Sayfa 2 / 11 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 163 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    DİNÇ Avatarı

Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    18:30
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/KONAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Evet yeni emekli olmuş bir kişi olarak benimde evraklarım 10 ay falan sürmüştü yanlız benim aklıma takılan konu sen resmi yazı ile muaynelere girdiğin için yapılan tetkiklerden para alınmaması gerekiyor diye biliyorum Farkındayım beklemek çok sıkıcı ancak olumlu sonuç geldiğinde herşeyi unutuyorsun banada zamanında dendiği gibi bol köpüklü kahve bekliyor seni işin sonunda inş.

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili dinç arkadaşım ben rapor çıkartırken para vermiyom.şahsımın beyninde,omuriliğinde ve vucudumun çeşitli yerlerinde nörofibromatozis 2 hastalığına bağlı olarak tümörler var olduğu için sürekli yani 2-3 ayda bir kontrol altında olmam gerekiyor.buda özel bir hastanede yapılıyor.ve malum muayne ücreti film ücretleri cepten çıkıyor...sigortam olmadığı için sskyada para ödüyom..

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba dostlar.sizleri bilgilendirmeye devam....kocaeli sigorta il müdürlüğünden bana gelen davet kağıdı üzerine 21.07.2008 günü oraya gittim.bu sefer benden istenen:
    muayne bulgularını içerir asker sakat raporunun temini...ben askerlikten muaftım ve bu muafiyeti 19.03.1998 de T.C. DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 600 YATAKLI DENİZ HASTANESİ GÖLCÜK'TEN ALMIŞTIM.bir diğer istenen belgede NÖROFİBROMATOZİS nedeniyle ilk kez tanı alıp takip ve tadavi gördüğü nöroloji kliniğinde başlangıcından beri hastalığın seyrini(kas gücü,ataxi vb olup olmadığını varsa derecesini içerir resmi onaylı epikriz temini...şimdi bu hastalığın ilk teşhiside 01.01.1996 da kondu.dün gittiğim doktorlar beni hatırlamazken 12 sene evvelki doktorlar beni nasıl hatırlasın.aklım almıyor.neyse şimdi bu istenen 2 evrak için uğraşacam birazda.saygılar

Üye
    Limooni Avatarı

Gerçek Adı
    Limooni
    Son Giriş
    01.06-2016
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    Lemoon City
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım,belki haklısın doktorlar seni hatırlamayabilir ama hastanenin arşivi seni hiç unutmaz mutlaka hatırlar.. :lol: Senin tedavi sırasında oluşan dosya mutlaka arşivde saklanıodur..ordan araştır eski raporlanını...ben 20 yıl gecmesine ragmen 9 eylül üniv. hastanesindeki raporlamı buldum bir kac yıl önce, beni hiç unutmamış görür görmez tanıdı..... :? :lol: :lol:

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

T.c. Deniz kuvvetleri komutanlığı 600 yataklı deniz hastanesi gölcük'ten almış olduğum askere elverişli değildir raporumun örneğini 23 temmuz 2008 itibariyle sigorta müdürlüğüne kendi ellerimle teslim ettim....benden istenen diğer bir olay olan hastalığıma dair ilk teşhis ve tedaviyi yapan göztepe eğitim ve araştırma hastanesine 24 temmuz 2008 itibariyle gittim.ve bana sizlerinde yakından aşikar olduğu çarşaf gibi bir sağlık kurulu rapor kağıdı verildi....12.08.2008 günü saat 13:00 de burada ol dendi.bunlar dışında yüzüme bakan olmadı...hastalığın nedir?problemler nelerdir soran olmadı yani...sıfara sıfır elde var sıfır?12.08.2008 'e kadar...

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar.en sonunda son olarak sevk etmiş oldukları göztepe eğitim ve araştırma hastanesindede ilk önce konseye daha sonrada heyete girdim.bayag bi uğraştım ama inşallah buna deger.göztepe eğitim ve araştırma hastanesine ilişkin tarihi notları ve teşhiside sizlerle paylaşayım....
    24.07.2008 ilk başvuru
    12.08.2008 konseye giriş
    13.08.2008 heyete giriş ve bunlar sonucunda konulan teşhis...TETRAPAREZİ.................bakalım yine beklemeye başladık ALLAH'tan hayırlısı.saygılar

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben kocaeli-gebze-darıca'da ikamet etmekteyim.hastalığım ve özrüm dolayısıyla çalışamadığım için 23.07.2008 tarihinde izmit sigorta müdürlüğü tarafından maluliyetimin raporlanması için ssk göztepe eğitim ve araştırma hastanesine sevk edildim.24.07.2008 tarihinde hastaneye başvurdum.yine 12.08.2008 tarihinde konseye sokuldum.ve son olarak 13.08.2008 tarihinde hastanenin sağlık kuruluna girerek TETRAPAREZİ teşhisli rapor aldım.o günden bugüne kadar her hangi bir ses çıkmadığı için bilgi edinme kanunu kapsamında izmit sigorta müdürlügüne yazmış olduğum mailin cevabında aynen şu yazmaktadır:son malüliyetine istinaden en son Genel Müdürlük Göztepe Eğitim Hastanesi Sevkini iştemiş biz 23.07.2008 tarihinde sevk etmişiz Hastaneden Rapor bekliyoruz.
    Bilgilerinizi rica ederiz.
    şimdi benim merak ettiğim bu rapor ilgili yere hastaneler tarafından ne kadar bir süre zarfında yollanıyor?bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.beni bilen arkadaşlar biliyor.malulen emeklilik için ilk başvurumu 07.01.2008 tarihinde izmit sigorta müdürlüğüne yaptım.o günden bügüne kadar 3 defa heyete girmeme ragmen hala beklemedeim.en son heyette TETRAPAREZİ teşhisi kondu..
    saygılar

