Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    doxograph Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan özmen
    Son Giriş
    23.02-2013
    Saat
    04:40
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benimde şöyle problemim var

%72 raporum var %70 zihinsel %7 ortepedik mallülen emekliliğe başvurdum çalışma günlermin dolması için bir yerde çalışlyor göründük 45 gün o esnada vergi indriminden yararlanma belgesini istediler sgk kurmundan ...onu da aldık o da onaylmış %72 olarak
    sgk beni hastaneye sevk etti tekrar ordanda %72 aldım
    sonra sonucu sgk (sakarya) kocaeli sgk gönderdi orası karar veriyor dedi bekle babam bekle ...
    bugün babmı yolladım sakarya sgk ya haber gelmiş mi diye o da bana bi kağıt geitrdi beni erenköy ruh ve sinir hastalıklarına sevk etmişler ordan da bir belge almam gerkiyormuş

teşhisim bi polarilaca yanıt vermyen 15 yıldır kesintisiz ilaç kulanıyorum ... çektiğim ızdırabı zaten tarif edemem ...

durum böyle sizce ben nasıl hareket etmeliyim yardımcı olursanız sevinrim saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Öncelikle bol bol küfredin! En güzel hareket yolu bence bu! Başka türlü dayanılmaz bu ceberrutluklara.

Maalesef sevk ettikleri yere gitmek zorundasınız.

Ama ben olsam bunca rapora rağmen hala başka hastanelere sevk eden memurları/kurumu BİMER'e şikayet ederim. Bişey çıkmasa bile o ceberrut bürokratların canı sıkılsın. Siz de onlara ne kadar sorun çıkartırsanız o kadar iyi bence.

Üye
    doxograph Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan özmen
    Son Giriş
    23.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 13/08/1973 doğumlu 14/01/1994 sigorta tarihli , bipolar affectiv bozukluk yaşayan biriym.
    ilk raporum 2006 % 40
    ikincisi 2009/2010 %72
    baltazar formülü ile yüzde 7 sağ diz menisküslü (dört kez ameliyat geçirdim kıkırdak deformasyonu başlamış) bipolar 70
    aktif olarak iş haytım oldu. 2006 dan beri çalışmıyorum 3600 günü doldurmak için 45 gün sigortalı gösterdik normal çalışma olarak vede vergi indirimine baş vurduk sonuç geldiğinde çalışlma sürem bitmişti ama ankardan bana % 72 rapor geldi ve bir sene vergi indriminden faydanalbilir. süre dolduğunda tekar kontrol gerkir diyor..
    sonra sgk malulen emeklilik için baş vurdum devlet hastanesine gönderdiler.. orda da heyt raporu aldım aynı :%72 onu sakarya sgk ya verdim onlarda izmit sgk gönderdiler .. orda kaldı en az bir ay sonra onlar da istanbul iç renköye gönderdiler orda psikloğa göründük sakaryada olduğumuz için üç kez git gel yaptık en az o da bir ay sürdü bugün git yarın gel hesabı ordan ne sonuç çıktı öğrenemdil sölemiyorlarmış.. onlarda sakarya sgk gönderdiler.. sakrya sgk izmitte gönderdi 08.03.2011 o tarihten beri bekliyorum ..

ne yapmalıyım aydınaltırsanız sevinirm bülent bey çok açık yazdım ki diğer arkadaşlarda bilgi olsun ..

günün birnde birisi bir acı ölçer icat ederse acının ölçüsüne göre dayanma madalyası almak isterdim ...çünkü bizm rahasızlıklar gönürde birşey yok bide insnaları iandırmaya çalışmakla geçti ömrümüz hele türk toplmunda...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Gökhan kardeşim bol bol küfür edebilirsin bu adamlara malulen emekli olamaz isen 2 yolu kullanırız bizde zaten kazanılmış bir vergi ind. hakkın var bu hak ile erken emekli olabilirsin.Erken emekli olur ise Vergi ind.için ise kontrol tarihinde sgk seni sevk eder hiç olmaz ise maaş alırsın...
    2.derece vergi ind.hakkın olduğuna göre 15 yıl 8 ay 3680 güne tabisin
    14.01.1994+15 yıl 8 ay : 15.09.2009 da emekli olabilirdin
    3600 gün olan primini 80 gün daha prim ödeyerek erken emekli olabilirsin...

