin için teşekkür ederim havva

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün görülen dava sonucum hakkında 28.06.2011 tarihine yeni bir gün verilmiş.neymiş mahkemenin istediği en son üniversite raporum yüksek sağlık kuruluna gidecekmiş.yazışmalar vs.. uzun sürüyormuş.ben böyle adaletin.....

kusura bakmayın.hayatım pamuk ipliğine bağlı beyin ve omurilik tümörleri... 2009 dava açmışım sene 2011 olmuş. zaten 3 sene daha prim yatırsam emekli oluyordum.

Askıda Üyelik
    kuşcu Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz
    Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    20:19
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu süreçleri posta yoluyla bildiriyorlar benim de hala devam ediyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

bu ilkenin en büyük yarası adalet sistemi! Her açıdan bu böyle...

Üye
    bilbuhli Avatarı

Gerçek Adı
    faruk
    Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sene 1998 açmış olduğum bir davam var ve bugün 2011 çeşitli dava süreçleri oldu ve şimdi dosyalar temyizde.Temyizden ne çıkacağı meçhul.Karar onanırsa ne ala red olursa yine devam.uzun lafın kısası Adalet mülkün temeli değilmiş.!!!

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    alah kolaylık versin geçiken adalet adalet degildir zülümdür benide zamanında cok oyaladılar hastane hastane dolaştırdıla 2kere an karadan döndü ama kısmet mahkemeye düşmeden halloldu inşalah sizde hakınızı alırsınız

Sayfa 8 / 11 İlkİlk ... 4567891011 SonSon