Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sizin vergiindiriminiz olduğu için sanırım sizi erken emeklilikten(5510/28) yaralandıracaklar.hayırlısı olsun hepimiz aynı çileyi çekiyoruz

Üye
    doxograph Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan özmen
    Son Giriş
    23.02-2013
    Saat
    04:40
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama süresi bir yıl sonra tekrar kontrol vede 13 ağustosta bitiyor benmde 80 gün var eksik günm

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

13/08/1973 doğum
    14/01/1994 sigorta başlangıcı
    bipolar affectiv bozukluk nedeniyle %72 rapor ve ona istinaden defterdarlıktan alınan 2. dereceden sakatlık indirimi

Bilgiler bunlar sanırım...

Bu durumda siz malulen değil, erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanmalısınız. Böylece "maluldü-değildi" gibi saçmalıklarla uğraşmamış olursunuz (yani, 25. maddeye göre işlem yapmamış olursunuz)

Emeklilik için (14/01/1994 +) 15 yıl 8 ay sigortalılık süresi ve 3680 gün prime tabisiniz. Sigortalılık süreniz zaten tamam, bir tek priminizin 3680'e tamamlanması kalmış. Onu da tamamladığınızda, halen defterdarlıktan 2. derece sakatlık indirimine sahip olduğunuz için, hemen erken Yaşlılık emeklilğinden yararlanabileceksiniz (506 sayılı yasa'nın Geçici 87. maddesi­ (Ek:29/7/2003 - ­4958/54 md.)) .

80 günü askerlik borçlanması hakkınız varsa ya da sgk'ya prim borcunuz varsa, o kapsamda borçanarak tamamlayabilirsiniz...

Burada kafanızı karıştıracak tek şey, defterdarlıktan elde ettiğiniz sakatlık indirimi hakkının Ağustos ayında dolacak olması... Buna dair şunları söyleyebilirim:
    1- Ne olursa olsun bu durum sizin emekliliğinize mani olmaz. Siz her koşulda emeklilik işlemlerini tamamlayın, emekli olun ve bir an önce maaş almaya başlayın.
    2- Sigorta müdürlüğünde emeklilik işlemlerinizi yaparken, onlara deyin ki, "benim vergi indirim hakkım Ağustos ayında doluyor. Bu durum sgk açısından ne anlama geliyor? Ağustos ayına dek emeklilik işlemlerim tamamladındığında, sgk açısından bir kontrol muayenesi vs. öngörülecek mi? Yoksa maliye'Nin koyduğu Kontrol muayenesi sizi ilgilendirmez, ben işlerimi defterdarlıkla mı halletmeliyim?"
    Bu sorunuza verilecek yanıt büyük olasılıkla "bizi bağlamaz, biz emeklilik işlemlerini tamamlarız, maliye ile olan işinizi defterdarlkla halletmelisiniz" olacaktır. Bu olduğunda:
    3- Ağustos ayı gelmeden 1 ay önce defterdarlığa gidip, kontrol muayenesi için hastaneye sevk alın ve kontrolünüzü yaptırın. Hastaneye gittiğinizde raporun "süreli" değil "sürekli" olması için ısrarcı olun... Böylece defterdarlık da sakatlık indirimi için bir daha kontrol muayenesi yazmaz (büyük olasılıkla).

Hasılı, siz 506 sayılı yasanın geçici 87. maddesi uyarınca erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanmak için girişimlerinizi yapın. Gerisi sonranın işi...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    doxograph Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan özmen
    Son Giriş
    23.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşkkür ederim gece lambası gibisniz karanlıkta bize ışık tutan ..siznde br isteğiniz olursa elimden geldiğince faydalı olmak isterim..iyi çalışmalar bülent bey