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar.şimdi şöyle bir konuda fikrinizi bekliyorum.yardımcı olursanız sevinirim....

ben özrüm ve hastalığım dolayısıyla 7 ocak 08 de malulen emeklilik başvurunda bulundum. 7 ocaktan 12 agustos taihine kadar 3 kere hastaneye sevk edildim. ve en son sevkim 23.07.2008 tarihinde Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine gerçekleşti.
    12.8.08 de bu hastanedede sağlık kuruluna girerek işlemi tamamladım. Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkımda düzenlediği Sağlık Raporunu 28.08.2008 tarihli 19618 sayılı yazısı ekinde Müdürlüğe göndermiş ilgili Rapor Müdürlük tarafındanda 05.09.2008 tarihinde intikal etmiş 12.09.2008 tarihi itibariylede Genel Müdürlük Malüliyet İşleri Dairesi Başkanlığına göndermiş.
    bunları bilgi edinme kanunundan yararlanarak yeni öğrendim.
    şimdi 12.09.2008 tarihinde maluliyet daire başkanlığına giden evraklar orada ne kadar süre bekleyip sonuçlanıyor?
    saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Şu andan itibaren 10 gün içinde bir gelişme bekle.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 07.01.2008 tarihli malulen emeklilik başvuru talebim bugün adresime gelen evraktan öğrendiğim kadarıyla red edilmiş.hastalık ve arızalarıma göre çalışma gücümün 2/3'sini kaybetmediğime karar vermişler.şimdi bu durumda ne yapabilirim?hastalığım dolayısıyla 20 nisan 2006 tarihinden beri çalışamadığım gibi evdende dışarı çıkamıyorum.buna itiraz etmek istiyorum.ama nasıl?nereye?beni acilen bilgi sahibi yapın lütfen....saygılarımla

Üye
    Limooni Avatarı

Gerçek Adı
    Limooni
    Son Giriş
    01.06-2016
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    Lemoon City
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hastalığının calışmana engel oldunu belirterek olumsuz gelen rapora bi itiraz dilekçesi yaz, bunu ssk il müdürlüğüne ver onlar senin işlemi tekrar baslatır

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hastalığınızın çalışmanıza engel olduğu, gelen özür oranının tekrar değerlendirilmesi için Kuruma itiraz ederek tekrar Rapor için müracaat edebilirsiniz. Yine ikna olmazsanız ederek Hakem hastaneye sevkinizi isteyin. Şayet bu yapılmazsa iş mahkemesine dava açın ve Mahkeme kanalıyla rapr alın. Aldığınız rapordaki oran sizin malül olmadığınız mahkeme kararıyla hüküm altına alır.

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.birşey daha bu dilekçeyi nasıl yazmalıyım?bir örneğiniz var mı?yol gösterin lütfennn

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Red yanıtını sana yazan kuruma,

• ...'na

... tarihinde yapmış olduğum malulen emeklilik başvurum ... tarihinde reddedilmiş bulunmaktadır. Ne var ki sağlık koşullarım çalışmama engel olmaktadır. Bu sebeple, itiraz hakkımın işleme konulmasını, Hakem hastanesine sevkimi ve maluen emeklilik başvurumun yeniden değerlendirilmesini arz ederim.

adın soyadın
      tc kimlik numaran
      sigorta sicil numaran
      iletişim bilgilerin
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    şimdi arkadaşlar 07.01.08 tarihli malulen emeklilik başvurum reddedildi.bunu söylemiştim.ve pazartesi inşallah itiraz dilekçemi verecem.ve işlemlerimi yeniden başlattıracam.sitemizden sayın bülent beyin tavsiyesi üzerine şöyle bir dilekçe yazdım.

• T.C.
      SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
      KOCAELİ SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ’NE

07.01.2008 TARİHİNDE YAPMIŞ OLDUĞUM MALULEN EMEKLİLİK BAŞVURUMUN 16.10.2008 TARİH VE 440466 SAYILI YAZIYLA REDDEDİLDİĞİ TARAFIMA BİLDİRİLMİŞTİR. NE VAR Kİ 2006 TARİHİNDEN BU YANA İÇERİSİNDE BULUNDUĞUM SAĞLIK KOŞULLARIM ÇALIŞMAMA ENGEL OLMAKTADIR. BU SEBEPLE, İTİRAZ HAKKIMIN İŞLEME KONULMASINI, HAKEM HASTANESİNE SEVKİMİ VE MALULEN EMEKLİLİK BAŞVURUMUN YENİDEN DEĞERLENDİRİLMESİNİ ARZ EDERİM.
      HAKKI ERGÜN
      TC NO: 2921........
      SSK NO: 4101.......
      ADRESİM:
      TEL: 0262 745.....

bu başvurum sonucunda bu sefer kabul edilirse ve emekli olmama karar verilirse ilk başvuru tarihim olan 07.01.2008 mi geçerli olacak yoksa yeni tarih mi? malumunuz yeni yasaya göre maaşlar düşürülmüştü yanılmıyorsam. saygılar

Sayfa 2 / 11 İlkİlk 123456 ... SonSon