Üye
    doxograph Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan özmen
    Son Giriş
    23.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler bakalım kakrarın çıkmasını bekliyorum çile bülbülüm çileeeeee

Üye
    doxograph Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan özmen
    Son Giriş
    23.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben başvurdum beni yapmadılar bülent bey konuyu açıklıyorum size;

sayı:13.SGK.4.54.01.00./30_3841185_H.Parla 20.04.2011
    konu:malulyetiniz

ilgi:24.09.2010 tarili dilekçeniz..
    hakkınızda düzenlenen sağlık kurulu ve ekleri maluliyet ve sağlık kurulları daire başkanlığınca 5510 sayılı kanunun malul sayılma başlıklı 25.maddesi ve çalışma gücü
    ve meslekte kazanma gücü kayıp oranı tespit işlermleri çerçevesinde incelenmesi
    neticesinde; çalışma gücünüzün %60 nı kaybetmediğiniz kararına varılmıştır..
    bilgilerinize rica ederim

not: bana bildirilen bukadar vergi imndirmi almıştım %72 ama 1 yıl sonra tekrar başvurmak gerkiyormuş diye yazıyordu devlet hastesindende :%72 raporum vardı sanırım en son erenköy ruh ve sinir hastalılkları onaylmadı ne dedi hiç bir şeklde bilginedirlmedim hep kurmlar arasında giti geldi meseller sonuçta olumsuz oldu ...

şuanda içine düştüğüm hüsranı tahmin edemzsiniz....allah adil olmayanlara hak etiikleri zulmu dünyadada gösterir .. bu konuda nasıl hareket etmeliyim bilgilendrirseniz sevinirm..

gökhan özmen/ sakarya

Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

maluliyet cetveline göre malul olduğunuzu düşünüyorsanız bence konuyu yargıya taşı derim!!!

Üye
    doxograph Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan özmen
    Son Giriş
    23.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nereye baş vurmam gerkiyor masrfaım çıkarmı ekonomik açıdan sıkıntıya grimek istemiyorum zaten iyi değil

Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

detaylı bilgiyi avukattan alırsan daha resmi bilgi öğrenirsin!!

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Sağlık Yüksek Kurulu tarafından yeniden değerlendirilmesi talebiyle o red kararına itiraz edin. Bunun için kararı size bildiren sigorta müdürlüğüne gitmeniz yeterli... Yeniden değerlendirdiklerinde sonucun lehinize olma olasılığı var. Çünkü sgk ceberrutluk yapıp, ancak itirazdan sonra emekli etmek gibi bir uygulama yapıyor!
    Eğer yine sonuç olumsuz olursa, o zaman dava açmanız gerek...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    doxograph Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan özmen
    Son Giriş
    23.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim bülent bey hani sizin şu lafınız bile bana arka oldu...okadar canım sıkılmıştıki.. okadar koşturmacaya maruz kal sonrda olumsuz yanıt al..insanın içindeki insanlığı zorla öldürmek istiyenler var..

bide eğer avukat olaylarını ben pek bilmiyorum zaten bizm sorunumuz sosyal iletişimsizlik öyle yakılnarımdada bu işleri bilen kimsem yok bu yolda nasıl bir tutum izlemem lazım bilginiz varsa beni aydınlatrısanız sevinirim bide ..avukatlara para yedirmeyeyim..memleket soyguncu kaynıyor...

Üye
    doxograph Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan özmen
    Son Giriş
    23.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşşekkürler anlaşımak güzel duygu lakin ailemizden anlayan yani çevremizden anlayan bulmak gerekiyor ...ben bulamadım ne yazıkki ...dünya bize açık cezaevi..bilmem bakalım bülent beyin dediklerini uygulacağım..onlarda aşama aşama oluyor..sonuç elde edemesek hep masraf hemde zaman kaybı oluyor herşeyin hayırlısı olur inşallah..

Üye
    doxograph Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan özmen
    Son Giriş
    23.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazıyı tekrar okdum 25.madde tam anlyamdım
    ben 1994 sigortalıyım 15 yıl doldu askerlğide saydırdım onunla 3600 80 günde yatırdım dışardan %60 olması gerekiyormu bi dengesilik var ama bakalım
    yarın itiraz dilekçesini verecem ..

aklıma takılan bunlar konu hakkında bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.. dahha önce okudum ama unuttum malum ..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zihinsel durumdan dolayı %70 rapor olması malulen emekli olmanızı sağlayacaktır diye düşünüyorum. Hele bir itirazınızın sonucu belli olsun... "50(hariç)’den düşük olup çalışmaya olanak vermeyenolgular" maluliyeti gerektirir. Durumunuz buna uygunsa, sonuç er ya da geç olumlu sonuçlanacaktır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    doxograph Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan özmen
    Son Giriş
    23.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkürler.. size yeni gelişmelrden haber vereyim...

babam sgky giti bugün itiraz için meğer benm askerlikle birlikte 3604 günmn varmış artık nasıl oldu ise 3680 olcakmış beni hangi katogirde değerlendirdiyseler bid e ben vergi indirm geç gelmişti göstermemiştim onu göstersen farklı olurud demişler.. o da 1 yıllık geri kalan günleide sgk borçlanmammı ne varmış onunla dodurcaz.. sonra baş vurcaz tekarar başa sarack sanrım..

iiy çalışmalr yoğunluğunuzu anladım geçen sayfanıza baktım ... işiizn zorluğunu gördüm .. yüreğinize sağlık

Sayfa 1 / 3 123 SonSon