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bu konuya dair gelişmeleri paylaşırsanız çok yararlı olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    doxograph Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan özmen
    Son Giriş
    23.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla 3604 günüm var diye isteğe bağlı öedme teklif etmişler babama akılsız olup bide duyarsız insnalara tahamuul gücum çok zayıf..
    bağkurlu yatırıyoruz 76 gün aylık 255 tl imiş.. bugün bir tandık neden bağkurlu yatırıyon maaşın düşer dedi. ben de bilmiyorum artık ne nedir..

sağlık sorunuda devam eteiği için bugün bide psikiyarti prof. göründüm o da çalışmamı , çalışmanın kfanı işle meşgul etmenin iyi olcağını söylüyor .. tabi buna en fazla on dakika dinleyrek karar verdi... bi de psikolğa yönlendirdi test felan pazatersi belli olcak prof ya yoğun ancak pazartesi ulaşabilecez ... sanki keyfimizden çalışmıyoruz. insanı zorla katil eder bunlar...

işte son durum bölye... yeşil kartım var bi de her muayanede 8 tl kesiliyor .. ilaç yazılırsa tabi zaten doktorlarda ilaç yazma merklısı yandan otlanıyorlarya... ha doktor bide niye evlenmedin dedi.. içimden elinin köründen demek geçti .. diyemedik tabi..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bağkur'dan malulen emekli olunduğunda evet, maaşlar çok düşük oluyor. Yaşlılık emekliliğinde bu düşüklük o kadar değil... Ki, zaten siz malulen değil, 28. madde kapsamında Yaşlılık aylığı için başvuru yapacaksınız.

Üye
    doxograph Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan özmen
    Son Giriş
    23.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım ..bakalım bekliyorum ilginize teşekkürler..bülent bey...her insan bir umuttur;her umut bir olasılıktır..a.zekai özger

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gelişmeleri yazmanız dileğiyle..
    saygılar

Üye
    doxograph Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan özmen
    Son Giriş
    23.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

durumu bildiriyorum ...itiraz ettik sgk ya onlarda tekrar sevkinin olması gerektiğni veya vergi indirimi almamız durumunda işlemkerin uzamaycağını söylediler.vergi indirimi için defterdarlığa başvurduk..baş vurmak için bir işyerinde çalışıyor deftradrlık sevk etti bu arada bende ortepedi doktoruma gititm her iki ayak için mr çekindim ayrıntılı gösterdim sağ ayağımda kıkırdak aşınmasının arttığını diğerinin durumunun fena olmadığını söyledi..ayriyeten sürekli (5 yıldır) gittiğim psikiyatrdan da ilaçlarıma devam ediyorum.deftardarlık sakrya araştırma hastanesine sevk etti. (ben toyota devlet hastenesinde takip edilen hastayım normalde)heyet tarih, verdiler.. bi torpil bulduk bi hafta öne aldırdık onlar totrpil yok desede(yalancılar) ne ise diğer doktoları dolşatıktan sağlam raporu aldıktan sonra;ortepedi doktruna gittim elimdeki mr sonuçalrını gösterdim..

bide eski belgeleri ayağımla ilgili üstün körü konuyu sordu bakmadan heyette bakarlar dedi. gönderdi ..sonra pskiyatr a gittim .. daha önce hiç kontrol olamdığım neyin var dedi.. belirtielri söyledim eski belgelre hiç bakmadı bile anksiyete(endişe kaygı) diye not düştü elimdeki kağıda,heyete girdim ortopedist baktı tipime şöye bi yürü dedi hiç bir belgeye bakmadı..psikiatr da o bayandı elimdeki hiç bir belgeye bakmadı..sadece önceden düştü nota baktı..çıkabilrisn dedi..bir hafta sonra aldım raporu ..görünce çok oldum :%25 vermişler teşhiste şöyle yazıyor..yaygın anksiyete bozukluğu(tedavi le işlevselliği kısmen düzelen+opere meniskopati=%25 29/07/2011 sürekli diyor bide..eski raporum(2010 tarihli)bipolar iki uçlu duygu durum bozukluğu ilaca yanıt vermeyen=%70 +sağ diz menisoktomi ostoekondritis dissekans =%7 toplam =%72 sürekli bu arada itiraz için hazırlanırken dahha önce ilsağlık bakanığının engelliler için düzenlediği sınava grimiştim 76 puan almıştım beni yedeklere almışlar telefonla aradılar gelip belgelerinizi toplayıp bakanlığa gönderin iki kişiden biri alınacakmış sosyalleştirme adı altında ikimizin puanı da aynıymış yaşı ve diploması en eski olan girecekmiş(benim eski ondan yaşta fazla).. öğrendim ki diğer zat zaten çalışyormuş..o torpil bulup tayinini yaptırdı.. benim kağıtta bugün sakarya valiliğine gelmiş...bakalım ne olacak durum bundan ibaret Bülent Bey...yaptığım masraflarda cabası bir sabıka kaydı yüzünden babam iki krek ankaraya gitti..(adli sicil kaydı yoktur yazıyordu.. adli arşiv kaydı yoktur diyrde yamzası gerekiyormuş..

