Sayfa 7 / 11 İlkİlk ... 34567891011 SonSon
Toplam 163 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    dün akşam avukat arkadaşımla görüştüm.şubat ayında gerçekleşecek olanın son dava olduğunu hakimin kararını açıklayacağını söyledi.sonuç hakkında ise avukat arkadaşım her hangi bir tahmin yapamayacağını söyledi.bütün evrak ve dosyaların hakimin elinde olduğunu ve elinde geldiğince beni savunduğunu ekledi...artık son söz için adaletin terazisine güvenmek kalıyor galiba...bu arada sayın bülent bey bu konu başlığını nasıl değiştirebilirim?malum artık 5 ay değil! 2 sene oldu...saygılarımla

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Hakkı ilk sayfada belirtiliyor davanın iki yılı bulduğu yani başlığı değiştirmek gerekmiyor kardeşim..Tekrar sabır diliyorum inşallah hayırlısıyla atlatırsın bu süreci..

http://www.engelliler.biz/forum/emek...html#post73517

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba dostlar...kaldığımız yerden bilgi vermeye devam ediyorum.
    bugün görülen davamdan da her hangi bir sonuç çıkmadı. ve 06.05.2010 tarihine saat 09:00'a yeni bir gün verildi...

benim anlamadığım bu kadar aptalca bir işleyiş olamaz. bütün resmi bilgi ve belgeler ellerine verilmişken bu kadar uzatmanın ne anlamı var bilmiyorum. ondan sonra lafa geldi mi omuzumuzda çok yük var diye ağlarlar... senin eline ve önüne bütün belge ve bilgiler sunulmuşken aylardır benim boşa zamanımı çalıyorsun. bu şekilde bir sürü davanın olduğuna eminim...
    saygılarımla

Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    00:18
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dogru ssoyluyosun hakkı butun belge ellerinde uzar gider sanki cinayet davası araştırıyorlar benimde 3 sene oldu bagkura itirazet adli tıpagit hepsi bitti şidi sonuca geldi şimdide 4 aydır adli tıptan rapor gelmiyo mahkemeye

yarın ölüp gitsez herşey kapanacak eher bu emeklilikler hakkımızsa ne olac ben7 yıldır mücadele ediyorum benim gibi niceler var soylüyecek söz bulamıyorum

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

avukat arkadaşımdan dava hakkında aldığım bilgiyi paylaşmak istiyorum.ve bu konuda ne anladığınızı bilmek istiyorum...aşağıdaki yazı tamamen avukat arkadaşımın beni bilgilendirmek adına mail yoluyla gönderdiği nottur.

Su ana kadar olumsuz bi durum yok... Bu gün verilen kararı yazıyorum sana...
    Dosyanın Sosyal sigortalar Yüksek sağlık kuruluna gönderilerek davacının çalışma gücünün 2/3 oranında kaybedip kaybetmediği ile malullüğünün başlangıç tarihinin tespit edilerek rapor halinde gönderilmesine karar verildi....

bu kadar saygılarımla...

birşey dikkatimi çekti benim bir önce yazdığım mesajda yazılarımı kim sildi?neden sildi?özgürce içerisinde hakaret olmadıktan sonra istediğimi yazamayacak mıyım?

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın bülent bey dava durum raporundan sizin ağzınızdan da yorum dinlemek isterim.artı yazdığım bir cümle neden silindi o konuyu merak ettiğimi yazmıştım.

Üye
    Brusk Avatarı

Son Giriş
    04.03-2014
    Saat
    18:19
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sevgilii kardeşim senin bu yıllara varan mücadelen ve sıkıntıların konusunda işin sonuna gelmiş sayılırsın aslında bu husustaki kaderini şimdi Yüksek saağlık şurasının vereceği karar belirleyecek orası ne derse senin için mahkemede ona göre karar verecek yani evet bu kişinin 2/3 ya da % 60 işgücü kaybı var derse mahkemede ona göre seni emekli edecektir

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk malulen emeklilik baş vurum red edilince durumu bimer'e şikayet etmiştim. o zamanlar tarih 07.01.2009 gösteriyordu...bimer'e ettiğim şikayete 09 Şubat 2009 12:25'te sgk tarafından yanıt verilmişti..yanıtta diyordu ki:

kimden hakkı ergün <thedenizfeneri@hotmail.com>
    kime esirakaya@sgk.gov.tr,
    ergunhakki@gmail.com
    tarih 09 Şubat 2009 12:25
    konu RE: bimer talebiniz....
    gönderen hotmail.com
    ayrıntıları gizle 09 02 2009

> Subject: bimer talebiniz....
    > Date: Mon, 9 Feb 2009 10:52:05 +0200
    > From: esirakaya@sgk.gov.tr
    > To: thedenizfeneri@hotmail.com
    >
    >
    >
    > Sn: Hakkı ERGÜN

