Sayfa 4 / 9 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 124 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Tarım ssk lı olanlar vergi ind.müracaat edemez tarım ssk dan çıkıp ssklı olarak çalışmalısınız vergi ind.belgesine müracaat için çalışıyor olmak şart.
    Arkadaşım bak sen ilk önce hastaneye rapor için müracaat et alacağınız rapor %40 üstünde olur ise o zaman tarım ssk dan çıkar çalışan ssk lı olursunuz...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hastaneden neye icaben rapor istiyecem abi.ssk ya geçmeden gidipmi alacam vargi dairesine gitmeyeyimmi yani bir yerden sevk falan gerekmiyomu.raporu alıp vergi dairesinemi gidecem yoksa rapor alıp ssk ya geçipmi gidecem..teşekkür ederim...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ilker bey ve bülent bey sorumu lütfen yanıtlarmısınız .benim kdz ereğli devlet hastanesinden alacağım %40 üzeri raporu vergi dairesi kabul edermi .tarım ssk lı olarak raporu alabiliyormuyum.cevabınıza göre ssk çalışan olarak işe girecem .hastaneye ne raporu almak istiyorum diyecem.lütfen acele cevao bekliyorum çünkü yarın hastaneye gidecem .ben bu konularda cahilim lütfen detaylı bilgi veriniz teşekkürler....

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

siz önce bir iş başvurusu yapıp oradan işyerinin bağlı bulunduğu vergi dairesine gidip vergi indirimi müracaatı yapacaksınız kafanıza göre hastaneye gitmeniz sorununuzu çözmez

işyerinin muhasebecisi size gerekli bilgiyi veriri

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

abi tmm da tarımsigortasından ssk ya geçersem bir daha tarıma geçiş yok
    ya raporu alamazsam ben zaten çalışacak durumda değilim formeliteden bir arkadaşımın marketi üzerinden sigortalı olacam bu yüzden raporu alacağımdan emin olmam lazın .tarımdan çıkarsam raporda alamazxsam ssk yı hiç ödeyemem

kafam karışıyor bülent bey i,lker bey nerdesiniz

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar yarın hasataneya gidecen neden kimse bana detaylı cevap yazmıyor...........

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Daha ne yazalım kardeş ya biz anlatamıyoruz yada sen anlamıyorsun sen hiç bir şey yapma ne sevk al ne de evrak götür yanında (hani muayene olmaya gidersin ya onun gibi işte)direk hastaneye git ben sağlık kurulu raporu almak istiyorum de müracaatını yap raporunu al.
    Sonra raporunu al %40 üzeri olur ise buraya yaz ne gerekiyor ise yardımcı oluruz..
    %40 altında olur ise o zaman boşa zaman harcama ve tarımssk yı ödemeye devam et.

Üye
    eren61 Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    18:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dev adam sen şu an her hangi bir yerde en az 15 gün veya 30 gün ssk lı görün görünmeye başladıktan 1 hafta sonra muhasebeye git ve vergi indirimi için seni sevk edecek bu arada tarımssk için sen çıkış falan hiç bir işlem yaptırma (ssk lı olunca tarımssk otomatik durur ssk lılığı bırakınca devreye girer) şu an askerlik borçlanmasıda yapma eğer vergi indirimin onaylanırsa ssk dan emekli olmak için 3,5 yıl(1260gün) ssk lı olarak ödemelisin. v. indirimi alırsan ssk primlerin biraz düşük olur son 3,5 yılı ödemesen ancak tarımdan emekli olabilirsin.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Eren61;
    Çok yanlış bilgi veriyorsun 5510 sayılı kanun ile tarım ssk kaldırıldı.Tarım ssk dan çıkar ise tekrar tarım ssk lı olamaz..
    Ayrıca adam zaten ssk lı neden 3.5 yıl prim ödesin ki

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ilker bey ben anlattığınız şekilde aydınlandım fakat arkadaşın dediğini anlaMAdım.ben 06.07.1994 ssk girişliyim 775 günüm var 2003 te hastalanınca (psikolojik)tarım ssk ya geçtim.8 tam yıldır ayda 15 gün sayılıyo tarım ssk ödedim .şu an netten bakıyorum 4 a lı olarak görünüyorum ama tarım 2230 prim var ssk ya geçersem vede askerliği ödersem hesabma göre verdiğiniz bilgiler doğrultusunda 2,5 sene sonra emekli olmam lazım askerlik ödemesi ssk ya sayılmazmı...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Bence ilk önce raporunu almak için hastaneye bireysel olarak müracaat et... ona göre cevap vereceğiz...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ilker bey hastaneye gittim rapor için başvurdum .dilekçemi iş başvurusu için sağlık kurulu raporu diye yazdılar.sonra 8 ayrı braşta doktora muayene oldun salı günü kurula girecem .dilekçenin işe giriş için yazması bişey değiştirmez değilmi gelişmeleri tekrar size yazacağım. teşekkürler.......

Üye
    eren61 Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilker bey benim başımdan geçtiği için biliyorum her ne kadar ssk-tarımssk birleşsede emeklilik sürecinde ssk-tarımssk ayrı ayrı işlem görüyor yani tarımssk ları normal ssk sayılmıyor tıbkı bağkur gibi ayrı kurum sayılıyor yani son 7 yılda en fazla hangi kurumun günleri varsa emeklilik oradan oluyor. burada tarımssk-ssk ayrı sayılıyor. ben böyle değerlendirildim. isterseniz tekrar araştırın. ama beni sgk yetkilileri yanlış yönlendirdiyse onu bilemem.

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

eren bey dediğiniz doğru zaten bizde onu iddia etmiyoruzki ben %40 üzeri rapor alırsam zaten ssk ya geçip vergi indirimi isteyecem bugün banada hast. dediler o yüzden rapor isteğimi engelli işe giriş talebi olarak yazdılar..vergi indirimi için iş yerinde ssklı çalışman lazın tarımda vergiindirimi yok dediler.........

eren bey madem bilginiz var avasküler nekroz sebebiyle kalça protezi takılması arızasına %kaç verirler sizce.........

Üye
    eren61 Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşım benimde söylemek istediğim vergi nidirimi aldıktan sonra (inşallah alırsınız) ssk tan emekli olmak için mutlaka 3,5 yıl ssk ödemelisiniz bu arada askerliğide ödemenize gerek kalmaz . kalça protezi tek başına zor ama her protez her hastada aynı randımanda olmuyor. yakınmalarınızı siz bilirsiniz. bir de protez bir hastalığın sonucu takılmışsa rapora çok etki ediyor. rapora etki edecek başka sorunlarınız varsa şansınız yüksek olur.

Sayfa 4 / 9 İlkİlk 12345678 ... SonSon