Sayfa 7 / 9 İlkİlk ... 3456789 SonSon
Toplam 124 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ne bileyim abi şaşırdım kaldım.sgk burdan anca malülen emeklilik raporunun ank. dan reddine itiraz edersin diyo.gerekçe engelli raporu maliyeyi ilgilendiriyomuş.yahu engelli raporu her konuda alınmıyomu farzet sigortam yok bu engelli raporu sadece vergi indiriminemi yarıyo anlamadımki.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Ben gene hiç bir şey anlamadım. Neredeyse 100 mesaj yazıldı başlığa, ne nedir aklımda kalması mümkün değil...

Nereye ne için başvurdun, kim nereye sevk etti, sevk olduğun yerde rapora dair neler oldu, ne yapmak istiyorsun..? Tamamen koptum ben.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sizi yoruyorum ama kısaca anlatayım

ben a hast. ameliyat oldum. protez kondu.
    b hastanesindede psikolojik tedavi görüyorum.
    a hast.şahsi müracatla engelli raporu istedim ortepedi %25 oran verdi psikyatri vermedi.
    b hastanesinden rapor almak için uğraşıoyorum.
    onlar il müdürlüğüne git dedi. il müdürlüğü tekrar a hast. git itiraz et dedi ve ben bunları bugün yaptım
    a hast. psikyatristle kavglıyım .itiraz falan etmedim

buraya kadar anlamışsınızdır. ben tarım sigortalı olduğum için şahsi rapora başvurdum ama şimdi ssk lıo çalışan görünüyoruym bir aydır.

şimdi sorum şu defterdarlık sevki ile b hast. gitmek istiyorum bu zaman zarfında 3-4 ay kadar ssk lı olup raporu alamazsam tarım sigortam iptal olur mu 3-4 ay sonra tekrar tarım ödemeye devam edebilir miyim.....

saygılar

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Tarım ssk dan cıktıgınız için tekrar Tarım ssk lı olamazsınız 5510 sayılı kanun ile tarım ssk lılık kaldırıldı..Siz 3,5 yıl çalışan ssklı olacaksınız ve 3,5 yıl sonra emekliliği hak edeceksiniz bu süre zarfında maliyeye vergi ind. için müracaat edeceksiniz.

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ama ben tarım ssk dan çıkmadımki burda bir sürü kişi aynı şeyi yapıyor.tarım ssk lıyken işe girip mesela 6 ay çalışıyo çalıştığı primleri tarıma aktarıyo.eğer boşluk varsa sene sonunda hepsini ödeyip tarıma devam ediyor.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Tarım ssk dan çıkmadan erken emeklilik ve malulen emeklilik hakkı kazanamazsınız.... Kısaca bu haklardan birinden faydalanmak istiyor iseniz çalışan ssk lı olarak 3.5 yıl prim ödemeniz gerekli..

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tmm abi zaten bende vergi indirimi için uğraşıyorum eğer alabilirsem ssk ya devam edecem alamazsam tarıma devam edecem.tarımı iptal etmeden şimdi ssk lı çalıştığım yerden defterdarlığa sevk ordanda hastaneye sevk alabiliyormuyum.sizce direk rapora mı başvurayım.

3,5 yıl son ödemede askewrlik borçlanması dahil oluyormu.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Kardeşim ya anlamıyorsun yada anlamak istemiyorsun sen çalışan ssk lı olduğun için tarım ssk iptal oldu..Hem tarım ssk hemde çalışan ssk lı nasıl oluyorsunuz..
    Hem ssk hemde tarım ssk sı nasıl oluyor ise bu bilgiye nasıl ulaştınız elinizde yasal dayanağı olan bir belge varsa paylaşın bizde bilelim..
    Askerlik borçlanması son 3,5 yıla dahil olmaz ssk lı olduktan sonra kesintisiz 3,5 yıl 1261 gün prim ödemeniz gerekli

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet araştırın bu8 mümkün tarımdan çıkmıyosunuz çalıştığınız iş yerinden yıl sonu primleri aktarıyosunuz tarıma ben kaç kez bunu yaptım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Yaşar bey, şimdi ssk'LI çalışansınız ya... İşyerinden alacağınız belgeyle defterdarlığa sakatlık indirimi için başvuru yapacaksınız. Onlar sizi hastaneye sevk edecekler...

Benim bildiğim de artık tarım ssk'sı diye bir şey yok. Bu kapsamdakiler artık Bağkur'lu sayılacak. Ben böyle biliyorum. Bunu sigorta müdürlüğüne gidip sorun mutlaka...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey evet haklısınız artık tarım ssk yok ama biz eski tarım ssk lılar için bir ayrıcalık tanınmış.ilker beyin cevabına takıldım ve bugün sgk il müdürlüğünü aradım.
    Cevap şu şekilde: kısa süreli bir işte 5-6 ay gibi çalışacaksanız 2011 ilk 3 ayı tarıma ödeyin. sonra ssk lı olarak çalıştığınız primleri en geç 2012 şubat sonuna kadar bize bildirin ki tarıma aktaralım arada boşluk varsa onları da o zaman ödeyin ama 2012 şubat sonuna kadar ssk lı çalışıp bize bildirip aktarmazsanız tarım sigortanız otamatik olarak sona erer...dediler .

devletin memuru tarım sigortalılar servisi çalışanı heralde yanlış bilgi vermez sanıyorum bildiğiniz bişey varsa lütfen bana bildirin ........alakanız için teşekküe ederim....

(bide yanılmıyalım benim tarım sigortam 4a olarak geçiyor..)

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey olayı çözecem galiba şindi a hastanesinde nörolojiye gittim meğer ben epilepsi olmuşum şimdi ben %25 veren bu hastaneden yeniden rapor alabilirmiyim defterdarlık sevkiyle gitsem.nöroloji % 20 verirmi.teşekkür ederim.

anlıyacasğınız b hastanesine gitmek istemiyorum aslında ortepedik raporumu iyi bir oran sanıyorum orası araştırma hastanesi bir ayda iş bitmiyor.ama a hast. 1-2 günde biter.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Vergi indirimi için dilediğiniz hastaneye gidin. Kim tutar sizi?

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey vergi dairesinden sevk aldım hastane kuruluna gittim.fakat benim tedavi olduğunm doktor bu ay kurulda yokmuş oyüzden mayıs bir itibarıyla gidecem.gelişmeleri size yazarım.inanın bülent bey bu siteye girmezden önce bu konularda hiç birşey bilmiyodum.sayenizde herşeyi öğrendim teşekkür ederim size ve diğer yetkililere....................

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    oturan boğa ve diğer arkadaşlar hastaneye gittim %25 ortepedi kesin nöroloji f 31.4 ve g40.9 tanı koydu psikyatri ağır depresyon yazdı bunlar ne manaya gelir ve buniardan ne oranda rapor alırım sonucu bekliyorum.teşekkürler...

Sayfa 7 / 9 İlkİlk ... 3456789 SonSon