Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hayırlı olsun Selda hanım.

Sağlık güvencesi açısından hiç merak etmeyin, eğer son bir yıllık süre içinde 90 gün ve üzeri sşgortası yatmışsa kocanızın, işten ayrıldıktan sonra 90 gün daha sigortası kapsamında sağlık güvencesi devam eder (5510/67):

60 ıncı maddenin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında genel sağlık sigortalısı sayılanlar, zorunlu sigortalıklarının sona erdiği tarihten itibaren on gün süreyle genel sağlık sigortasından yararlanırlar. Bu kişilerin sigortalılık niteliğini yitirdikleri tarihten geriye doğru bir yıl içinde 90 günlük zorunlu sigortalılıkları varsa, sigortalılık niteliğini yitirdikleri tarihten itibaren 90 gün süreyle bakmakla yükümlü olduğu kişiler dahil sağlık hizmetlerinden yararlandırılırlar
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    seldom Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    15:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim hızlı cevap için ama eşim 21 aydır raporlu yani primi yatmadı ama sonuçta hala sgklı görünüyor bu beni endişelendirdi,bu durum bir sıkıntı yaratırmı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Bu detayı bilmiyorum. Bir sorun olmaz diye düşünüyorum, ama konuyu mutlaka sigorta müdürlüğüne gidip teyit ettirin. Ama yanlış bir şey yapmayın bu konuda. Dediğiniz gibi, sağlık güvencesiz kalmak fena olur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    seldom Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,
    sgk'ya gittim,kaç masa dolaştığımı bilmiyorum ama en son işlemleri yapan benim diyen bir memur; eğer rapor bitiminde doktordan çalışamaz raporu alır ve o raporla iş çıkışınızı yaparsanız ve bu son rapor da tarafımızdan sisteme girilirse 90 gün sağlık güvencesinden yararlanabilirsiniz, dedi...
    ama evveliyatında asla olmaz, hatta eşinin üzerinden sağlık güvencesi bile kullanamaz diyenler olduğundan hala kalbim mutmain değil,
    şimdilik raporumuzun bitmesini bekliyoruz sonuçta,tekrar bu sefer unkapanına gidip bilgi almayı düşünüyorum... ama sizleri de bilgilendirmek istedim.. bizimle aynı konumda olanlara referans olabilir belki diye...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Dilerim bir sorun yaşamadan emeklilik sürecini başlatıp bitirirsiniz. Takipteyiz...

Üye
    seldom Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,
    elden takiple 17 günde emeklilik işlemlerini tamamladım çok şükür...

yardımcı olması adına yazmak istedim,ne kadar uzun süreli raporlu olursanız olun sağlık nedeniyle istifa durumunda 90+10 gün sağlık güvenceniz devam eder imiş,
    ayrıca raporunuz gözetilmeden tazminat hakkınızı da alabilirmişsiniz..

gerçi eşimin şirketi bizi bu tür konularda hiç düşündürmedi sağolsunlar.. hatta heran pozisyonuna geri dönebileceğini defaatle söylediler.. bunu duymak bile çok rahatlatıcı eşim açısından öncelikle...

herkeze allah kolaylık versin...ve bu site adminlerinden allah razı olsun.. bilmeden el yordamıyla yapmak imkansız böyle şeyleri... inanın sgk çalışanları bile birçok şeyden bihaberler...

sevgiler

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Hayırlı olsun Selda hanım emekli maaşınızı alınca bilgileri bizimle paylaşırsınız umarım...

Üye
    seldom Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

paylaştım bile ilker bey teşekkürler iyi dilekler için..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Gözünüz aydın Selda hanım.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12