Sayfa 5 / 9 İlkİlk 123456789 SonSon
Toplam 124 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    evet eren bey var 8 yıldır bipolar depresyon okb hastalığım var bugün muayenelerimde psikyatri doktoru raporuma sağlam yazdı.halbuki kendisi bile bana ilaç yazmışken önceden sebep olarak başka hastanede tedavi görmem 5 yıl önce bu doktoru gırtlaklayıp pencereden atıyodum bana kıllık yapıyo eyer insaf etmezse rapor yatar yatarsada ben bu doktoru ereğlide yaşatmam

birde şu konu var benim ssk primim 775 +550 askewrlik+2 .5yıl daha ssk lı çalışsam900=2225+1470 tarım=3695 şartıyla ssk primim yarıdan fazla oluyor niye emekli olamıyayım.5510 yasaya bakıyorum böyle bir madde yok.siz bu konuda yenimi işlem yaptınız.kesin emin olduğunuz bir konu varsa lütfen detaylı yazarmısınız.

Üye
    eren61 Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    18:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dev adam siz önce rapor almaya bakın geri kalan hesaplama işlemlerini ondan sonra yapmak kolay.
    benim söylediğim son2520 gün içinde ssk primlerin en fazla olmalıki ssk dan emekli olabilesin senin tarımssk ve ssk dışında başka çalışman yoksa en son 1260 günün ssk olmalıki ssk dan emekli olasın başkatürlü emekliliğin tarımssk dan olur. bunu sgk dan da öğrenebilirsiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

O kadar çok mesaj yazıldı ki, atlanmış soru varsa lütfen belirtin?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ilker bey ve arkadaşlar kurula girdim ve ortepedi protez için %25 verdi.psikyatri vermedi.ben 8 yıldır bibolar depresyon okb hastasıyım ve birçok ilaç kullandım 36 gün terapi gördüm hala seraquel nervium ve cipram kullanıyorum bu sorunuma puan vermesi gerekmiyomune yapacam şimdi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Bipolar için de rapor vermek zorundalar tabii ki: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...tml#post842026
    Doktor böyle bir rahatsızlığınız olmadığını mı söyledi?

Ama unutmayın, malulen emeklilik için maluliyet cetveli'ne göre tek bir rahatsızlıktan dolayı malul sayılmanız gerek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey zaten malül raporuma ret geldi vergi indirimi için gittim malül raporuna dayanarak.o raporda anksiyete okb depreyon teşhisi konuldu diyor tamam malül emk. ret edilmesi normal ama bu tanıyı zong. araşitırma hast. koydu .şimdi devlet hast. gittimorda8 doktor muayene etti ortepedi%25 verdi.psikyatri vermedi normalde buarızalardan balhazart formülüne göre %40 geçmeliydi diyorum.lütfen yardımcı olun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Doktor neden bu rahatsızlığınızı değerlendirmedi? Yani gerekçesi neydi?

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sen akıl hastası değilsin dedi cinlik yapıp devleti soyuyosunuz bidaha gelme bana nerde tedavi olduysan oraya git dedi muayenede kuruldada oğlum bu hastalıklara puan verilmez tedavisi mümkün dedi .

halbuki 7 yıldır bana en az 100 sefer bu ilaçları yazdı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Bilemiyorum. sakatlık oranı cetveli belli. Orada yer alan rahatsızlığınız varsa ve doktor hakkınızı yemişse, il sağlık mdüürlüğüne gidip rapora itiraz etme hakkınız var. Ve hatta, doktor işgüzarlık yaptı diyorsanız, doktoru da il sağlık müdürlüğüne şikayet edin bence...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tamam abi sağol ben tam anlamıyorum siz bakıp yaygın anksiyete bozukluğu OKB bipolar depresyon hastalığına ne puan verilmesi gerekiyor bana bildirirseniz memnun olurum.

bülent bey şimdi eski sağlık karnemi bulup baktım.aynı doktor ve kuruldaki nöroloji doktoru 2004 yılından beri bana yutturmadıkları ilaç kalmamış en az 30 reçetede tanı olarak depresyon,anksiyete bozukluğu,afektif bozukluk.epilepsi bile tanı koymuşlar ve aynı doktorun 21.04.2006 da verdiği ilaç bedeli muafiyet raporunda dakonulan tanı atipik affektif bozukluk diyor.ilaç parasından bile muaf etmiş.iki nöroloji bir psikyatri doktorunun imzası var.türlü türlü ilaç kullanmışım .ve son olarak gittiğim üniversite hast. dışında hiç bir ilaçtan fayda bulmadım.

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tamam işte arkadaşım sana delil yazılan ilaçlar verilen raporlar il sağlık müdürlüğüne giderken onları götür lakin hiçbirşey yapmazlarsa bu seferde valiye çık oda olmazsa başbakanlığa (bimer) dilekçe yaz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Bu durumda il sağlık müdürlüğüne gidip itiraz etmek ve başka hastaneye sevk almak en doğru yol...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ilginiz ve alakanız için teşekkür ederimhepinizede.yani siz bu hastalıklar dan puan almam gerktiğini düşünüyorsunuz.dediğiniz gibi hareket edeceğim.gelişmelewrden sizi haberdar ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

%25'in %40 olabilmesi için bir rahatsızlıktan dolayı en az %20 oran daha verilmeli. Ancak o zaman toplamda %40 olur.

Üye
    Eğce Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    Çorum / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaş taşradaki doktorlar biraz u kala oluyor neyazıkki. sizin elinizdeki ilaç rapor larının sana vaydası olacak dır ayrıca ünüversite hasdanesin de yatışın varmı varsa tanını kolaylaşdırır.
    altdaki başlıkta tanı ve rapor oranlarıvar işine yarar bir bak siznekadar hasdalıgınızın hakında bilgi sahibi olursanız .kendini bilmez size sen cingibisin diyen toktura hadini daha kolay verisiniz .....

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...lanabilir.html

Sayfa 5 / 9 İlkİlk 123456789 SonSon