yorumlarınızı bekliyorum saygılarımla gökhan özmen/sakarya

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hastanenin verdiği orana itiraz edebilirsiniz. Bunun için düşük oranlı raporla birlikte il sağlık müdürlüğüne başvuru yapmanız gerek. Sizi başka bir hastaneye sevk ederler...

Üye
    doxograph Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan özmen
    Son Giriş
    23.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anlıyorum;ama ben il sağlık müdürlüğüne zaten eski raporumla onun açmış olduğu sınavı kazanarak memur atamam yapıldı bugün..bundan dolayı şuan itiraz etmem uygun olmaz sanırım..ben ssk lı olarak malulen emekli olmak için baş vurmuştum vergi indirimden yararlanmak için gitmiştim hastaneye...sürekli ilaç kullanıyorum raporumda sürekli ibaresi vardı..vergi indirimim de vardı ama bir yıl sonra tekrar sevk edilmesi şartı koymuşlar...bipolar sanki hemen düzelen hastalıkmış gibi.. ben yıldır sürekli ilaç kullanıyorum..ne ise ilginize teşekkür ederim...
    bakalım bundan sonra olaylar nasıl gelişecek işe grince adam yerine koymaya başladı herkes selam vermeyenler bile slm verir oldu..herşeyin çaresi var mevlam hayırlı kullara denk getirir inşallah hepimizi...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Yeni işiniz yaşamınızı daha da düzene soksun, güzelleştirsin. Bu durumda emeklilik sonranın işi...

Üye
    doxograph Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan özmen
    Son Giriş
    23.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağolun Bülent bey hakkımızda hayırlısı olur inşallah..! iki gün oldu memur olarak işe başlayalı diş hastensinde işe başladım...beni en yoğun yer olan röntgene verdiler...devlet kurumlarında herkes mazallah yerini tapulamış arkasına birilerini almış bunu hemen fark ediyor insan...yoğun kalabalık aciliyeti olan işler zaten bana göre değil düzenli kullandığım antidepressana ilaveten bide rahatlatıcı ilaç aldım iki gün..onun sayesinde dayandım iki gün fakat sürekli almamam gerekiyor bağımlılık yapıyormuş..bugün almadım baş ağrım size yazdığım saatlerde bile devam ediyor...
    millet uzaya çıkacak teknoloji ile uğraşıyor ..klonlama yapıyor..bizse;düzenbazlarla mücadele ediyoruz...

saygılarımla...! gökhan özmen/sakarya

(her insan bir umuttur;her umut bir olasılıktır...!) a.zekai özger

Üye
    I'M TOPAL Avatarı

Gerçek Adı
    aysel
    Son Giriş
    23.03-2013
    Saat
    16:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar Gökhan beyle benzeri seylerı yaşıyorum.Gökhan beye gelen kabul edilmedi yazısı kelime kelime aynısı banada geldi.bana şu 25. maddeyi açıklayabılır misiniz lütfen..

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon