Sayfa 10 / 11 İlkİlk ... 67891011 SonSon
Toplam 163 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hakkı bey devamlı sizin mahkeme sonuçlarını takip ediyorum çünkü senin mahkemenle tarihleri aynı arada sadece 1 ay var sen yerel mahkemeyi kazandın ben kaybettim ama temyizdede kaybettim tabiki çok şaşırdım 1ay içinde ceva geldi bukadar kısa zamanda senin yolu ne oldu

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

uzun bir aradan sonra yeniden merhaba arkadaşlar. 04.10.2011 tarihinde gö

rülen son dava sonucunda yerel mahkeme beni emekli etmiş fakat dosyam yargıtaya gitmişti.14.12.2011 tarihinde ise dosyam yargıtaya ulaşmış.

yargıtay da temyize giden dosyamı 27.02.2012 onadı ve 18.04.2012 tarihinde de dosyamı kapatarak sgk ya postaladı.

artık sgk dan haber bekliyorum. emeklilik işlemleri ne kadar sürdürürler bilmiyorum.(lafa geldi mi 2 günde sonuçlanacak diyorlar ama) sonunda çok şükür emeklilik işlemlerim onandı.

en baştan beri bana yardımcı olan ve desteklerini esirgemeyen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim.saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Hayırlı olsun. Uzun ve zor bir süreçle oldu ama, şükür, lehine sonuçlandı...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakkıbey bukadar sabrın sonunda şükürler olsun allaha güzel haber adınız çabanız boşa gitmedi hayırlı olsun emekliliğiniz darısı bana ve tüm arkadaşlara

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet çok şükür sabrın sonu selamet misali dayandım ve sonunda emelime ulaştım.ama şimdide yargıtay temyize giden dosyamı 27.02.2012 onadı ve 18.04.2012 tarihinde de dosyamı kapatarak sgk ya postaladı. artık sigortamın başlaması ve emekli maaşı çekmek için sgk yı ne kadar beklerim bilemiyorum..bu sigortasızlık yüzünden senelerdir fizik tedaviden mahrum kaldım.ve sorunlarım arttı.inşallah zorda olsa ulaştığım bu güzel sonuca bütün arkadaşlarım ulaşır.saygılar

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar haklı olduğum halde ret edilen malulen emeklilik sorunum için 17.04.2009 tarihinde sgk ya dava açmıştım. 10.ve son davam 04.10.2011 tarihinde görüldü .ve yerel mahkeme emekli olmam için karar verdi.
    derken dosyamız yargıtaya taşındı. dosyamızın yargıtaya ulaşma tarihi ise 14.12.2011 dir.27.02.2012 tarihinde Yargıtay dosyamı onayarak emekli olabilmem için karar verdi. yine Yargıtay 18.04.2012 tarihinde dosyamı kapatarak sgk ya postalamıştır.

sosyal sigortalar yüksek sağlık kurulu ise 08.04.2011 tarihinde aldığı karar ile maluliyet başlangıcımı 14.04.2008 olarak onamıştır.
    kontrol muaynesine gerek yok demiştir. başka birinin sürekli bakımına ihtiyaç yok demiştir.halbu ki ben %80 ağır özürlü ve tetraparazi teşhisi konmuş biriyim.yaklışık olarak 6 senedir yardımsız olmuyor yani.
    neyse Yargıtay 18.04.2012 tarihinde dosyamı kapatarak sgk ya postaladı. hala ses seda yok.6.ayda bitmek üzere. bunu n bu şekilde uzun sürmesi normal mi? İşlemler ne alemdedir? Daha ne kadar bekleyeceğim?
    Nasıl araştırıp öğrenebilirim? Bu konuda az çok bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.saygılar

tetraparazi=tetraparezi veyahutta quadrparezi ; her iki kol ve her iki bacata ileri derecede hareket kaybı , his kaybı ve reflekslerde kısmi bozulma demektir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

6 ay uzun bir süre. BİMER kanalıyla konuyu takip et derim.

Bence bu süreç tamamlansın, aylık bağlansın. 3-5 ay sonra başka birinin sürekli bakımına muhtaç olduğuna dair rapor alıp, aylığın yükseltilmesi için başvuru yap.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın bülent bey cevabınız için teşekkür ederim.galiba bir yanlış anlama oldu..
    son davam 04.10.2011 tarihinde görüldü .ve yerel mahkeme emekli olmam için karar verdi.ama bu davadan sonra dosyam yargıtaya taşındı.27.02.2012 tarihinde Yargıtay dosyamı onayarak emekli olabilmem için karar verdi. yine Yargıtay 18.04.2012 tarihinde dosyamı kapatarak sgk ya postalamıştır..dediğiniz gibi olayı bimere taşıyacağım ve şikayet edeceğim.ama avukat arkadaşımdan cevap bekliyorum.bu hafta içi izmit sgk müdürlüğüne gidip araştıracaktı.alacağım yanıta göre bimeri ya devreye sokacağım yada tamam diyeceğim..facebook arkadaşlarım arasında sosyal güvenli uzmanı var konumu onada sordum.sgk ya git yerel mahkeme ve yargıtay sonucunu işleme sokmadığınız için sizi şikayet edeceğim dava açacağım dememi istedi...sosyal sigortalar yüksek sağlık kurulu ise
    08.04.2011 tarihinde aldığı karar ile maluliyet başlangıcımı 14.04.2008 olarak onamıştır...toplam gün sayım 1944...topşlam kazanç ise 32,504.43 tl..asgari ücret üzerinden yattı hep...ne kadar aylık bağlanabilir?saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