> 07.01.2009 tarihli iletiniz incelenmiştir.
    >
    > Raporlarınız "506 sayılı Kanunun 53. maddesinin (A) fıkrasına göre malul durumda sayılmış iseniz de; aynı Kanuna tabi işyerine maluliyetini gerektiren arıza ile girmeniz nedeniyle, aynı maddenin (B) fıkrası gereğince malullük sigortası yardımlarından yararlanamayacağınıza" Karar verilmiştir.
    >
    > Arzu ettiğiniz takdirde dosyanızın Yüksek Sağlık Kurulunda incelenmesini bağlı bulunduğunuz Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğümüze müracaat ederek isteyebilirsiniz.
    >
    > Bilginizi rica ederim.

o zaman beni malul durumda sayanlar acaba şimdi ne karar verecek?kara kara düşünmeye başladım.her halde benim ki sonu görünmeyen kör kuyu gibi birşey oldu.

Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    00:18
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mahkeme yüksek saglık kurulunun raporuna degilde daha cok adli tıpın raporuna itibar eder
    daha önceden saglıklı diyen şimdi saglıksız derse tam sacmalık olur benim gibi
    iki kere saglamsın diyenler ücüncüsünde daha önceden böyle rahatsızlıgın vardı dediler bir dedikleri ötekini tutmuyo
    inşallah iyi bir karar cıkarda uüzün güler hakkı kardeşim
    bizim gibilerin hayatını sürdürmesi icin maddiyata cok ihtiyaci var

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Burada benim yorumumu gerektirecek bir şey yok ki. Süreç işliyor. SGK kararını verecek, ancak ondan sonra bakacağız duruma...

Not: Konuyla ilgisiz politik sataşma içerdiği için mesajındaki birkaç satır silindi. Amaç emekliliğine dair bilgi alışverişinde bulunmak, yoksa polemik kovalamak değil. Di mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk önce sevgi ve saygılarımı sunmak isterim.bülent bey ve diğer arkadaşlar benim polemik kovalayacak durumun ve niyetim yok. sadece istenince bazı şeylerin hızlı olabileceğini anlatmak için o örneği vermek istemiştim...
    dediğim gibi bütün bilgi ve belgeler ellerindeyken bu kadar bu kadar uğraştırılması zouma gidiyor. bu beklemekten çok kaybedilen zaman beni üzüyor .aptalca bir karar yüzünden red edilmesinden korkuyorum. üstüne üstlük ben nf2 hastasıyım. ve bu hastalığa bağlı olarak beyin sapına bası uygulayan 2 tümörüm var. omurilikte ve vücudun diğer yerlerinde olanları saymıyorum.
    ssk'sız bir insan böyle bir hastalığa sahipse daha çok korkuyor .Allah korusun bu tümörler sorun çıkartırsa ssk olmayınca ne yaparım diye sürekli düşünüyorum.
    tekrar belirtmek isterim benim polemikle veya anlamsız kavga ve tartışmalarla işim olmaz. yine dediğim gibi o sadece bir örnekti.
    saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Biliyorum Hakkı. Sen sorduğun için ben de yanıt vermek durumunda kaldım...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar.UYAP SMS BİLGİ SERVİSİNE kısa mesaj yolu ile abone olduğum için dava dosyam hakkında ki her gelişme kısa mesaj olarak cep telefonuma gelmekte olup son gelen mesajıda buraya yazıp sizlerle paylaşmak istedim.

kocaeli 4.iş mahkemesinin 2009/632 nolu dosyasında yüksek sağlık kurulu başkanlığı'na Ankara birimine 04.03.2010 tarihinde müzakere yazılmıştır.

kısa mesaj böyle

saygılarımla

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaşlar aradan yaklaşık olarak 2,5 ay geçtikten sonra yine bu konuda sizlerle beraberim.
    benim emeklilik davam bir türlü son bulmayan brezilya dizilerine döndü .neyse yeni bilgiyi vereyim...

davam bu seferde 01.07.2010 tarihine ertelenmiş. gerekçe olaraksa daha önceki davada yüksek sağlık kuruluna gönderilen dosyamın geri dönmemesi.
    bu kadar hantal ve saçma işleyen bir sistem olamaz. 04.03.2010 tarihinde yüksek sağlık kuruluna gönderilmişti. hala tık yok. Allah'a şükr bu sorunlarım varken tümörlerim bana kötü süprizler yapmıyor. malum sigortam yok...........

saygılar

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Valla ben bildim bileli sen uğraşıyorsun arkadaşım inanki çok sevinicem hayırlısıyla bir sonuçlansa senin bu derdin..

Sabır, sabır ya sabır ..

Sayfa 7 / 11 İlkİlk ... 34567891011 SonSon