Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rize1971 Avatarı

Gerçek Adı
    haluk yıldız
    Son Giriş
    25.12-2010
    Saat
    18:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slm 2009 6.ayında böbrek yetmezliginden %60la bağkurdan emekli oldum 2010 7 ayında böbrek nakli oldum sonkontrol muaynesinde 11-12-2010 da emekliliğimi iptal ettiler budurumda ne yapmalıyım .
    Sğortalı olarak 19 yıl hizmetim 4380 günüm var aldığım duyuma gore erken emeklilik hakkım varmış bunun icin neriye ve nasıl bir başlangıç yapmalıyım
    not.1250 günum ssk dan 3130 günüm bağkurdan . Sağlık olarak eşimin ssk sından faydalanıyorum

Üye
    metin türk Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    15.04-2017
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir çok kişinin sırf maaşları kesilmesin diye diyalize devam ettiklerini duydum çalışırım diyorsan çalısırsın yok diyorsan baglı oldugun skg ya başvur sevkini al hastane raporuna göre durumun belli olur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Güzel haberlerim var

Yeni yayınlanan sakatlık oranı cetveli'nde böbrek transplantasyonu için %70 oranında rapor veriliyor. Bu da sizin hemen 5510 sayılı yasanın 28. maddesi uyarınca "%60 ve üzeri rapora karşılık 15 yıl sigortalılık süresi ve 3960 gün prim ile" erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilmeniz anlamına geliyor.

Tek yapmanız gereken sigorta müdürlüğüne gidip -5510/25-26-27. maddeye göre malulen DEĞİL- 28. maddeye göre erken Yaşlılık emekliliğine başvurmaktır. Sizi hastaneye sevk edecekler. %60 ve üstü işgücü kaybınızın ılduğu tespit edilecek hemen ve erken yaşlılık emekliliğinden yararlanmaya başlayacaksınız.

Malulen emeklilik ile erken Yaşlılık emekliliği arasında maaş açısından bir fark olmayacak diye düşünüyorum. Siz yeniden emekli olduğunuzda iki maaşınız arasındaki farkı buraya yazarsanız sevinirim. Lütfen unutmayın bunu...