750 tl gibi bir aylık bağlanır diye düşünüyorum.

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba nihayet uzun uğraşlar sonucu kazandığım emeklilik hakkım için dün 23.07.2012 tarihinde tahsis talep ve beyan taahhüt belgesi formu doldurdum.orada görevli olan bayanın söylediği ağustos ayı içinde sonuçlanır.saygılar

Üye
    erşin Avatarı

Son Giriş
    26.02-2016
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hadi bakalım hayırlı olsun, darısı diğer arkadaşların başına

Üye
    Lascort Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    10.09-2012
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadasım gercekten cok zor bı süreç yasamissin ama tebrik ederim seni yılmadan usanmadan hakkını aradığın icin simdi benimde bı sorun olacak ben 2008 yılında bı kaza geçirdim 3 yil tedavi aşaması sürdü gecen sene Haziran ayında is bası verdiler bende hemen SGK dilekçe yazdım is kazasi sonucu geçirmiş oldugum kaybın ne kadar olduğunu ogrenmek icin tam bir yil ugrastirdilar hiç bıkmadan bu zorlu süreci tamamladım simdi 100/77 surekli is gormezlik raporum var ve 1000tl üstünde maaş alıyorum
    malulen emeklilik icin seneye Ağustos ayında tamamlıyorum

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar... 3 sene süren mahkeme sonucunda kazandığım malulen emeklilik hakkım için 23.07.2012 tarihinde tahsis talep formu doldurdum..orada bulunan yetkili kişi ağustos ayı içinde sonuçlanır demesine karşın eylül ayını ortaladık..daha tık yok..bakalım keyifleri ne zaman gelecekte işlemleri bitirecekler.saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bana sorsan bu ay kesin maaş alırsın derdim...

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim sağlık sorunlarımı ve malulen emeklilik için çektiğim sıkıntıları takip eden ve okuyan arkadaşlar bilir.ben yine de ufak bir hatırlatma yaparak konuya girmek istiyorum.Ben 7 ocak 2008 tarihinde izmit sigorta müdürlüğüne hastalığım dolayısıyla çalışamadığım için malulen emeklilik baş vurusu yaptım.ve haklı olmama rağmen sürekli red edildi.bende hakkı mı aramak için 17.04.2009 tarihinde sgk'ya dava açtım.04.10.2011 tarihinde karar lehime çıktı.sonra dosyam yargıtaya gitti.yargıtayda 2702.2012 tarihinde lehime karar verip 18.04.2012 tarihinde dosyamı kapatarak izmit sgk'ya postalıyor.bende 23.07.2012 tarihinde tahsis talep formu dolduruyorum.soruyoruz ne zaman sonuçlanır?kesin ağustos ayında biter deniyor.iyi diyerek rahatlamış bir şekilde çıkıyoruz.ağustos ayı başlıyor ve neredeyse bitiyor.arayalım dedik.ne oldu ne bitti.sizin daha mahkeme ve yargıtay kararları elimize ulaşmadığı için işlem yapılamadı cevabı ile yıkılıyoruz.izmit sgk'nın hukuk bürosu avukatı ile görüşüyoruz.ben gönderdim diyor.benim tahsis talep formu doldurmamdan 3 gün sonra gerçekten göndermiş adam.kurumlar arasında DYS diye bir paylaşım olayı varmış.o şekilde göndermiş.neyse sgk'yı yine arıyoruz.ne zaman sonuçlanır?eylül ayı ortalarını bulur.yine iyi diyoruz.eylül ayı ortalarında arıyoruz ne oldu ne bitti.daha olmadı ama kesin eylül ayı sonuna doğru biter.bugün 2 ekim tık yok..oturdukları yerden iş yapmadan para alan insanlardan bıktım.senelerdir sigortam yok.adam gibi tedavi görememekten bıktım.gss adı altında her at 35 tl ayrı ödeyip sonra yine nf2 hastalığım için büyük ilaçlara ayrı para ödemekten bıktım.gerçekten bu insanlar akşama kadar devlet dairesini fuzuli işgal etmekten başka ne iş yaparlar?anlamış değilim.galiba bunların ki bankamatik işçiliği.salla başı al maaşı hesabı.saygılar

Sayfa 10 / 11 İlkİlk ... 67891011 SonSon