Sayfa 6 / 9 İlkİlk ... 23456789 SonSon
Toplam 124 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sağol kardeş 36 güm devlet hast. yatışım var zaten şu anda bahsettiğim hastalıklardan araştırma hast. tedavi görüyorum ayın24 .de kontrolüm var.burdanaldığım rapor ve eski reçetelerle sgk il müd. gidip tedavi aldığım hastaneye sevk isteyecem...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler.ben kalça protezinden % 25 oranında raporaldım.psikolojik tedaviyi başka hast. gördüğüm için psikolok beni dinlemedi bile oran vermedi.enson tedavi gördüğüm ünüversite hast. de ilaç bedelinden muaf raporunda ....Tanı:f10.2alkolkullanımına bağlı bağımlılık sendromu .....f31 bipolar duygulanım bozukluğu diyor.ben 8 yıldır tedavi görüyorum .bu durumda psikyatriden kaç oranında rapor almam lazım.aslında hikayem çok daha uzun fakat eğer bülent bey ve ilker bey okurlarsa durumu biliyolar .cevabınız için şimdiden teşekkür ederim..
    21.04.2006 da aldığım ilaç muaf raporundada tanı atipik afektif bozukluk diye yazıyor.

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim psikoljiden rapor olmak kolay degil. uzun tedavi süresinden sonra degerlendiriyorlar. birde hastalıkların kısmen iyileşeni, iyileşme ihtimali olanı diye farklı kısımlara ayrılıyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Daha önce de yazmıştım:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    %25'in %40 olabilmesi için bir rahatsızlıktan dolayı en az %20 oran daha verilmeli. Ancak o zaman toplamda %40 olur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey.o kısmını anladım şunu sormak istedim.ben devlet hastanesinden aldığım% 25 raporla tedavi olduğum ünüversite hastanesinden sadece tadavi gördüğüm psikyatri doktorundan rapor alıp bu iki raporu birleştirebilirmiyim.yoksa itiraza göre tekrar bütün doktorlara muayene olmama gerek varmı.anlıyacağınız bana protez takan hastane farklı psikolojik tedavi gördüğüm hastane farklı.teşekkür ederi,m...

yani protez takan hastane ortepedik hastalığımı kabul etti ve%25 verdipsikyatri tedavi gördüğün hastaneye git dedi ve rapora sağlam yaqzdı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Raporun aynı hastaneden alınması lazım. Psikolojiden rapor arabileceğiniz yerde ortopedi bölümü de değerlendirme yapıp toplam oranın yer aldığı sağlık kurulu raporu verecektir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi bülent bey beni 8 tane doktor muayene etti.ve sadece ortepedi oran verdi.kabul ünüversite hastanesine gidip yani rapora itiraz etmeden sadece ortepedi psikyatri ve fizik tedavi den arızalıyım desem 3 doktora muayene olsam diğer doktorlara gerek duyulurmu çünkü hepsine muayene olmaya kalksam ne işim biter ne param yeter.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Her hastane kendi doktorlarının muayene etmesini ister. Bu konuda yapabileceğiniz bir şey yok. X hastanesinden rapor çıkartacaksanız, o hastanedeki tüm prosedürü yerine getirmelisiniz...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tmm abi peki bu %25 lik raporu ve eski psikolojik tedavi aldığımı kanıtlayan ilaç raorlarını götüreyimmi.bide ben tarım ssk lıyımya şimdi tarımdan ayrılmadan ssk ya geçtim 1 ay sonra muayene olursun dedi muasebeci.iş yerinden deftardarlığamı gidip sevk alayım yoksa direk hastaneye gidip raporu deftedarlığamı götüreyim .

deftewrdarlık beni aynı hastaneye sevk eder sanıyorum.benim istediğim hastaneye sevk edermi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Eski raporlarını götür tabii. Muayene edecek doktor üzerinde olumlu bi etkisi olur...

Defterdarlık sevki ile de gidilebilir, kendin de gidebilirsin. Sevkle gitmen daha iyi olur... Defterdarlık istediğin hastaneye sevk edebilir aslında. Bu konuda ısrarcı ol. "Benim durumumla iligli tedavi gördüğüm hastane orası "de... Olmazsa, işkur'a git ve onların sevki ile hastaneye gidip rapor al. Alacağın raporu noterde çoğalt ve bir nüshasını defterdarlığa ver...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tmm abi teşekkür ederim.şimdi martın 3 ü itibarı ile ssk lı olarak muayene olabiliyorum iş yerinden ne evrağı alıp defterdarlığa ğidecem .bide bu arada bana istirahat verilirse sigortam devam ediyomu istirahat parası alabiliyormuyum.

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Bilemiyorum. sakatlık oranı cetveli belli. Orada yer alan rahatsızlığınız varsa ve doktor hakkınızı yemişse, il sağlık mdüürlüğüne gidip rapora itiraz etme hakkınız var. Ve hatta, doktor işgüzarlık yaptı diyorsanız, doktoru da il sağlık müdürlüğüne şikayet edin bence...
    bülent bey dediğiniz gibi psikyatrinin değerlendirmediği %25 ortepedinin verdiği raporla il sağlık kurumuna gittim.fakat bu raporun bizle işi olmaz.malülen için olsa biz sevk ederiz engelli raporu için biz bişey yapamayız dedi.diğer hastanede buy mevcut rapor zaman aşımına uğramadan yeni rapor veremeyiz ancak itiraz dilekçesiyle gelirsin diyo.biri diğerine diğeri öbürüne gönderiyo.akla muhtaç kaldım yarın psikyatriye randevum var.ne yapmam lazın nolur yardımcı olun...........

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

İtiraz dilekçesi ile gidin o zaman diğer hastaneye...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

işte onu diyorum itiraz dilekçesini kabul etmiyor.ancak malülen emeklilik için itira edebilirsiniz engelkli raporunun itiraz dilekçesi,ni biz kabul etmiyoruz bizle işi yok diyo sgk il müdürlüğü

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    "diğer hastanede buy mevcut rapor zaman aşımına uğramadan yeni rapor veremeyiz ancak itiraz dilekçesiyle gelirsin diyo"

Onu diyen hastaneye yaz diyorum ben de.

Ve, rapora itirazın il sağlık müdürlüğünce kabul edilmemesi de ne demekmiş allah aşkına!? Bu da yeni moda bi gerekçe mi kurumlar için!

Sayfa 6 / 9 İlkİlk ... 23456789 SonSon